NETRADICINĖ FIZIKOS PAMOKA ENERGETIKOS IR TECHNIKOS MUZIEJUJE

Spalio 18 d., Vilniaus privačios gimnazijos, Ig ir IIg klasės mokiniai kartu su klasės auklėtoja, Asta Stravinskytė ir fizikos mokytoja Jolanta Snežko dalyvavo apžvalginėje ekskursijoje Energetikos ir technikos muziejuje, tokiu būdu dalyvavo netradicinėje pamokoje ir pamokoje ne mokykloje. Apžvalginės ekskursijos metu aplankė energetikos ekspoziciją, kur eksponuojami originalūs pirmosios Vilniaus miesto elektrinės įrenginiai, sužinojo apie šimtamete šio technikos paveldo objekto istorija bei elektros gaminimo principais. Transporto ekspozicijoje supažindino su transporto raida, istorijomis, kurias su savimi atsivežė eksponuojami senoviniai automobiliai bei motociklai. Energetikos ekspozicijoje mokiniai pamatė eksponuojamus originalius pirmosios Vilniaus miesto elektrinės įrenginius, supažindino su šimtamete šio technikos paveldo objekto istorija bei elektros gaminimo principais. Ekspozicijoje „Pagaminta Vilniuje“ pasakojo apie Vilniaus pramonės raidą nuo amatininkų iki sovietmečio pabaigos. Ekspozicijoje „Vilniaus pramonė“ pristatė sovietmečio naujakurio būstą, pasakojo apie modernų interjerą. Ekskursijos pabaigoje mokininių laukė interaktyvios technikos mokslo ekspozicijos, kuriose turėjo galimybę pasisverti mėnulyje, sukurti elektros grandinę ir išbandyti dar daug smagių eksponatų, o kartu prisiminti fizikinius dėsnius ir pamatyti jų pritaikymo kasdienybėje pavyzdžius.