2a klasė 2018-2019 m.m.

MOKSLO METŲ PRADŽIOS ŠVENTĖ

NUPLASNOJO VASARĖLĖ ŽALIASPARNĖ 

PASKUI GERVES, PASKUI PEMPES, PASKUI GARNĮ...

RUDENĖLIS, ATKELIAVĘS PRO PALAUKĘ, 

VAIKUČIUS VISUS MOKYKLON VĖLEI ŠAUKIA.

MARGASPALVĖS PIEVŲ GĖLĖS LIKIT SVEIKOS!

Į MOKYKLĄ MOKYKLĖLĘ ŽENGTI LAIKAS.

PAKELĖJ GALVELĘ KELIA PIEVŲ SMILGA.

MES PRATĘSIM MOKSLO KELIĄ ILGĄ ILGĄ.

NUPLASNOJO VASARĖLĖ ŽALIASPARNĖ

PASKUI GERVES, PASKUI PEMPES,

PASKUI GARNĮ...

RUDENĖLIS PAMOJAVO VASARĖLEI.

ŽENGTE MARŠ VISI MOKYKLON ANTROKĖLIAI!

RUDENĖLIS PAMOJAVO VASARĖLEI.

ŽENGTE MARŠ, ŽENGTE MARŠ MOKYKLĖLĖN!

 

Štai su tokia linksma daina savo klasėje pradėjome antruosius mokslo metus, kurie, tikimės, bus sėkmingi, pilni pozityvių įspūdžių, mokslo žinių atradimų, gražios draugystės ir šypsenų!


NETRADICINĖ PASAULIO PAŽINIMO PAMOKA SU ŠYPSENOMIS!

Rugsėjo 21d. laukėme su nekantrumu, nes iš anksto žinojome, kas mūsų tą dieną laukia. Ogi malonioji ir įdomioji, netradicinė, ilgoji Pasaulio pažinimo pamoka alpakų ūkyje, netoli Trakų. 

Po dviejų pamokų, linksmai nusiteikę, išvykome į Alsakėlių kaimą, už Trakų miestelio, kur yra linksmasis Alpakų ūkis. Kodėl linksmasis? Vaikai po išvykos jį taip pavadino. Nes per visas kelias netradicinės pamokos valandas šypsenos nuo visų pamokos dalyvių veidų neišblėso nė minutei! Taip! Nes šie gyvūnai tokie mieli ir gražūs, kad vaikai netramdė emocijų. Mokytoja vis norėjo surikiuoti visus bendrai nuotraukai su gyvūnėliais, tačiau veltui, nes niekaip neišsivadavome iš to mielo džiugesio būnant su šiomis mielomis gražuolėmis.

Ekskursiją pradėjome įdomiu ūkio AlpakosTrakai savininkų pasakojimu apie šiuos kupranugarių šeimos gyvūnus, mus taip pat supažindino su saugiu elgesiu apžiūrint juos, vėliau mes galėjome laisvai su alpakomis vaikščioti, džiaugtis, jas maitinti, su jomis bėgioti, bendrauti. Po to susipažinome ir su šių gyvūnų vilna, kas iš jos gaminama, įsigijome suvenyrų. 

Vėliau buvo galima tęsti gamtos pažinimo pamoką susipažįstant su čihuahua veislės šuniukais, kurių veislynas taip pat šioje didelėje sodyboje. Tiesa, įdomu tai, kad visa ūkio teritorija labai graži, visai prie pat ežero, tačiau šeimininkai visai nepjauna ten žolės su žoliapjove. Jie švelniai „žoliapjovėmis“ vadina savo 33 alpakas. 

Visiems, kuriems mielas gyvūnijos pasaulis, labai rekomenduojame nuvažiuoti pasisvečiuoti pas šiuos mielus gyvūnėlius!


PUOŠIAME KLASĘ SAVO DARBELIAIS IR PIEŠINIAIS

Kiekvieną ketvirtadienį labai laukiame Dailės ir technologijų pamokos, kuri vyksta dalyvaujant anglų kalbos mokytojai Ritai Laurinaitytei. Piešdami ir kurdami savo tos dienos temos darbelius, piešinius, kartu mokomės naujų angliškų žodžių, juos dėliojame į sakinius, bendraujame. Po pamokos savo darbais labai mielai puošiame savo klasę ir siunčiame savo darbų fotografijas tėveliams. Jie, atėję ir apžiūrėję parodėles, irgi džiaugiasi mūsų kūrybos rezultatais. 

