I – II g. klasės (2018-2019)

1,2g

Saulėtoji rugsėjo pirmoji žydi ir džiugina kardeliais, rožių žiedais ir spalvotais balionais. Šypsenomis pasitinka mokytojai, bendraklasiai.

Linkiu, kad sutinkant Rugsėjo 1-ąją stipriausias jausmas būtų pažinimo džiaugsmas. Kartu su mokykliniu skambučiu prasidės ir nesibaigiantys atradimai ir iššūkiai, painios užduotys ir netikėti atsakymai. Tai asmenybės tobulėjimo metas. Tegul šį gražiausia rudens šventė įkvėps Jus naujiems siekiams ir kūrybai. 

Pačio sėkmingiausio mokslo metų starto! 

I – II gimnazijos klasių kuratorė Asta Stravinskytė

Rugsėjo 21 dieną IIG klasės mokiniai dalyvavo Tarptautinių studijų forume „Study The World“ 2018 m.

Renginyje buvo pristatyta studijų užsienyje nauda, kaip sėkmingai pasiruošti IELTS egzaminui ar parašyti motyvacinį laišką, kad jis išsiskirtų iš tūkstančio, taip pat, kokius tarptautinius egzaminus pasirinkti ir kaip juos sėkmingai išlaikyti.

Rugsėjo 27 – 29 dienomis keliavome į Austrijos sostinę Vieną. Aplankėme Čekijos miestą Olomoucą – istorinę Moravijos sostinę, įkurtą legendinio Julijaus Cezario. Miestas žinomas nu Romos imperijos laikų, kuomet čia buvo įkurta Romėnų tvirtovė. Aplankėme Šv. Trejybės koloną, įrašytą į UNESCO kultūros paveldą, gotikinę XIV a. bažnyčią, kurioje palaidotas karalius Vaclavas III, miesto rotušę, astronominį laikrodį, Šv. Mauricijaus bažnyčią, barokinį Cezario fontaną. Kitą dieną vykome į Austrijos miestą Kremsą, iš visų pusių apsuptą vynuogynų ir abrikosų sodų. Plaukėme Dunojaus upe, grožėdamiesi upės pakrantėje išsibarsčiusiais senaisiais kaimeliais su siauromis gatvėmis ir bažnyčios bokštais, viduramžių pilimis, kalnais ir kalvomis. Atvykome į Melko miestą, kuriame lankėmės nuo 1089 metų veikiančiame Melko benediktinų vienuolyne. XI amžiuje Bambergų dinastijos karalius Leopoldas II dovanojo vienuoliams rūmus, o šie juos pavertė įtvirtintu vienuolynu ir visos Austrijos kultūros bei mokslo židiniu. Ekskursijos metu vienuolyno bažnyčioje ir kitose patalpose stebėjome įspūdingas freskas, apsilankėme daugybę viduramžių rankraščių saugančioje vienuolyno bibliotekoje. Po pietų atvykome į Vieną – imperatoriškosios prabangos, elegancijos ir romantikos miestą. Lankėmės Marijos Teresės aikštėje, Hofburge – didingame Habsburgų dinastijos rūmų komplekse, kuris liudija svarbiausius senosios ir XX a. Austrijos bei Europos įvykius, praėjome pro Maro koloną – paminklą 75 tūkstančiams maro aukoms, gotikos šedevrą – Šv, Stepono katedrą – svarbiausią miesto simbolį, garsiąją Vienos operą, paminką genialiam kompozitoriui – Mocartui, antikinę šventovę primenantį parlamentą ir miesto valdžios rezidenciją – Rotušę. Atvykome pilni įspūdžių.

Spalio 4 dieną dalyvavome renginyje "Tautų mugė". Kūrėme stendus apie įvairias valstybes, rengėme viktoriną, gaminome nacionalinius šalių patiekalus, šokome, dainavome.

