Nacionaliniame geografijos žinių konkurse „Pažink Lietuvą ir pasaulį“

Sausio 26 d. grupė 6-8, I-IV G kl. mokinių vyko į kasmetinės tarptautinės turizmo ir aktyvaus laisvalaikio parodos ADVENTUR renginį - nacionalinį geografijos žinių konkursą „Pažink Lietuvą ir pasaulį“.

Ši paroda – ypatingas geografinis įvykis. Čia trejose salėse turizmo paslaugas pristatė keli šimtai dalyvių iš skirtingų pasaulio šalių. Taip pat sėkmingai veikė Lietuvos salė - PAŽINK LIETUVĄ, kur skirtingos savivaldybės spalvinguose stenduose pristatė informaciją ir galimybes keliauti po jų kraštą. Šią parodą kasmet aplanko virš 30 tūkst dalyvių.

Lietuvos geografijos mokytojų asociacijos ir Lietuvos parodų ir kongresų centro „Litexpo“ pastangomis parodos metu organizuojamas geografinių žinių konkursas šiemet sulaukė beveik 700 mokinių. Mūsų gimnazijai atstovavo 10 mokinių nuo 6 iki 10 kl.

Konkurso turinį sudarė sudėtingas 30 klausimų vaizdinis testas iš pasaulio, Europos ir Lietuvos geografijos, įvairių lankytinų objektų bei patyriminio turizmo. Dalyviai buvo suskirstyti į 6-8 ir 9-12 kl. grupes.

Iš gausaus mokinių rato savo klasių kategorijose mūsų mokiniai puikiai pademonstravo savo žinias:

6 kl. mokinė Gustė Antanaitytė užėmė 4-ąją vietą.

7 kl. mokinys Arnoldas Bimbiras užėmė 4-ąją vietą.

7 kl. mokinys Aleksandras Bružas užėmė 5-ąją vietą.

II g kl. mokinys Jonas Vinciūnas užėmė 6-ąją vietą.

Dalyviai taip pat turiningai praleido laiką lankydami įvairių šalių paviljonus, Lietuvos savivaldybių stendus, kur buvo gausybė įdomios turistinės informacijos, supažindinančios su to krašto įdomybėmis. Mokiniai taip pat praplėtė savo geografines žinias stebėdami organizatorių paruoštą specialią pamoką "Geografija kitaip", apie geografijos mokytojų rudenį vykusią tolimąją ekspediciją po Namibiją.

Geografijos mokytojai Robertas Šalna ir Paulina Grigaliūnaitė