20181025_131347VASARĄ PERSKAITYTŲ KNYGŲ REZIUME POPIETĖ 

Prieš pirmąsias šiais mokslo metais- rudens- atostogas sumanėme aptarti, kiek gi kas knygų perskaitė per greit prabėgusią šių metų vasarą. Surengėme vasarą perskaitytų knygų reziume- popamokinę popietę. Jos metu aptarėme vasarą perskaitytas knygas, pasidžiaugėme visais klasės sėkmingais skaitytojais, ypač tais, kurie perskaitė tikrai gausiai. Štai pirmosios vietos laimėtojas per vasarą perskaitė net 1720 puslapių! Nebuvo nė vieno mūsų klasėje, kuris per visą vasarą būtų perskaitęs mažiau nei 100 puslapių. Taigi, tikrai dėl to džiaugėmės vienas kitu, kad sėkmingai draugaujame su knygomis. Jas skaitome ne tik namuose, tačiau lankomės mokyklos, miesto bibliotekose, skaitymo edukacijose, skaitymo valandėlių metu knygas skaitome ir po pietų mokykloje. Popietės pabaigoje visų puikiųjų skaitytojų laukė siurprizas- visi vaišinomės gardžiomis picomis, maloniai bendravome, buvo smagu! Nutarėme prieš kiekvienas mokslo metų atostogas surengti tokias skaitymo reziume popietes, kurios būtų skirtos perskaitytų knygų aptarimui, įspūdžių pasidalinimui, pokalbiams apie knygas, knygos reklamai ir kt. 


KONCERTAS „GRAŽIAUSIOS 19 AMŽIAUS MELODIJOS“  GITARAI IR SMUIKUI

2018m. Lapkričio 5d., 9val., sugrįžę  po rudens atostogų, mokslus pradėjome linksmai-mokyklos salėje klausėmės nuotaikingo koncerto, kuriame gražiausias 19 amžiaus melodijas gitara grojo gitaristas Simonas Bušma ir smuikininkas bei dirigentas Gediminas Dalinkevičius. Šių instrumentų muzikos garsai puikiai nuteikė vėl su entuziazmu kibti į darbus po turiningų atostogų!


 2a kl. INTEGRUOTAS PROJEKTAS „MANO MĖGSTAMIAUSIAS ŽAISLAS“

Nuo rugsėjo mėnesio iki pat lapkričio 15d. vykdėme 2A kl. integruotą projektą „MANO MĖGSTAMIAUSIAS ŽAISLAS“. Projekto metu lietuvių kalbos pamokoje atsinešėme į mokyklą ir pristatėme savo mėgstamiausius žaislus, kalbėjomės tema „Kokia mano žaislo istorija?“. Dailės ir technologijų pamokoje savo žaislą piešėme, muzikos pamokose dainavome, o lapkričio 8d. lankėmės žaislų muziejuje. Ten dalyvavome edukaciniame užsiėmime „Seniausieji Lietuvos žaislai“ ir sužinojome apie senovinius žaislus, žaidėme su jais, apžiūrėjome visą žaislų muziejų. Kai ekskursija baigėsi, visi prižadėjo netrukus čia vėl sugrįžti.  


PRIEŠGAISRINĖ PAMOKA GAISRINĖS MUZIEJUJE 

Lapkričio 12d., besiruošdami evakuacijos pratyboms mokykloje, apsilankėme priešgaisrinėje pamokoje Gaisrinės muziejuje, kuris yra Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamente prie LR VRM. Ten antrokai buvo supažindinti su gaisrininko profesija, jos istorija, kaip gaisrus gesindavo senovėje, kaip vystėsi priešgaisrinė apsauga Lietuvoje. Išsiaiškinome gaisrų priežastis ir kaip turėtų elgtis vaikai, pastebėję gaisrą ar gaisro metu. Žiūrėjome įvairius priešgaisrinės ir civilinės saugos filmukus vaikams. Įdomiausia ekskursijos dalis-apsilankymas gaisrinės mašinų garaže. Ten ugniagesiai mums papasakojo apie jas, leido šiose mašinose pasėdėti, susipažinome, kaip gaisrininkai reaguoja, kai yra pranešama apie kažkur vykstantį gaisrą. Yra sakoma, kad ugnies nelaimės galima išvengti, kai apie ją žinai, todėl manome, kad ši išvyka mums padėjo praplėsti žinias apie ugnį, ugniagesius, gaisrus ir jų priežastis. Žinodami galime labiau save apsaugoti. 


