Kategorijos archyvas: Naujienos

Naujienos – “Vilniaus Privati Gimnazija”

II G KLASĖ 2019-2020 M.M.

II g klasės mokiniai su chemijos mokytoja sausio 23 d vyko į VGTU universitetą, atliko chemijos laboratorinius darbus: „Tirpumo nustatymas“ bei „Vandens kietumo nustatymas“. Mokiniai išmoko naudotis pipetmanu, biurete, taip pat išmoko filtruoti, titruoti bei nustatyti ir įvertinti vandens kietumą bei druskų tirpumą.

2a klasė, 2019-2020 m.m.

Mieli antrokai,

Lai ir šie mokslo metai būna įdomūs, kūrybingi, kupini atradimų. Būkime draugiški, dėmesingi vieni kitiems.

                                                                         Mokytoja Loreta ir auklėtoja Karina

PIRMOJI ŠIŲ METŲ EKSKURSIJA

Spalio 1 d. antrokai vyko į Trakuose esančius šokolado namus “AJ Šokoladas”, kur mokėsi gaminti skanėstus iš šokolado. Dar aplankė Trakų rajone esantį alpakų ūkį- veislyną, kuriame susipažino su alpakomis, jų gyvenimo būdu. Turėjo galimybę jas pamaitinti, paglostyti.  Buvo smagi ir kupina įspūdžių kelionė.

IŠVYKA Į VILNIAUS KATEDROS POŽEMIUS

Spalio 15 d. keliavo į Vilniaus Katedros požemius. Buvo smagi pažintinė kelionė po Lietuvos istoriją.

MAMŲ VEDAMOS PAMOKOS

Šiais mokslo metais klasėje vykdomas projektas “Praveskime savo vaikams pamoką”, kurio tikslas - tėvelių vedamos pamokos. Ačiū pirmosioms mamoms, kurios nudžiugino. Lapkričio 4 d. Jokūbo mama vedė pamoką apie dovanas, o lapkričio 12 d. Gusto mama su antrokais kalbėjo apie atmintį ir žaidė žaidimus.

IŠVYKA Į KEISTUOLIŲ TEATRĄ

Gruodžio 11 d. mokinukai vyko į Keistuolių teatrą žiūrėti spektaklio „Kaip laikrodžiai Kalėdas mušė“.

KALĖDINIS RENGINYS

Gruodžio 19 d. vyko antros klasės Kalėdinis renginys, kurio metu kartu su tėveliais mokiniai dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse „Kalėdinių žaislų gamyba“, sveikino vieni kitus su artėjančiomis šventėmis, keitėsi dovanėlėmis. Buvo smagu visai klasės bendruomenei pabūti kartu.

ATMINTIS GYVA, NES LIUDIJA

Sausio 13 d. antrokai dalyvavo visuotinėje akcijoje, skirtoje Sausio 13- ajai dienai „Atmintis gyva, nes liudija“. Klasėje ant palangių buvo padėtos ir uždegtos žvakutės, dalinamasi mintimis, žiūrimas filmukas.

MUZIKINIS EDUKACINIS UŽSIĖMIMAS

Sausio 13 d. antrokai dalyvavo edukaciniame muzikiniame užsiėmime „Metų laikai“. Jo metu klausėsi pasakos, sukurtos pagal A. Vivaldi muziką iš ciklo „Metų laikai“. Pasaką vaikams pasakojo vaikų literatūros muziejaus literatūrologė- režisierė, muzikines iliustracijas atliko profesionalios muzikantės smuiku ir fortepijonu.

PROJEKTAS „GRAŽI ŠYPSENA“

Sausio 20, 27 d. bei vasario 4 d. antrokai dalyvavo projekte „Graži šypsena“. Pamokėles apie burnos higieną jiems vedė burnos higienistės. Vaikai išmoko dantų pavadinimus, aptarė kitus burnoje esančius organus, mokėsi taisyklingai valytis dantis, kalbėjo apie pridėtinio cukraus poveikį dantims ir visam organizmui.

