Renginiai, naujos knygos 2018 – 2019 metais

Šeštų klasių mokinių geografijos darbų paroda

„Mūsų planeta - Žemė“

(2018-11-05 – 2018-11-30)

Atėjus į šeštą klasę pradedamas mokytis naujas mokomasis dalykas – geografija. Geografija – tai Žemės aprašymas, o kad mokiniai galėtų „aprašyti“ Žemę, buvo skirta kūrybinė užduotis sukurti Žemės modelius. Ši užduotis mokiniams pasirodė labai įdomi, jie noriai įsitraukė į maketų darymą. Kiekvienas mokinys namuose gamino gaublį pasitelkęs savo fantaziją, todėl visi jie skirtingi. Pagaminti gaubliui naudotos įvairios priemonės: folija, gipsas, teniso kamuoliukas, kartonas, polistireninis putplastis ar kalėdinis žaisliukas. Iš karto po rudens atostogų prie mokyklos bibliotekos surengta gaublių paroda. Iškabinti skelbimai, kviečiantys visą mokyklos bendruomenę apžiūrėti parodos. 

Parengė geografijos mokytoja Paulina Grigaliūnaitė

Pirmasis pirmokų apsilankymas gimnazijos bibliotekoje

Kas yra biblioteka? Kaip surasti knygą bibliotekoje, kaip su ja elgtis? Ir į kitus panašius klausimus atsakytų daugelis. Nuo šiol atsakyti į juos gebės ir pirmokai. Kartu su mokytojomis V. Maminskaite ir L. Sutkuviene jie apsilankė mokyklos bibliotekoje, klausė bibliotekininkės pasakojimo apie apsilankymo gimnazijos bibliotekoje taisykles, knygų paieška lentynose bei knygų pasiėmimą į namus. Pirmokai pamokos metu pasidarė spalvotus knygų skirtukus, kurie puikiai padės skaitant knygas. Kiekvienas pirmokas individualiai panagrinėjo po knygelę, o bibliotekininkė pakvietė mažuosius tapti aktyviais skaitytojais. Laimingi pirmokėliai skolinosi knygeles pirmiesiems savarankiškiems skaitiniams.

Parengė Paulina Grigaliūnaitė

BIBLIOTEKOJE APSILANKĖ IR ANTROKAI 

Kiekvienais mokslo metais bibliotekoje padaugėja jos lankytojų. Vieni ateina norėdami perskaityti naujausią knygą, kiti tiesiog pavaikščioti ir pasigrožėti knygų karalyste, o patys mažiausieji apsilanko norėdami susipažinti su biblioteka, suprasti, kam ji reikalinga, kokių paslaugų galima joje gauti. Taip vieną lapkričio rytą, pamatyti savo mylimiausių herojų namų, atvyko ir antrokai (mok. A. Krutkevičiūtė). Bibliotekininkė supažindino jaunuosius skaitytojus su bibliotekos taisyklėmis, vaikiškomis knygomis, skatino, kuo daugiau skaityti ir dalintis mintimis apie perskaitytą knygą. Antrokai ne tik susipažino su biblioteka, pasiėmė knygą skaitymui į namus, tačiau paliko ir savo linkėjimus mylimiausiam herojui. Tikimės, kad knyga antrokų gyvenime užims svarbią vietą. 

Parengė Paulina Grigaliūnaitė

paroda 

Sausio mėnesio pabaigoje bibliotekos skaitykloje surengta paroda skirta paminėti 2019 atmintiniems metams. Stende kunigo ir rašytojo, visuomenės veikėjo Juozo Tumo-Vaižganto knygos, skirtos atminti jo 150-osios gimimo metines. Taip pat minint Lietuvos šaulių sąjungos metus galima pavartyti knygas, skirtas šaulių sąjungos nariams atminti: kovojusiems prieš sovietų okupaciją, žuvusių sovietų lageriuose, tremtyje. Parodoje galima paskaityti ištraukų apie Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio Tarybos Prezidiumo Pirmininką generolą, kovojusį su sovietų okupacija Lietuvos valstybės vadovą, faktiškai ėjusi Respublikos Prezidento pareigas - Joną Žemaitį-Vytautą.

Knygų paroda veiks iki kovo mėnesio pabaigos.

Parengė Paulina Grigaliūnaitė

1-8 klasių mokiniai susitiko su rašytoju Vytautu V. Landsbergiu 

Vasario 15 d. mūsų gimnazijoje svečiavosi rašytojas, poetas, kino ir teatro režisierius Vytautas V. Landsbergis, kuris susitiko su 1-8 klasių mokiniais. Kadangi šie metai skirti atminti partizanams, taigi rašytojas 1-6 klasėms pasakojo apie partizanus, jų gyvenimą, taip pat pristatė sukurtą trumpametražį filmą „Auksinės vasaros“, dainavo dainas. Mokiniai aktyviai diskutavo, dalinosi mintimis, kartu su rašytoju dainavo dainą „Auksinės vasaros“. 1-2 klasių mokiniai kūrė pasakos siužetą, žaidė žaidimą „Rašytojai“. Mokiniams teko įsikūnyti į režisieriaus veiklą ir darbą bei  tapti kuriamos pasakos veikėjais. Nuoširdžiai dėkojame rašytojui už šiltą susitikimą. 

Parengė Paulina Grigaliūnaitė