IŠVYKA Į NACIONALINĮ MUZIEJŲ. PRIE MIESTO EGLĖS

Kadangi muzikos pamokų metu kalbėjomės apie Advento laikotarpį, jo papročius, dainas, todėl GRUODŽIO 14d. antrokai susiruošė nuvykti į Lietuvos Nacionalinį muziejų. Ten aplankėme edukacinę pamoką „Adventas, jo papročiai ir tradicijos“ ir praplėtėme žinias apie tai, kas yra Adventas, ką senovės lietuviai jo metu veikdavo, kokie papročiai vyravo tuo laikotarpiu, kokius burtus burdavo, kaip švęsdavo šv.Kalėdas po Advento. 

Visai netoli Nacionalinio muziejaus- didžiausia šventinė miesto žaliaskarė, todėl tą pačią dieną dar ir papramogavome- pasinaudojome proga ir apsilankėme prie miesto šventinės eglė Katedros aikštėje. Apžiūrinėjome, džiaugiamės gražuole, kuri jau kelintus metus yra pripažįstama tarp gražiausių miestų eglių Europoje. Nusifotografavome, pasmaguriavome šventinėje mugėje pirktais gardumynais, ir tikrai pasijautė-šventės jau ne už kalnų!


PAŽINTINĖ IŠVYKA Į NACIONALINĘ MARTYNO MAŽVYDO BIBLIOTEKĄ 

Klasėje tęsiant pokalbius ir užsiėmimus, susijusius su knygų skaitymu, mokiniams natūraliai kilo poreikis ir noras apsilankyti bibliotekoje. Šįkart nusprendėme nuvykti į pačią didžiausią Lietuvos biblioteką -Nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką, į pažintinę edukaciją, kuri buvo skirta susipažinti su šios bibliotekos Vaikų literatūros skyriumi. Ekskursijos metu mokiniai sužinojo, kiek daug veiklos gali būti bibliotekoje! Tai ne vien tik knygų pasiėmimo ir grąžinimo, jų saugojimo vieta. Tai įvairios literatūrinės, meninės, kultūrinės veiklos vieta ir suaugusiems, ir vaikams. Ekskursijos vadovė supažindino su biblioteka, pavedžiojo po jos teritoriją, sales, papasakojo, ką gali nuveikti bibliotekoje tokie moksleiviai, kaip mes, antrokai. Ten, pasirodo, yra ir labai šaunios kūrybinės dirbtuvės vaikams ir suaugusiems pavadinimu „Pats sau!”. Jose iš pačių įvairiausių medžiagų galima sukurti tai, apie ką ilgai svajojai. Vėliau antrokai dar ilgai užsibuvo bibliotekos vaikų skyriuje prie knygų, kurias smagiausia buvo skaityti įsitaisius jaukiuose knygų skaitymo nameliuose ar foteliuose. Išvykai baigiantis, mokiniai tikrai užsidegė noru dažniau lankytis bibliotekoje ir čia rasti sau mėgstamą knygą. 


ANTROKŲ KALĖDINĖ IŠVYKA Į DAINŲ IR ŠOKIŲ ANSAMBLIO „LIETUVA“ ŠVENTINĮ SPEKTAKLĮ „ŽIEMOS PASAKA“ 

GRUODŽIO 20 d. artėjančių gražiausių žiemos švenčių proga, po pamokų, nusprendėme išvykti į spektaklį ir pasirinkome dainų ir šokių ansamblio “Lietuva” sukurtą nuostabią vaidybos, dainų, šokių ir intrumentinę kompoziciją-spektaklį, pavadinimu “Žiemos pasaka”. Po nuostabios pasakos, kuri buvo pilna scenos spalvų, muzikos garsų, dainų, šokių ir įtaigios vaidybos, žiūrovai linksminosi su Kalėdų Seneliu. 2A klasės mokiniai šoko, dainavo, deklamavo, atliko keletą savo paruoštų muzikinių kūrinių, kuriuos išmoko specialiai šiai progai. Na, ir aišku, šventinės dovanos, kaip be jų! Bei keletas akimirkų fotoprisiminimams.


