Renginiai, naujos knygos 2014 – 2015 metais (1 dalis)

Susitikimas su rašytoja GINTARE ADOMAITYTE

Parengta: 2015-05-12

Gegužės 8-osios popietę mūsų gimnazijoje svečiavosi rašytoja, žurnalistė, literatūros tyrinėtoja, knygų vaikams ir paaugliams autorė, Lietuvos rašytojų sąjungos ir Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos narė, įvairių premijų laureatė  - Gintarė Adomaitytė.  Šiais metais ,,Metų knygos rinkimuose“ autorės knyga ,,Čiobrelių dvaras“ buvo atrinkta į geriausių knygų vaikams penketuką.

Rašytoja mūsų gimnazijos pradinių klasių mokiniams pasakojo apie knygas, skaitymą ir savo gyvenimą. Susitikimo metu pokalbį vedė LNB Vaikų literatūros centro Tyrimų ir sklaidos skyriaus vedėja Inga Mitunevičiūtė.

Susitikimas-su-Adomaityte
kvietimas
Svečiuose rašytoja NIJOLĖ KEPENIENĖ

Parengta: 2015-05-12

Gegužės 20-osios rytas mūsų gimnazijos pradinukams prasidėjo netradiciškai. 2-4 klasių mokinukams lietuvių kalbos pamokų metu teko nuostabi proga susipažinti ir pabendrauti kūrybiškai su rašytoja, knygų vaikams autore – Nijole Kepeniene.

Rašytoja mūsų gimnazijos pradinių klasių mokiniams skaitė ištraukas iš naujausių savo knygelių ,,Dorotėja ir Girgždulis“, ,,Verpejėlė“, ,,Miestai“. Vėliau mokinukams buvo paskirtos kūrybinės užduotėlės – vaikai piešė, skaitė pačių sukurtas eiles ir kartu su Nijole Kepeniene rinko labiausiai patikusius kūrinius. Autorė vaikus pradžiugino dovanomis –knygelėmis su autorės autografais ir šilčiausiais palinkėjimais.

Džiaugiamės ir dėkojame rašytojai už puikias idėjas ir galimybę lietuvių kalbos pamokas vesti netradiciškai.

Nijole-Kepeniene-kviet
Nijole-Kepeniene-koliazas
KVIEČIAME SKAITYTI NAUJAI GAUTAS KNYGAS

Peržiūrėti naujai gautų knygų sąrašą galite paspaudę nuotrauką (*.pdf).

knygos
IŠVYKA Į „NIEKO RIMTO“ LEIDYKLĄ

Parengta: 2015-04-30

2015 m. balandžio 27 d. su 1- 4 klasių ,,Knygų klubo“ nariais vykome į ,,Nieko rimto“ leidyklą, kurioje literatūrinio žurnaliuko vaikams ,,Laimiukas“ vyr.redaktorė ir dailininkė Lina Valužienė mus supažindino su leidyklos darbu, papasakojo vaikams knygų kūrimo kelią bei surengė gražią ekskursiją.

Vaikai ne tik susipažino su leidykloje vykstančiais darbais bei apžiūrėjo puikiai išdailintas leidyklos patalpas, bet ir įsigijo dar dažais kvepiančias ,,Nieko rimto“ leidyklos knygas bei kitus gražius leidyklos darbus.

Koliazas-Nieko-rimto
Balandis---knygu-menuo
AKCIJA ,,DOVANOJU KNYGĄ - DOVANOJU PASAULĮ 2015“

Parengta: 2015-04-17

Vienas iš gražiausių mūsų gimnazijos bibliotekos renginių – kasmet organizuojamos akcijos ,,Dovanoju knygą – dovanoju pasaulį 2015“, kurios metu kviečiame visus norinčius dovanoti knygas bibliotekai, finalinis renginys, kuris šiemet vyko balandžio 17 d. gimnazijos bibliotekoje.

