VGTU paskaitos gimnazijoje

Visą kovo mėnesį VPG gimnazistai dalyvauja VGTU mokymų cikle gimnazijoje, išklausėme daug įdomių paskaitų tarp kurių pačios inovatyviausios buvo dėstytojaus Juliaus Griškevičius „Robotai medicinoje“, kur apžvelgėme, kokie žymiausi, pažangiausi ir labiausiai nusipelnę robotai jau naudojami medicinos praktikoje ir pramonėje, susipažinome Da Vinči chirurginės robotikos sistema, Vatsono robotų kūrimo ir tobulinimo programa.

Pasak gimnazistų daugeliui žmonių robotai vis dar asocijuojasi su nenusakoma ir mistiška ateitimi,  tačiau ateities nebereikia ieškoti ar laukti, nes Rbotai vis plačiau ir plačiau panaudojami įvairiose srityse. Slauga, chirurgija, diagnostika, gydymo parinkimas – tik dalis medicinos sričių, kuriose jau šiandien pritaikomi robotai. Mūsų gimnazijos gimnazistai jau dabar prisideda prie esamų robotikos technologijų tobulinimo ir taikymo spektro plėtojimo.

Vilniaus privačios gimnazijos VGTU koordinatorė Beata