Spalio 12 dieną gimnazijoje vyko susitikimas su "Kastu" įmonės atstovais, kurie papasakojo apie galimybes studijuoti užsienio universitetuose bei studijų programas Kinijoj, Olandijoj, Danijoj, Suomijoj, Švedijoj, Anglijoj.

Spalio 19 dieną II G klasės mokiniai lankėsi Vilniaus Tuskulėnų dvare, kuriame susipažino su dvaro istorija. Gidė papasakojo, apie slapta atvežtus ir užkastus dvaro teritorijoje žmones, kuriems 1944-1947 m. Vilniaus NKGB vidaus kalėjime buvo įvykdyta mirties bausmė. Stebėjo I. Skardžiūtės-Kozel instaliaciją "Karo nuotaka - našlė" -  visų karų aukoms skirtą kūrinį. 

Spalio 23 dieną ėjome žiūrėti filmo – "Tarp pilkų debesų", sukurto pagal lietuvių kilmės amerikiečių rašytojos Rūtos Šepetys romaną. Tai filmas apie II pasaulinio karo metu lietuvių trėmimus į Sibirą, apie išgyventą skausmą, alkį, šaltį, sovietų žiaurumą ir nepakeliamas gyvenimo sąlygas Sibire. O šalia to – žmonių gerumą vienas kitam, pirmąją meilę ir negęstančią viltį išgyventi. Žmogiškąją stiprybę prieš žiaurų likimą. 

Lapkričio 5 dieną dalyvavome klasikinės muzikos edukacinėje pamokoje, kurią vedė smuikininkas,  dirigentas Gediminas Dalinkevičius ir gitaristas Simonas Bušma. Klausėmės Nicolo Paganini muzikos, ispanų romansų, valsų. Muzikantai paaiškino mokiniams, kaip reikia sėdėti koncerte, kaip jam nusiteikti, akcentavo, kad kiekvienas gyvenime turi mokėti rinktis, klausyti klasikinės muzikos, skatinančios protą dirbti, taip pat parodė, kaip galima kalbėti instrumentu.

Lapkričio 14 dieną vykome žiūrėti Labaiteatro spektaklio "Įsilaužėlis", sukurto pagal populiarųjį Matso Wahlio romaną. Spektaklyje pasakojama apie niekada savo tėvo nemačiusį paauglį, kuris ieškojo teisingo gyvenimo kelio, tačiau vis labiau įsisuko: kasdienybės chaoso verpetą. Spektaklio kūrėjai akcentuoja visiems paaugliams kylančius klausimus: kas yra tiesa, kas yra draugystė, meilė ir tikroji žmogaus savivertė?

Lapkričio 16 dieną gimnazijoje svečiavosi atstovai iš Kazimiero Simonavičiaus universiteto, kurie surengė gimnazistams Protų mūšį. Klausimus uždavė iš marketingo, drabužių dizaino, aviacijos ir kt. 

Lapkričio 19 ir 23 dienomis lankėmės VGTU, kur klausėmės paskaitos "Kodėl naudinga mokytis ekonomikos" bei matematikos paskaitos apie atsitiktinius įvykius ir jų savybes. Taip pat dalyvavome praktinėje informacinių technologijų paskaitoje "Duomenų failai. Tekstinių failų naudojimas pradinių duomenų ir rezultatų laikymui. Tekstinio failo skaitymas, kai failo ilgis nėra žinomas", biologijos praktinėje paskaitoje apie vandeniliu varomą automobilį bei dalyvavome ekskursijoje po transporto inžinerijos ir logistikos laboratoriją. 

evai

Gruodžio 19 dieną dalyvavome „Dialogo tamsoje“ Kalėdiniame vakarėlyje. Tamsoje patyrėme kvapą gniaužiantį vaizduotės nuotykį ir pažvelgėme į realybę „kitomis akimis“. Susidraugavę su tamsa žaidėme smagius komandinius žaidimus, dainavome, klausėmės, konstravome, pjaustėme ir valgėme kalėdinį pyragą bei ruošėme dovanėles draugams.