MENINIO SKAITYMO KONKURSAS

Sausio 21 d. trys 2a klasės mokiniai- Auksė, Paulina ir Gantas dalyvavo gimnazijos meninio skaitymo konkurse. Smagu, kad Gantas buvo įvertintas kaip vienas iš 2 geriausiai deklamuojančių 1-2 klasių mokinių grupėje.

NARIUOTAKOJAI GIMNAZIJOJE

Vasario 6 d. antrokai dalyvavo edukaciniame užsiėmime, kuriame susipažino su nariuotakojais- klausėsi pasakojimų apie juos, galėjo paliesti.

ŠV. VALENTINO DIENĄ...

Vasario 14 d. antrokai savo veikloje paminėjo dvi šventes- šv. Valentino dieną ir Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Šia proga aprangos kodas buvo- geltona, žalia, raudona spalvos. Šventiškai nusiteikę paskutinę dieną prieš atostogas mobiliame planetariume žiūrėjo filmą apie kosmosą.

Fejerverkų pažinimas su prof. dr. R. Vaitkumi

Vilniaus privačios gimnazijos gamtamokslinis mentorius, VU chemijos fakulteto prof. dr. R. Vaitkus,  nudžiugino gimnazistus fejerverkų bandymais, paaškino, kodėl fejerverkai būna įvairiausių formų, kas jiems suteikia spalvas, kokie šiuolaikinių fejerverkų ypatumai. Ekperimentų metu pavyko išgauti norimas liepsnos figūras ir pirotechninius efektus. 

Jau žinome, kad pačias smagiausias šventės palydėsime pokšinčių fejerverkų apsuptyje, kai  dangų išraižo meninės figūros, dega spalvotosios ugnys, kvapą užgniaužia krintančių kibirkščių lietus ir ryškios kylančios kometos...

IIIg – IVg klasės 2019-2020 m.m.

Vilniaus privačios gimnazijos IIIg ir IVg klasės mokiniai atliko fizikos laboratorinį darbą "Kūnų laisvojo kritimo pagreičio nustatymas matematine ir apverčiamąja svyruokle" Vilniaus Gedimino technikos universitete.  Pagal fizikos programą mokiniai turi atlikti tik vieną laboratorinį darbą "Kūno laisvojo kritimo pagreičio nustatymas matematine svyruokle".  VGTU laboratorijoje yra galimybė atlikti sudėtingesnį laboratorinį darbą su apverčiamąją svyruokle, kuri aprašyta fizikos mokytojos  P. Pečiuliauskienės  fizikos vadovėlyje.  Išvykos metu mokiniai ne tik susipažino su apverčiamąja svyruokle, bet ir išmoko su ja apskaičiuoti kūnų laisvojo kritimo pagreitį. Mokiniai įsitikino, kad skirtingomis priemonėmis (matematine svyruokle, apverčiamąja svyruokle) atliekamas laisvojo kritimo pagreičio matavimas duoda panašų rezultatą. Apverčiamosios svyruoklės naudojimas sudarė prielaidas fizikos turinio vidinei integracijai. Mokiniai susiejo žinias apie laisvąjį kūnų kritimą ir kūnų masės centro nustatymą.

.................................................................................................................................................

Šių metų lapkričio 13 d. į VPG gimnaziją atvyko mobili laboratorija „Mobilioji bioklasė“. Naudodamiesi šia laboratorija VPG gimnazistai galėjo pasijusti tikrais mokslininkais ir atlikti įvairius mokslo eksperimentus kartu su Vilniaus universiteto ir UAB „Thermo Fisher Scientific Baltics“ mokslininku komanda. Gimnazistai dirbo su tikra moksline įranga, matė kaip atrodo DNR, tyrė ją moderniais mokslo metodais ir taip susipažino su naujausiomis biomokslų galimybėmis. Nuoširdžiai džiaugiamės, galėdami prisidėti prie šiuolaikinio ir inovatyvaus moksleivių ugdymo mūsų gimnazijoje, dėkojame gimnazijos biologijos mokytojai-metodininkei Beatai ir chemijos mokytojai Zitai už bendradarbiavimą su VU, vykdant „Mobilioji bioklasės“ programą.