5a klasė (2018-2019)

Rugsėjo pirmoji- mums ypatinga diena. Esame jau penktokai, ir mokslas tarsi prasideda iš naujo. Juk laukia ir dalykų daugiau, ir mokytojų gausiau. Ir pažymiai! Todėl bent jau pirmą dieną tėveliai kartu su mumis- juk visiems šiek tiek neramu.

20181013_114815 (1)

Klasės savivalda:

Seniūnas -Kasparas

Pavaduotoja- Nida

Renginių organizatorė- Kamilė, Gustė, Greta

Muzikos specialistai-Petras, Vilius

Ūkio reikalų tvarkytojos-Gabrielė ir Elita

Pamokų lapų registro atstovės- Barbora, Elita

Nuo pat pimos dienos penktokai energingai įsijungė į progimnazinės pakopos veiklą- dalyvavo kūrybinių industrijų pristatymo pamokoje-susitikime, o po pamokų smagiai leidžia laiką lauke.

Svarbus dalykas-išmokti būti komanda. To moko Komandos formavimo pratybos, kurias organizuoja gimnazijos psichologė. Baigiamoji dalis- "Išlikimas gamtoje".

Mokslo metai prasidėjo tikrai smagiai. Renginys "Tautų mugė" subūrė visus bendram pasirodymui. Gavę pristatyti lietuvių tautą, mokiniai plušo virtuvėje, mat gamino aukštaičių desertą, piešė plakatą ir jį pristatė. Sunkus, bet vieningas darbas leido pelnyti net du apdovanojimus.

5a klasės mokiniai lankėsi Anykščiuose. Čia jie dalyvavo Vorutos arba Šeimyniškėlių piliakalnio edukacijoje: klausėsi karaliaus Mindaugo laikų istorijos bei patys galėjo išbandyt viduramžių pramogas bei žaidimus.

Aplankę Vorutos piliakalnį, penktokai nuvyko į rašytojo Jono Biliūno tėviškę. Ten klausėsi pasakojimo apie rašytojo vaikystę bei jaunystę. Vėliau kopė į aukštą ir statų Liudiškių piliakalnį bei skriejo vasaros rogutėmis nuo Kalitos kalno.

Smagu pramogauti ir ragauti. Komandos būrimas ir popamokinė veikla kitaip. Šįkart "Kulinariniai nuotykiai" su "Mažojo genijaus" atstovėmis.

Prieš atostogas mokiniai dalyvavo panoraminėje pamokoje "Namai". Šią pamoką vedė net 6 mokytojos. Mokiniai kalbėjo apie namus pasaulyje, apie namų rūšis ir jausmus, kurie aplanko žmones namuose. Svarbiausias svarstomas klausimas buvo kodėl žmogui namai yra svarbūs bei reikalingi.

Prieš prasidedant atostogos mokykloje įvyko Helovyno šventė. 5a klasės mokiniai jai labai atsakingai pasiruošė: sukūrė scenarijų, filmuką ir istoriją, kurios personažais tapo. Klasės pasirodymui muziką sukūrė Vilius. Svarbiausias laimėjimas- klasės vienybė, kurią mokiniai pajuto dirbdami kaip komanda.

Na štai ir baigėsi pirmas etapas! Pirmosios atostogos penktokams. Smagu! Todėl išeiti atostogauti reikia smagiai- žaidžiant boulingą, dalinantis skanumynais ir geromis emocijomis.

Gimnazija mokinius po atostogų pasitiko integruota muzikos pamoka su maestro Gediminu Dalinkevičium bei Simonu Bušma. Visus užbūrė virtuoziškos smuiko bei gitaros melodijos, mintis skatino ir įdomus pokalbis ne tik muzikos, bet ir vertybių temomis.

Paskutinę rudens dieną, įveikę tikrinamuosius darbus, 5a klasės mokiniai iškeliavo į Lietuvos moksleivių ir jaunimo centrą žiūrėti miuziklo "Kontaktas".

Šis vaikų sukurtas ir atliktas miuziklas leido susimąstyti ir apie savo kasdienybę, patikėti turint idėjų ne tik bendrauti internete, bet ir draugauti bei daug ką nuveikti realiame gyvenime.

Jis įkvėpė pakeisti ir savo įpročius-sugrįžę į klasę, mokiniai susibūrė bendriems žaidimams gyvai.

Per literatūros pamokas penktos klasės mokiniai skaitė eikėraščius, juos deklamavo bei iliustravo. Tai peraugo į gražią kūrybos darbų parodą.

Šventes penktokai pratęsė dalyvaudami neoninėje diskotekoje. Skambūs muzikos garsai ir šėlionės-puiki galimybė atsisveikinti su senaisiais metais.

Gruodžio 17 dieną penktokai pradėjo šventes. Klasėje skambėjo linkėjimai ir buvo džiaugiamasi dovanomis. Salėje skambėjo dainos ir muzika, tėvelių juokas ir aplodismentai-vyko šventinis pasirodymas. 

Šventes penktokai pratęsė dalyvaudami neoninėje diskotekoje. Skambūs muzikos garsai ir šėlionės-puiki galimybė atsisveikinti su senaisiais metais.

Atostogų penktokai išsiskirstė pergalingai- švęsdami antros vietos laimėjimą šventinėje estafetėje.

Besiruošiant jungtinei istorijos ir lietuvių literatūros pamokai mokiniai keliavo į muziejų ir dalyvavo Žalgirio mūšį menančioje pamokoje.

Nors pastaraisiais metais žiemos nebūna gilios ir šaltos, tačiau paukščiams maisto šaltuoju metų laiku vis tiek stinga. Mūsų gimnazijos penktokėliai nusprendė padėti sparnuočiams ir pagamino jiems lesyklėles. Paukšteliai noriai plūsta prie pasiūlytų vaišių, o stebėti lesyklėlėse smaguriaujančius žvirblius, sniegenas ir zyles smagu ir dideliems ir mažiems.

Parengė gamtos mokytoja Alicija Bilinska

Sausio pabaigoje vyko Meninio skaitymo konkursas, kurio dalyviais ir vedėjais buvo 5a klasės mokiniai. Jie vedė renginį, kuriame buvo labai daug dalyvių, taip pat grojo ir šoko konkurso atokvėpio minutėmis

Apsilankius muziejuje ir išdailinus per dailės pamoką savo herbus, įvyko integruota pamoka. Jos metu mokiniai svarstė, kas lemia žmogaus pasirinkimą, nuo ko priklauso, ką žmogus pasirinks svarbiais momentais.

Šių metų vasario 15 dieną penktokai rinkosi į netradicinę pilietiškumo pamoką su kūrėju Vytautu V. Landsbergiu. Pokalbis apie patriotiškumą, partizanų veiklą, kūrybinę mokinių stovyklą ir kūrybą apskritai buvo įdomus ir įtraukiantis. Mokiniai įdėmiai klausėsi, atsakinėjo į rašytojo užduodamus klausimus ir net išmoko partizanų dainą.