Karjeros ugdymas 2014-2015

2015 metų balandžio 30 dieną Karjeros ugdymo pamokoje svečiavosi Derybos LT įkūrėjas, VU TVM lektorius Darius Rupšlaukis su paskaita - "Derybos su savimi, mokytojais, tėvais ir draugais". Paskaitoje buvo kalbama apie "Derybų meno" ypatumus; derybų sėkmės faktorius; detalų pasiruošimą deryboms; derybų su savimi, mokytojais, draugais ir tėvais skirtumus ir kaip tapti sėkmingu derybininku?

Karjeros ugdymas 2014-2015 - 1

2014 – 2015 m.m. antrame pusmetyje I – IVg. klasėse karjeros ugdymo ir etikos pamokų metu vyko Tarptautinis projektas “Beyond Limits”. Organizacija vykdanti šį projektą (AIESEC) yra didžiausia pasauyje jaunimo lyderystės organizacija veikianti 124 valstybėse ir turinti daugiau nei 100 000 narių.

“Beyond Limits”, tai socialinis mokyklų projektas, kurio metu 10 savanorių iš viso pasaulio veda paskaitų ciklą I – IVg. klasių moksleiviams savęs pažinimo ir karjeros planavimo temomis. Projektas truko 6 savaites.

Karjeros ugdymas 2014-2015 - 2

Siekiant pagelbėti mokiniams sėkmingai pasirinkti profesiją ir planuoti savo karjeros kelią, Vilniaus privačioje gimnazijoje, organizuojami vairūs karjeros renginiai II – IVg. kl. mokiniams ir savaitinės karjeros pamokos IIg. kl. mokiniams. Renginių metu mokiniai susipažįsta su įvairių profesijų atstovais, studijų programomis, gauna patarimų, kaip teisingai pasirinkti profesiją ir nedaryti dažnai jaunuolių daromų klaidų.

Karjeros ugdymas 2014-2015 - 4 Karjeros ugdymas 2014-2015 - 5

Karjeros ugdymas 2014-2015 - 9 Karjeros ugdymas 2014-2015 - 8

Šiais metais gimnazijoje svečiavosi: lektorius Kęstutis Jesiulevičius, kuris pasidalino asmenine patirtimi ir kokius kartais likimas iškrečia pokštu renkantis profesiją; Nerijus Datkūnas papasakojo mokiniams apie finansininko profesiją ir darbo perspektyvas; VU studentai pristatė socialinius mokslus ir darbo perspektyvas; Valstybinio socialinio draudimo fondo prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos vadybininkė Simona Bočkutė pristatė teisininko profesiją ir jos perspektyvas; lektorius, Žurnalistinių tyrimų ir konsultacijų grupės direktorius, žurnalo “Reitingai” vyr. redaktoriaus Gintaras Sarafinas supažindino mokinius su karjeros pasirinkimo etapais ir kokių klaidų reikėtų vengti planuojant savo karjerą.

Karjeros ugdymas 2014-2015 - 7 Karjeros ugdymas 2014-2015 - 6

Daugelis mokinių nedrąsiai žengia prieš klasę, jaučia įtampą kalbėdami ar tiesiog stovėdami, todėl vengia tai daryti užkirsdami kelią asmeniniam tobulėjimui. Baigus mokyklą ir patekus į universitetą ar pradėjus dirbti, dažnai tenka kalbėti prieš auditoriją, todėl įgūdžiai įgyti mokykloje galėtų pasitarnauti ir ateityje.

2015 metų sausio 22 dieną Vilniaus privačioje gimnazijoje lankėsi UAB "Omnitel" Žinių ir kompetencijų valdymo koordinatorius Rimvydas Jurkuvėnas. Svečias vedė karjeros ugdymo pamoką II g klasėjei tema: “Stresas ir galimybės”. Pamokos metu, mokiniai turėjo galimybę susidurti su "menamu" stresu ir pamatyti save iš šalies, bei mokytis kaip jį suvaldyti. Su mokiniais buvo aptarta, kodėl verta kuo daugiau naudotis galimybėmis išeiti iš “komforto zonos” ir kaip saikingas stresas gali atnešti naudos.

Karjeros ugdymas 2014-2015 - 3