III – IV g. klasės (2018-2019)

IRMA4879

Rugsėjo pirmoji.... Visas miestas atgyja. Visame mieste pabyra gėlės...

Gal rugsėjo pirmoji ir yra tuo gražiausia, kad savy turi tiek daug neįkainojamų dovanų – gėlių ir šypsenų...

Rugsėjo 21 d. IIIg klasės moksleiviai dalyvavo Tarptautinių studijų forume „Study The World“ 2018 m. 

Renginyje buvo pristatyta studijų užsienyje nauda, kaip sėkmingai pasiruošti IELTS egzaminui ar parašyti motyvacinį laišką, kad jis išsiskirtų iš tūkstančio, taip pat, kokius tarptautinius egzaminus pasirinkti ir kaip juos sėkmingai išlaikyti.

II-IVg klasių moksleiviai spalio 27-29 dienomis tradiciškai keliavo po Vakarų Europos šalis. Šį kartą aplankė Olomoucą – vieną gražiausių Čekijos miestų, Austrijos sostinę Vieną.

Taip pat laivu plaukė Dunojaus upe iki Melko bernardinų vienuolyno. Seniau jis buvo svarbus dvasinis centras, mokslo židinys. Ir dabar šiame vyrų vienuolyne veikia prestižinė mokykla. Moksleiviai ypač žavėjosi vienuolyno bažnyčios prabanga ir bibliotekos knygų gausa.

Spalio 4 d. III-IVg kl. moksleiviai dalyvavo Europos kalbų dienai skirtame renginyje „Tautų mugė“. Jie pristatė Prancūzijos, Ispanijos ir Japonijosįdomybes, mokė tarti kai kuriuos prancūziškus, ispaniškus ir japoniškusžodžius, vaišino šiose šalyse populiariu maistu, aprangoje panaudojo tiems kraštams būdingas detales.  

SPALIO 5 D. SU MOKYTOJO DIENA GIMNAZIJOS MOKYTOJUS SVEIKINO IVG KLASĖS

MOKSLEIVIAI. JIE LANKĖ MOKYTOJUS PAMOKOSE, DAINAVO SAVO SUKURTĄ DAINELĘ

IR VAIŠINO PAČIŲ KEPTAIS KEKSIUKAIS.  

SVEIKINIMAI BUVO TOKIE NUOŠIRDŪS! 

IIIg-IVg klasių moksleiviai spalio 23 d. žiūrėjo filmą "Tarp pilkų debesų". Jame vaizduojami įvykiai papildė per istorijos ir literatūros pamokas gautas žinias. 

redaguotos_v2-1

Lapkričio 5 d. mūsų gimnazijoje svečiavosi smuikininkas, dirigentas ir politikas G.Dalinkevičius bei gitaristas S.Bušma. Jie atliko gražiausias XIX a. melodijas gitarai ir smuikui, taip pat pasidalino mintimis apie klasikinės muzikos įtaką šiuolaikiniam jaunam žmogui.

IMG_0334

Lapkričio 14 d. IIIg ir IVg klasių moksleiviai ėjo į pagal populiarųjį Matso Wahlio romaną „Įsilaužėlis“ pastatytą spektaklį. Jame pasakojama apie niekada savo tėvo nemačiusį paauglį, kuris ieško teisingo gyvenimo kelio, tačiau vis labiau įsisuka į kasdienybės chaoso verpetą.Spektaklio kūrėjai akcentuoja visiems paaugliams kylančius klausimus: kas yra tiesa, kas yra draugystė, meilė ir tikroji žmogaus savivertė?Po spektaklio moksleiviai ilgai diskutavo apie jame analizuojamas problemas.

346fe1a0

Lapkričio 16 d. gimnazijoje vyko protų mūšis "Žinių vaibas", kurį organizavo KSU atstovai. Dalyvavo Ig-IVg klasių moksleiviai. Dalyviai atsakinėjo į klausimus apie aviaciją, madą, reklamą. Mūšį nugalėjo IVg klasės komanda, kuri dalyvaus tolimesniame etape ir rungsis su kitų mokyklų moksleiviais.

Gruodžio 12 d. III-IVg klasių moksleiviai lankėsi Okupacijų ir laisvės kovų muziejuje.

Ekskursijoje jie apžiūrėjo buvusį KGB vidaus kalėjimą, susipažino su jame kalintų žmonių patirtomis kančiomis ir pastangomis neprarasti žmogiško orumo, tikėjimo ir vilties. Taip pat dalyvavo edukacinėje pamokoje "Sovietų kalėjimai, lageriai ir tremtis: skiriamieji bruožai". Joje moksleiviai sužinojo, kuo skyrėsi gyvenimas tremtyje nuo kalinimo lageryje.

Gruodžio 20 d. gimnazistai dalyvavo kalėdiniuose renginiuose. Orientacinėse varžybose reikėjo ne tik surasti paslėptą nuorodą, bet ir išspręsti įvairius rebusus. Taip pat vyko tarpklasinės tinklinio varžybos, sukėlusios daugybę aistrų.

Gruodžio 21 d. III-IVg klasių moksleiviai žiūrėjo filmą "Akvamenas".

kadras-is-filmo-akvamenas-79918319

Sausio 31 d. IVg klasės moksleivė Beatričė Sofija Piesliakaitė dalyvavo Vilniaus miesto Meninio skaitymo konkurse. Ji skaitė M.P.E.Martynenko esė "Sprogimas". 

Vasario 22 d. gimnazijoje vyko 100-tadienio šventė. IIIg klasės moksleiviai tapo įvairių filmų superherojais, ieškančiais sau pagalbininkų tarp abiturientų. 

Kovo 13 d. gimnazijos mokiniams vyko prevencinė paskaita Narkotinių ir psichotropinių medžiagų tema. Paskaitą vedė  Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento atstovai ir kinologas

Kovo 13 d.III-IVg kl. moksleiviai ėjo į Valstybinio Vilniaus mažojo teatro spektaklį "Belaukiant Godo" 

©Laura_Vanseviciene-6419-1024x683