5b klasė (2018-2019)

Rugsėjo 1 – oji

IRMA4651
IRMA4661

Komandos formavimo pratybos 

Rugsėjo 21 d.  5 b kl. mokiniams vyko komandos formavimo pratybos. Mokiniai miške, prie ežero,  atliko įvairias užduotis, skirtas klasės kaip komandos formavimui.

Tautų mugė  gimnazijoje 

Spalio 4 d. 5 b kl. mokiniai dalyvavo tradiciniame gimnazijos renginyje Tautų mugė. Vaikai pristatė Lietuvą – per technologijų pamokas gamino tradicinius patiekalus, deklamavo gražiausias eiles apie Lietuvą, darniai atliko lietuvių laiudies sutartinę.

Edukacinė išvyka į Anykščius

Spalio 12 d. 5 b kl. mokiniai vyko į Anykščius. Aplankė Šeimyniškėlių piliakalnį, kur dalyvavo įvairiose edukacinėse veiklose, rašytojo Jono Biliūno tėviškę ir kapą, važinėjosi vasaros rogutėmis nuo Kalitos kalno. 

Kulinarinis detektyvas 

Spalio 17 d. penktokai dalyvavo „Mažojo genijaus“  renginyje Kulinarinis detektyvas.  Vaikai, patys atlikdami užduotis, turėjo išsiaiškinti patiekalą, kurį gamins, jo sudedamąsias dalis. Jie buvo laimingi gamindami maistą,  dalindamiesi juo su draugais.

Panoraminė pamoka Namai 

Spalio 24 d. 5b kl. mokiniai dalyvavo net 6 mokomųjų dalykų panoraminėje pamokoje Namai. Mokiniai turėjo galimybę įvairiapusiškai aptarti namus kaip labai svarbią žmogui erdvę. Vaikai sužinojo, kokie namų tipai Lietuvoje ir kituose pasaulio kraštuose, kokiuose namuose gyveno žmonės Viduramžiais, išmoko apskaičiuoti namo ir kitų erdvių plotą, aptarti, kodėl žmogui svarbūs namai, skaitydami grožinių kūrinių ištraukas. Penktokai noriai atliko užduotis, buvo aktyvūs pamokoje, tikslingai naudojosi šiuolaikinėmis technologijomis. Panoraminė pamoka, užtrukusi dvi valandas, mokiniams neprailgo, jie išėjo žinodami atsakymus į daugelį klausimų, susijusių su namais.

Helouvyno šventė 

Spalio 25 d. 5b kl. mokiniai dalyvavo Helouvyno šventėje aktų salėje. Vaikai dalyvavo madų šou – artistiškai pristatė pačių sukurtus stilingus kostiumus, kuriuos siejo prisikėlusių žaislų tema.

MUZIKOS PAMOKA 

Gimnazija mokinius po atostogų pasitiko integruota muzikos pamoka su maestro Gediminu Dalinkevičium bei Simonu Bušma. Visus užbūrė virtuoziškos smuiko bei gitaros melodijos, mintis skatino ir įdomus pokalbis ne tik muzikos, bet ir vertybių temomis.

20181105_120336(0)

Lapkričio 30 dieną, prasidedant advento laikotarpiui, vykome į Etnokultūros centrą mokytis gaminti žaisliukų iš šiaudų, klausytis paskaitos apie Kalėdų laukimo tradicijas, Kūčias. Mokiniai dalinosi mintimis, savo patirtimi, kaip laukia didžiųjų metų švenčių.

Gruodžio 14 dieną vykome į kino teatrą „Pasaka“ žiūrėti filmo „Mažasis princas“. Po filmo mokiniai dalinosi  įspūdžiais,  įžvalgomis apie matytą filmą su kino kritiku.

5 b kl. mokiniai vasario 15 d. dalyvavo susitikime su rašytoju, režisieriumi, dainų atlikėju V. V. Landsbergiu. Kūrėjas papasakojo apie partizanus, kartu dainavome partizanų dainą. Vaikai buvo smalsūs, pateikė klausimų rašytojui. Tai renginys, skirtas Vasario 16 - ajai paminėti.

Vasario 19 d. gimnazijoje lankėmės parodoje "Nariuotakojai mokykloje". Mokiniai turėjo galimybę ne tik sužinoti apie įvairių gyvūnų ypatumus,gyvenimo sąlygas, bet ir juos paliesti, pateikti įvairių klausimų. Mūsų  aplinkoje neįprastais gyvūnais susidomėjo ir voverė, lakstanti gimnazijos kieme.

Vasario 19 d. 5 b kl. mokiniai lankėsi Lietuvos nacionaliniame muziejuje. Domėjomės parodos apie partizanus eksponatais, mokiniai noriai dalinosi žiniomis, įgytomis per istorijos pamokas. Taip pat vaikai turėjo galimybę pabūti slaptosios mokyklos mokiniais, suvokti, ko ir kaip mokėsi vaikai spaudos draudimo laikais. Mokiniai buvo smalsūs ir aktyvūs.

Kovo 4 d. gimnazijoje šurmuliavo Kaziuko mugė, kvepianti vaikų gamintais skanėstais, akį traukianti spalvingais rankdarbiais.

Kovo 12 d. mokiniai dalyvavo pilietiškumo pamokoje, kurią vedė "Misija. Sibiras" dalyviai. Tai renginys, skirtas paminėti Kovo 11-ajai.