integruota istorijos-lietuvių kalbos pamoka

Integruota pamoka: „Rašto raida: nuo dantiraščio iki pirmosios lietuviškos knygos“

Vasario 13 dieną gimnazijoje vyko integruotos istorijos-lietuvių kalbos pamokos 6a ir 6 b klasėse. Šios pamokos tradicinės: tai daugybę lietuvių literatūros, lietuvių kalbos bei istorijos temų apimančios pamokos, sujungtos į vieną ir pavadintos „Rašto raida: nuo dantiraščio iki pirmosios lietuviškos knygos.“

Minėtai pamokai mokiniai ruošėsi geras dvi savaites: keliavo į Vilniaus universitetą, žvalgėsi po jo biblioteką. Tuomet rašė kūrybinius darbus naudodamiesi surinkta medžiaga ir gaminosi savo „pergamentą“. Be abejo, patys kūrė istorijas ir hipotezes apie tai, kaip galėjo atsirasti lietuviškas raštas ir kokie rašto pavyzdžiai galėjo būti. Istorinei pamokos daliai mokiniai ieškojo medžiagos apie įvairius rašto pavyzdžius, apie tai, kokiu būdu raštas atkeliavo iki Lietuvos.

Jungtinė pamoka buvo įvairių darbų pristatymas bei informacijos apibendrinimas. Mokiniai pamokoje tapo svečiais iš Tolimojo pasaulio, ir , dalyvaudami improvizuotoje konferencijoje, turėjo pristatyti medžiagą ne savo, bet atstovaujamo svečio vardu.