Lietuvos vardo tūkstantmečiui – integruotos pamokos

INTEGRUOTOS LIETUVIŲ KALBOS IR GEOGRAFIJOS, INFORMATIKOS – GEOGRAFIJOS PAMOKOS SKIRTOS ŽEMĖS DIENAI

Pavasaris – pats nuostabiausias metų laikas, žadinantis „visą svietą“ atgimti naujai veiklai. Taip ir mūsų mokyklos neaplenkė šis pabudimas. Šių metų kovo 16–20 dienos buvo skirtos pasaulinei Žemės dienai. Visą savaitę vyko patys įvairiausi 91 klasės inicijuoti renginiai: integruotos pamokos, filmų apie Žemės problemas peržiūros, viktorinos, ekologinių projektų pristatymai, piešinių paroda ir t. t.

Vienas iš šios savaitės renginių – integruota lietuvių kalbos ir geografijos pamoka 7 B klasėje, kurią vedė geografijos mokytoja Vilma Kaliukevičienė ir lietuvių kalbos mokytoja Jolanta Remeikaitė. Mokiniai pristatė ekologinius projektus, gvildeno gamtos užterštumo problemas, skaitė pranešimus apie Žemės sandarą, jos atsiradimą. Per literatūros pamokas vaikai rašė rašinius „Mūsų Žemė“, kuriuose išdėstė savo mintis į juos supantį pasaulį. Aktualiausia tema rašiniuose buvo Žemės užterštumas, žmogaus daroma žala gamtai.

Štai keletas ištraukų iš mokinių rašinių:

  • „Negi žmonės negali saugoti gamtos? Negi jie nemato , koks didelis užterštumas?“ (Ugnė K., 7 b).
  • „Nors žmonės jau po truputį ir ir renka mus (šiukšles), rūšiuoja, bet to negana. Mus (šiukšles) norint surinkti, reikia ne kelių šimtų žmonių, o kelių milijardų. Nors aš ir buteliukas, nors ir nepiktas, bet vis tiek negaliu atleisti žmonėms. Aš jau 10 metų be namų! (t. y. be konteinerių)“ (Martynas, 7 b).
  • „Žmonės, nebeterškite mūsų Žemės, nes mes joje turime gyventi, joje turės gyventi ir mūsų vaikai, anūkai… Leiskime ateities kartoms gyventi švarioje Žemėje.“ (Paulina, 7 b).

Nors kovo savaitės, skirtos Pasaulinei Žemės dienai, renginiai baigėsi, tačiau jos atgarsiai vis dar sklando mokyklos ore.  Džiugu, kad mūsų mokykloje vyksta tokių puikių renginių, kad mes keliame visam pasauliui aktualias problemas ir ieškome sprendimo būdų.