Panoraminis ugdymas 2015-2016

 5-oje klasėje

Mūsų gimnazijoje jau tradicija tapo panoraminis ugdymas 5-8 klasių mokiniams. Džiaugiamės galėdami ir šiais metais pristatyti istorijos, anglų kalbos, lietuvių kalbos, gamtos ir žmogaus, dailės ir muzikos 5-ų klasių integruotą-panoraminį projektą „Šalis, kurioje gyvenu, - Lietuva“.Šiam projektui ruošėmės visą rugsėjo mėnesį. Keletą savaičių mokiniai aktyviai rinko medžiagą, susijusią su minėta tema, ir ruošė skirtingų mokomųjų dalykų pristatymus, pasakojimus, piešinius. Gilinant žinias, buvo suorganizuotos dvi mokamosios, edukacinės išvykos: į Jaunųjų gamtininkų centrą, siekiant kuo geriau pažinti Lietuvos gamtą ir gyvūnus, ir į istorinę Kernavę.

Panoraminės pamokos metu vaikai noriai atsakinėjo bei puikiai improvizavo pereidami nuo vieno mokomojo dalyko prie kito. Buvo kalbama apie gimtosios šalies objektus, anglų kalba pristatomi įdomesni lankytini objektai, pasakojama apie gyvūnus, aptariami mokinių nupiešti pastatai ir vietovės.  Apibendrinta lietuvių kalbos rašinėlių mintimis, dėl ko verta didžiuotis savo šalimi.

lankytinos-vietos-panoram-p
lankytinos-vietos-panoram-p2
lankytinos-vietos-panoram-p3
lankytinos-vietos-panoram-p4

 6-oje klasėje

Šių metų sausio 18 dieną tęsiant panoraminių pamokų tradiciją įvyko panoraminė pamoka  6 klasėje „Visuomenė anksčiau ir dabar“. Iš kitų panoraminių pamokų ši pamoka išsiskyrė tuo, jog pamokos formatas buvo kiek netradicinis: tai buvo  pamoka- viktorina.

Susiskirstę į keturias grupes mokiniai varžėsi stengdamiesi parodyti  net devynių mokomųjų dalykų žinias. Buvo labai svarbu prisiminti viską, kas buvo išeita iš konkretaus dalyko, mat ši pamoka- viktorina buvo apibendrinamojo pobūdžio.

Kova vyko taškas į tašką. Visi dalyviai buvo susikaupę ir atkakliai siekė pergalės. Galbūt kaip tik todėl galutiniai rezultatai skyrėsi vos tašku ar pusantro taško. Tačiau nepaisant to, jog laimėtojai paprastai būna vieni, šįkart laimėjo visi, nes buvo įtvirtinti komandinio įgūdžiai ir apibendrintos daugelio mokomųjų dalykų žinios apie visuomenę.

Parengė lietuvių k. mokytoja Danguolė Ambrakaitienė

panoram-p-6
panoram-p-61
panoram-p-62
panoram-p-63

7-oje klasėje

Tęsiant panoraminio ugdymo tradiciją kovo 31 d. VšĮ Vilniaus privačioje gimnazijoje įvyko panoraminė pamoka „Graikų kultūra anksčiau ir dabar“. Ši pamoka vyko su 7 klasės mokiniais, o jiems vadovavo net ne vienas, o 6 mokytojai.

Minėtos pamokos metu mokiniai ne tik galėjo apibendrinti įvairių mokomųjų dalykų – istorijos, geografijos, dailės, biologijos, anglų bei lietuvių kalbos- gautas žinias apie graikų kultūrą, bet ir rasti įvairių sąsajų bei graikų kultūros atspindžių šiuolaikinėse gyvenimo srityse.

Kadangi vienos pamokos metu buvo aptariami net 6 mokomieji dalykai, tai ir užduotys buvo skirtingos. Mokiniai pristatė sparnuotuosius posakius, aptarė savo dailės darbelius, o biologijos pristatymą atskleidė netgi persirengę graikais. Maža to, kai kuriuos mokinius taip įkvėpė graikų kultūra, kad patys tapo kūrėjais ir parašė savo mitų apie graikų dievus.

„Nuostabi pamoka. Buvo galima mokytis stebint vieniems kitus. Buvo labai smagu“,- kalbėjo po pamokos septintokai. Mokytojai taip pat džiaugėsi vaikų žiniomis ir noru dirbti netradiciškai, mąstyti apibendrintai, todėl žadėjo tokių pamokų ir ateityje.

Parengė lietuvių k. vyr. mokytoja Danguolė Ambrakaitienė

panoramine-7kl
panoramine-7kl2
panoramine-7kl3
panoramine-7kl4
panoramine-7kl5

Pratęsiant Graikų temą, matematikos pamokoje sprendėme senovės Graikijoje naudotus loginius žaidimus, kai kvadratas yra padalinamas į tam tikras dalis. Informacija paimta iš 7 klasės vadovėlio Laikas, II dalis.

Matematika-Graiaki