Kristijono Donelaičio 300

Šių metų balandžio 24 dieną Vilniaus privačioje gimnazijoje vyko poezijos skaitymai Kristijono Donelaičio 300 gimimo metinių proga.

Šio renginio tikslas buvo ne tik paminėti didį poetą, bet ir priartinti jį prie mokinių. Dėl to buvo sugalvotas mini spektakliukas. Šeštos klasės mokiniai turėjo vaidinti patys save. Pagrindinis spektaklio tikslas - išaiškinti abejojančiam ir nežinančiam mokiniui, kuo ypatingas buvo Kristijonas Donelaitis bei kuo reikšmingas jo kūrinys.

Į šio vaidinimo eigą buvo įtraukti ir skaitovai –mokiniai, norintys paskaityti savo pasirinktus kūrinius, kurių autoriai savo kūrybinio kelio pradžioje mokėsi iš žymaus kūrėjo. Reikia paminėti ir dar vieną detalę - paties K. Donelaičio kūrinio ištraukos renginyje skambėjo keliomis – vokiečių,rusų, anglų ir lietuvių – kalbomis. Ir dar, rengdami pristatymus, mokiniai stengėsi atrasti XVIII a. sąsajų su šiais laikais, ir tai jiems puikiai pavyko.

Renginys neprailgo. Aptardami mokiniai džiaugėsi, nestiek kūrėjas, tiek jo kūrinys (daugelio mokinių atstumiamas kaip nesuprantamas, nes per daug senoviškas) tapo suprantamas ir aiškus.

Donelaitis
Donelaitis1
Donelaitis2