IIIg – IVg klasės 2019-2020 m.m.

Vilniaus privačios gimnazijos IIIg ir IVg klasės mokiniai atliko fizikos laboratorinį darbą "Kūnų laisvojo kritimo pagreičio nustatymas matematine ir apverčiamąja svyruokle" Vilniaus Gedimino technikos universitete.  Pagal fizikos programą mokiniai turi atlikti tik vieną laboratorinį darbą "Kūno laisvojo kritimo pagreičio nustatymas matematine svyruokle".  VGTU laboratorijoje yra galimybė atlikti sudėtingesnį laboratorinį darbą su apverčiamąją svyruokle, kuri aprašyta fizikos mokytojos  P. Pečiuliauskienės  fizikos vadovėlyje.  Išvykos metu mokiniai ne tik susipažino su apverčiamąja svyruokle, bet ir išmoko su ja apskaičiuoti kūnų laisvojo kritimo pagreitį. Mokiniai įsitikino, kad skirtingomis priemonėmis (matematine svyruokle, apverčiamąja svyruokle) atliekamas laisvojo kritimo pagreičio matavimas duoda panašų rezultatą. Apverčiamosios svyruoklės naudojimas sudarė prielaidas fizikos turinio vidinei integracijai. Mokiniai susiejo žinias apie laisvąjį kūnų kritimą ir kūnų masės centro nustatymą.

.................................................................................................................................................

Šių metų lapkričio 13 d. į VPG gimnaziją atvyko mobili laboratorija „Mobilioji bioklasė“. Naudodamiesi šia laboratorija VPG gimnazistai galėjo pasijusti tikrais mokslininkais ir atlikti įvairius mokslo eksperimentus kartu su Vilniaus universiteto ir UAB „Thermo Fisher Scientific Baltics“ mokslininku komanda. Gimnazistai dirbo su tikra moksline įranga, matė kaip atrodo DNR, tyrė ją moderniais mokslo metodais ir taip susipažino su naujausiomis biomokslų galimybėmis. Nuoširdžiai džiaugiamės, galėdami prisidėti prie šiuolaikinio ir inovatyvaus moksleivių ugdymo mūsų gimnazijoje, dėkojame gimnazijos biologijos mokytojai-metodininkei Beatai ir chemijos mokytojai Zitai už bendradarbiavimą su VU, vykdant „Mobilioji bioklasės“ programą.