Kategorijos archyvas: Naujienos

Naujienos – “Vilniaus Privati Gimnazija”

IIIg – IVg klasės 2019-2020 m.m.

Vilniaus privačios gimnazijos IIIg ir IVg klasės mokiniai atliko fizikos laboratorinį darbą "Kūnų laisvojo kritimo pagreičio nustatymas matematine ir apverčiamąja svyruokle" Vilniaus Gedimino technikos universitete.  Pagal fizikos programą mokiniai turi atlikti tik vieną laboratorinį darbą "Kūno laisvojo kritimo pagreičio nustatymas matematine svyruokle".  VGTU laboratorijoje yra galimybė atlikti sudėtingesnį laboratorinį darbą su apverčiamąją svyruokle, kuri aprašyta fizikos mokytojos  P. Pečiuliauskienės  fizikos vadovėlyje.  Išvykos metu mokiniai ne tik susipažino su apverčiamąja svyruokle, bet ir išmoko su ja apskaičiuoti kūnų laisvojo kritimo pagreitį. Mokiniai įsitikino, kad skirtingomis priemonėmis (matematine svyruokle, apverčiamąja svyruokle) atliekamas laisvojo kritimo pagreičio matavimas duoda panašų rezultatą. Apverčiamosios svyruoklės naudojimas sudarė prielaidas fizikos turinio vidinei integracijai. Mokiniai susiejo žinias apie laisvąjį kūnų kritimą ir kūnų masės centro nustatymą.

.................................................................................................................................................

Šių metų lapkričio 13 d. į VPG gimnaziją atvyko mobili laboratorija „Mobilioji bioklasė“. Naudodamiesi šia laboratorija VPG gimnazistai galėjo pasijusti tikrais mokslininkais ir atlikti įvairius mokslo eksperimentus kartu su Vilniaus universiteto ir UAB „Thermo Fisher Scientific Baltics“ mokslininku komanda. Gimnazistai dirbo su tikra moksline įranga, matė kaip atrodo DNR, tyrė ją moderniais mokslo metodais ir taip susipažino su naujausiomis biomokslų galimybėmis. Nuoširdžiai džiaugiamės, galėdami prisidėti prie šiuolaikinio ir inovatyvaus moksleivių ugdymo mūsų gimnazijoje, dėkojame gimnazijos biologijos mokytojai-metodininkei Beatai ir chemijos mokytojai Zitai už bendradarbiavimą su VU, vykdant „Mobilioji bioklasės“ programą.

Ig klasė 2019-2020 m.m.

Ig klasės mokiniai lapkričio 12 d. vyko į VGTU universitetą, atliko du chemijos laboratorinius darbus: „Tirpumo nustatymas“ bei „Vandens kietumo nustatymas“. Mokiniai išmoko naudotis biurete, taip pat išmoko titruoti, susipažino su nauju cheminės analizės būdu.

.................................................................................................................................................

Lapkričio 15 d. VPG gimnazijos Ig klasės gimnazistai kartu su fizikos mokytoja išvyko į VGTU transporto inžinerijos fakultetą. Moksleiviai aktyviai dalyvavo paskaitoje , "Vandenilio panaudojimas automobilyje". Po paskaitos aplankė VGTU vidaus degimo variklių laboratoriją. Čia jie stebėjo automobilių galios matavimo praktinius darbus. Mokėsi skaityti įvairius automobilių parametrų grafikus. Laboratorijos kieme grožėjosi kaip dega vandenilis.


1b klasė 2019-2020 m.m.

1 klasės mokiniai jau galės lankytis bibliotekoje, skolintis ir savarankiškai skaityti išsirinktas knygas.

_______________________________________________________________________________

Lapkričio 28 d. 1 klasės mokiniai lankėsi Nacionaliniame lankytojų centre, kuriame vyko pasaulio pažinimo pamoka apie saugomas vietas Lietuvoje.

Atostogų grafikas 2019-2020 m.m.

Mokinių atostogos 2019-2020 m. m.

Rudens - 2019-10-28 iki 2019-10-31

Kalėdinės - 2019-12-23 iki 2020-01-03

Žiemos - 2020-02-17 iki 2020-02-21

Pavasario - 2020-04-14 iki 2020-04-17