„Dialogas tamsoje“ – tai patyrimas visiškoje tamsoje, kur lydimas nereginčių vedlių žmogus išmoksta prisitaikyti pasaulyje be paveikslėlių ir bendrauti pasikliaudamas kitais pojūčiais.

Dialogas-tamsoje1200x628-1-600x314

Gruodžio 20 diena - gimnazistų kalėdinė šventė. Jos metu, pasiskirstę į komandas, dalyvavome orientacinėse varžybose, ieškojome paslėpto lobio, dalyvavome kalėdiniame tinklinio turnyre, vaišinomės, keitėmės dovanėlėmis klasėje ir linkėjome vienas kitam gražių švenčių.

Paskutinę dieną prieš žiemos atostogas - gruodžio 21, ėjome į kino teatrą žiūrėti filmo - "Akvamenas" apie pusiau žmogaus - pusiau Atlantidos palikuonio istoriją.

akvamenas

Vasario 6 dieną mokyklos aktų salėje vyko interaktyvi ekonomikos pamoka gimnazistams. 

Švenčiame Šv. Valentino dieną! 

Prieš pamokas visą gimnazijos bendruomenę pasitikome pirmo aukšto foje su muzika, saldainiais,  pačių keptais sausainiais ir gera nuotaika. 

Vėliau, pasipuošę Renesanso epochos laikų suknelėmis, lankėmės pradinės ir progimnazinės pakopos pamokose, kur kalbėjomės apie Šv. Valentino dieną ir jos atsiradimo istoriją pasaulyje ir Lietuvoje bei deklamavome anglų poeto ir dramaturgo V.Šekspyro sonetus apie meilę. 

Linkime visiems stebuklų pilnos Šv. Valentino dienos! 

Vasario 22 dieną padėjome vienuoliktokams organizuoti šimtadienio šventę.

Kovo 13 dieną lankėmės kino teatre "Pasaka", kur žiūrėjome lietuvių režisieriaus R. Banionio sukurtą filmą "Purpurinis rūkas", pasakojantį apie sudėtingą mūsų istorijos laikotarpį - pokario Lietuvą.

Kovo 13 dieną lankėmės Vilniaus Mažajame teatre, kur žiūrėjome režisieriaus Rimo Tumino spektaklį - aktorių kūrybines improvizacijas - "Belaukiant Godo".

Kovo 13 dieną klausėmės VGTU dėstytojo J. Griškevičiaus paskaitos "Robotai medicinoje", kurioje susipažinome kokie žymiausi, pažangiausi robotai jau naudojami medicinos pramonėje ir praktikoje, susipažinome su Da Vinči chirurginės robotikos sistema, Vatsono robotų kūrimo ir tobulinimo programa.

Kovo 22 dieną II G kl. mokinys Danielius Simaitis dalyvavo integruotoje geografijos, tikybos ir dailės konferencijoje Vilniaus Radvilų gimnazijoje, kur skaitė pranešimą "Andrius Rudamina - vienuolis iš aukštaitijos, skelbęs gerąją naujieną Kinijos imperatoriui"

received_596674790759244

Kovo 26 dieną II G klasės mokinys Timonas Mažulis dalyvavo atviroje muzikos pamokoje apie styginius instrumentus gimnazijos aktų salėje, kur papasakojo darželio pakopos vaikučiams apie ukulėlę bei visiems pagrojo.

Balandžio 11 dieną dalyvavome "VIBELIFT" jaunimo festivalyje Siemens arenoje, kuriame klausėmės profesionalų bei nusipelniusių žmonių (M. Stonkaus, V. Bareikio, G. Jauniaus, S. Urbonavičiaus, J. Didžiulio ir kt.) pranešimų, klausėmės gyvos muzikos, dalyvavome konkursuose, improvizacijų treniruotėse, kūrybinėse dirbtuvėse.