ANTROKŲ ŠVENTINIS EILĖRAŠČIŲ MENINIO DEKLAMAVIMO RYTMETYS „ANTROKŲ KALĖDINIS EILĖRAŠTIS“ 

Paskutinę dieną mokykloje prieš žiemos atostogas, GRUODŽIO 21 d., būdami šventiškai ir pakiliai nusiteikę, klasėje surengėme šventinį eilėraščių meninio skaitymo rytmetį „Antrokų Kalėdinis eilėraštis“. Kiekvienas dalyvis buvo savarankiškai, su tėvelių pagalba pasirinkęs ir atmintinai paruošęs po vieną eilėraštį žiemos, šv. Kalėdų tematika, kurį su nuotaika, raiškiai, šventiškai ir nuoširdžiai padeklamavo rytmečio metu renginio svečiams- mokyklos pavaduotojai gerb. Jolitai ir klasės auklėtojai Rūtai. Kadangi eilėraščius atmintinai antrokai ruošė beveik visą mėnesį, todėl juos padeklamavo puikiai! Džiugiai renginyje klausėmės vieni kitų nuoširdaus šventinio eilėraščio posmų žodžių žaismo, buvo daug vaikiško nuoširdumo ir šventinės nuotaikos. Kiekvienas dalyvis buvo apdovanotas padėka su asmenine dedikacija ir kiekvienas gavo po užklasinio knygų skaitymo Dienoraštį, į kurį antrokai noriai registruoja savo perskaitytas knygas.


CHEMIJOS BANDYMŲ PAMOKA

Nors mes dar tik antrokai, tačiau Sausio 7d., grįžę po žiemos atostogų, turėjome galimybę susipažinti su chemijos mokslu. Chemijos instituto docentas Rimantas Vaitkus svečiavosi mūsų mokykloje ir pradinukams vedė įdomią chemijos bandymų pamoką, kurios metu matėme įdomių  bandymų su įvairiausiomis cheminėmis medžiagomis ir su...ugnimi. Švysčiojo net mažieji fejerverkai, pagaminti iš šaltųjų ugnelių. Pamokos pabaigoje visi nusprendė, kad verta gerai mokytis ir laukti sekančio, vyresnėse klasėse prasidėsiančio, chemijos mokomojo dalyko. 


TURININGOS ANTROKŲ PERTRAUKOS 

Džiaugiamės, kad mūsų klasė jau tapo viena komanda ir ne tik mokantis sugebame kryptingai bendrauti, bendradarbiauti, tartis ir susitarti, dirbti grupėje, komandoje, bet ir taikiai žaisti, rasti savų mielų užsiėmimų pertraukų ir kasdieninės popietinės grupės metu. Tai ugdo teigiamą kolektyvo bendravimo kultūrą ir bendruomeniškumo pojūtį. Berniukai labiausiai mėgsta konstruoti, mergaitės žaisti žaidimą „Namai“, taip pat populiariausiųjų tarpe pirmaujantis yra žaidimas su žaisliniais suktukais „Bey Blade“.


 SAUSIO 13-OSIOS-LAISVĖS GYNĖJŲ DIENOS-PAMINĖJIMO PAMOKA

Sausio 11 d., tą dieną, kai 1991 m. prasidėjo lietuvių kovos už laisvę, 9 val. savo klasėje antrokai pamoką skyrė 1991 m. Sausio įvykių prisiminimui ir Laisvės Gynėjų dienos paminėjimui. Sausio 10 d. dailės pamokoje iš popieriaus gaminome žvakelę žalioje šakelėje žuvusiems Laisvės gynėjams atminti, piešėme savo Tėvynės Lietuvos vaizdus. Sausio 11 d. iš ryto, prieš pamokas, visur mokyklos languose sužibo atminimo liepsnelės, kurios tarsi priminė visiems, net praeiviams gatvėje- „Atmintis gyva, nes liudija“. Aštuntokai mums atnešė po Neužmirštuolės žiedą, kurį atlapuose prisisegėme, kaip atminties ženklą, kuris reiškia „Mes neužmiršome, kodėl esame laisvi!“. Vėliau žiūrėjome mokytojos sukurtą filmą apie 1991 m. Sausio 11-13 dienų įvykius, taip papildėme savo turimas žinias apie savo Tėvynės Laisvės Gynėjus, kurie žuvo dėl Lietuvos Laisvės. Pabaigoje klausėmės tų dienų atgimimo dainų, vieną kurių, pavadinimu „Laisvė“, visi  išmokome padainuoti. 


EILĖRAŠČIŲ MENINIO SKAITYMO KONKURSAS  

Sausio 18 d. penki mūsų klasės antrokai dalyvavo gimnazijoje vykusiame meninio skaitymo konkurse “MŪSŲ ŽODŽIAI TAU, TĖVYNE!“. Visi džiaugėmės gražiu, menišku dalyvių žodžiu. Vyresnieji mokiniai labai gražiai vedė renginį. O mūsų klasiokė Vanesa Tamošiūnaitė mokyklos pradinukų būryje užėmė garbingą trečiąją vietą. Ji deklamavo Valerijos Valsiūnienės eilėraštį „Su rogutėm!”. 

Meninio skaitymo konkurse