Rudens kraitė

„Valgykime sveikai, rūpinkitės savo kūnu, nes tai vienintelė ir nepakeičiama vieta, kurioje gyvename“ (Jim Rohn)

Šių metų pavasarį, mūsų privačios gimnazijos kieme, vyko iškilminga šiltadaržio atidarymo šventė, kurios tikslas - mokiniams geriau pažinti daržoves, skatinti jų supratimą, iš kur ant mūsų stalo jos atsiranda bei ugdyti mokinių norą sveikiau maitintis.

Pirmos ir antros klasės mokiniai perkirpo raudoną atidarymo kaspiną! Tą popietę buvo pasodinti  ir pirmieji  sodinukai.

Nuo pat ankstyvo pavasario mokiniai kartu su auklėtojomis ruošėsi sėjai. Mokiniai ant palangių, dėžutėse, pasėjo ir daigino įvairių daržovių sėklas, o vėliau  išdygusius daigelius pasodino  šiltadaržyje.

Visą pavasarį mokinukai laistė, stebėjo, rūpestingai prižiūrėjo ir pažino daržovių augimo ciklą bei nekantraudami laukė rudens derliaus.

Kuomet gamta iš žemės gelmių mums dosniai dovanoja sveikus produktus, antros klases mokiniai, kartu su mokytojomis, susirinko nuimti derliaus. Jie skynė daržoves ir džiaugėsi jų gausa. Pririnkę pilną kraitę rudens gėrybių, kulinarijos studijoje „Kukulis“ išmoko pasigaminti sveikų ir gardžių užkandžių. Buvo smagu ir skanu  pasivaišinti savo pačių užaugintais ir pagamintais sveikais skanėstais.

Rudens derliaus kraitė bei gardūs užkandžiai parodė, kad pirmosios daržininkystės pamokos – jau išmoktos

Džiugu, kad mokiniai suprato, jog tikras lietuviškas derlius auga tikroje žemėje, maitinamas natūralia  saulės šviesa, gaivinamas laukinio lietaus bei vėjo. Ir, žinoma, globojamas rūpestingų vaikų rankų.

Parengta mokytojos Aidos Aleksandravičiūtės