panoraminė 7 klasėje 2016-2017

Šių metų balandžio 19 dieną Vš Į Vilniaus privačios gimnazijos 7 klasės mokiniai dalyvavo net 7 mokomųjų dalykų panoraminėje pamokoje „Graikų kultūra anksčiau ir dabar“. Šią pamoką inicijavo istorijos mokytoja Irena Pokutneva, o, sutapus kelių kitų mokomųjų dalykų temoms, prisijungė ir kitų dalykų mokytojai.

Minėtai pamokai buvo ruošiamasi iš anksčiau. Keletą savaičių mokiniai aktyviai rinko medžiagą, susijusią su minėta tema, ir ruošė skirtingų mokomųjų dalykų pristatymus.

Pamoka vyko pačių darbeliais išpuoštoje klasėje, o ją vedė idėjos iniciatorė istorijos mokytoja. Vaikai noriai atsakinėjo ir puikiai improvizavo nuo vieno mokomojo dalyko pereidami prie kito. Buvo kalbama apie graikų civilizacijos pradžią, anglų ir lietuvių kalbomis pristatomi žymiausi antikos posakiai, komentuojami piešiniai,skaitomi kūrybiniai darbeliai. Nors lietuvių kalbos mokytojos paskirtos užduotys turėjo apibendrinti minėtą pamoką, tačiau iš tiesų šie darbeliai tebuvo palyda į matematikos pamoką, kur vyko tikrasis panoraminės pamokos apibendrinimas. Įvairios geometrinės figūros, darbas grupėse ir pažymio paskata sudėlioti tinkamai buvo tikras graikų filosofijos atspindys šiuolaikinėje situacijoje.

Mokiniai ir mokytojai patenkinti - taip būtų galima įvertinti praėjusią pamoką. Ir žinios pademonstruotos, ir kūrybingumas atskleistas. Tad tikimasi, kad tokių pamokų bus ir daugiau.