Penktadienio popietę į biblioteką susirinko mokiniai, kurie gausiai papildė bibliotekos fondus naujomis, įdomiomis knygomis. Nuoširdžiai dėkodami vaikams už dovanotas knygas, kurių šiemet gavome tikrai nemažai, įteikėme dovanojusiems padėkos raštus, taip pat apdovanojome pradinių klasių  (1-4 kl.) Geriausius metų skaitytojus. Jais šiemet tapo:

  • 1 klasės mokinė – Evita Arlauskaitė
  • 2 klasės mokinys – Artūr Savaf
  • 3 klasės mokinys - Arnoldas Bimbiras
  • 4A klasės mokinė – Martyna Meškauskaitė
  • 4B klasės mokinė – Sofija Kliučereva

Džiaugiamės, kad turime puikių, daug skaitančių ir mylinčių knygas mokinių ir linkime kiekvienam moksleiviui atrasti savo knygą ir skaityti, nes tik skaitant galima sėkmingiau mokytis, tobulėti, geriau suprasti kitus, bendrauti ir dalintis...

dovanoju-knyga-dovanoju-pasauli
NACIONALINĖS BIBLIOTEKOS SAVAITĖ IR EKSKURSIJOS Į MIESTO VIEŠĄSIAS  BIBLIOTEKAS

Parengta:  2015-04-23

Balandžio 23-29 d. Lietuvos bibliotekininkų draugija skelbia 15-ąją Nacionalinę bibliotekų savaitę, kurios tema – ,,Biblioteka: informacija ir žinios – kiekvienam“.

Šia proga mūsų gimnazijos mokiniams surengėme  ekskursijas į VMCB naujai atidarytą Žirmūnų biblioteką, taip pat aplankėme visai šalia įsikūrusią vaikų ,,Saulutės“ biblioteką.

Mokiniams įspūdį paliko Žirmūnų bibliotekos Muzikos skyrius, kuriame jie galėjo ne tik rasti knygų muzikos tema, paklausyti muzikos kūrinių grojant patefonui, bet ir patys prisėsti prie fortepijono ir pagroti.

,,Saulutės“ bibliotekoje vaikai  buvo supažindinti su knygų skolinimosi sąlygomis ir gausiu vaikiškų knygų fondu.

Šių ekskursijų tikslas – supažindinti vaikus su platesnėmis ir įvairesnėmis informacijos paieškos galimybėmis ir skatinti mokinius ieškoti reikalingos informacijos ir knygų miesto bibliotekose.

Isvyka-i-zirmunu-bibl
Isvyka-i-saulutes-bibl
Tarptautinė vaikų knygos diena

Skaityti plačiau...

EGLE
Susitikimas su rašytoju Vytautu Račicku

Parengė: Eglė Jaškienė / 2015-02-06

2015 m. vasario 6 d. mūsų gimnazijoje svečiavosi vienas mylimiausių ir skaitomiausių vaikų ir paauglių rašytojų – Vytautas Račickas, kurio apysaka „Aš, dviratis, pirmoji meilė ir sumuštiniai su sliekais“ tapo nugalėtoja ,,Metų knygos rinkimai 2014“ knygų paaugliams kategorijoje.

Rašytojas susitiko su mūsų gimnazijos 1-4 klasių mokinukais, skaitė jiems ištraukas iš savo mylimiausių knygų, vėliau susitikimą V.Račickas tęsė su 5-8 klasių moksleiviais, kuriems linksmai pristatė naująją knygą „Aš, dviratis, pirmoji meilė ir sumuštiniai su sliekais“.

Susitikimo pabaigoje vaikai apsupo autorių prašydami autografų, o susitikimui pasibaigus dalijosi įspūdžiais.

Džiaugiamės ir nuoširdžiai dėkojame rašytojui už šiltą susitikimą ir puikias, nuotaikingas istorijas.

Racickas-i-interneta
racickas
Išrinktos Metų knygos !!!

Akcijos „Metų knygos rinkimai 2014“ nugalėtojomis tapo šios knygos: suaugusiųjų kategorijoje – Rasos Aškinytės romanas „Žmogus, kuriam nieko nereikėjo“ (leidykla „Vaga“), poezijos kategorijoje – Vytauto Stankaus knyga „Iš veidrodžio, už“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla), knygų paaugliams kategorijoje – Vytauto Račicko apysaka „Aš, dviratis, pirmoji meilė ir sumuštiniai su sliekais“ (išleido V. Račickas) ir vaikų kategorijoje – Danguolės Kandrotienės apysaka-pasaka „Spintos istorijos“ (leidykla „Terra publica“).

2015-02-18 Šaltinis: http://metuknygosrinkimai.skaitymometai.lt/index.php?1562901378

as-dviratis