8 klasė (2016-2017)

0247

Klasės seniūnė - Agnė M.

Seniūno pavaduotojai - Lukas ir Julija.

Renginių kuratoriai - Liepa ir Erika

Meniu kuratorius - Danas

Tvarkos kuratorė - Austėja

Klasės auklėtoja - eva katkienė

Matematikos vyresnioji mokytoja.

Informacinių technologijų vyresnioji mokytoja.

0012

Džiaugiamės, kad mūsų aštuntokai yra labai kūrybingi. Tai įrodo jų darbų parodos:

Paroda “Sampas – gėrybių malūnas aštuntokų akimis“

Šių metų pradžioje gavome kvietimą kartu su gimnazistais keliauti į Čekijos sostinę Prahą. Tris dienas, tris naktis keliavom, važiavom, ėjom, dundėjom traukinuku. Oj kaip smagu buvo. Pirmąją dieną pakeliui į Čekijos sostinę sustojome viename Lenkijos miestų - Vroclave. Kurio senamiestį išvaikščiojome, stebėjome gražiai apšviestų bažnyčių stogus. Šiemet šis miestas yra ir Europos kultūros sostinė.  Miestui suteikia ypatingo žavesio pirklių ir didikų pastatai, supantys Turgaus bei Druskos aikštes. Mieste matėme linksmų skulptūrėlių - nykštukų.  Kitą dieną išvykome į Prahos senamiestį. Lankėmės Prahos Hrado pilyje –  tai Čekijos sostinės simbolis ir svarbiausias Prahos istorijos liudininkas. Toliau keliavome pėsčiomis Karališkuoju keliu:  Mala Strana - sodų ir aristokratų rūmų rajonu,  Karolio tiltu - vienu pirmųjų akmeninių tiltų Europoje, kuris jungia Mala Strana su Senuoju miestu.  Lankėmės Rotušės aikštėje su įžymiuoju astronominiu laikrodžiu. Sutemus grožėjomės festivalio "Signal Festival" instaliacijomis. Įvairiomis spalvomis buvo apšviesti žymiausi kultūros paminklai, istoriniai pastatai.  Trečią kelionės dieną aplankėme aukso kasyklas Lenkijoje. Grįžome pilni įspūdžių.

8 klasės tėvelių projektas "PROFESIJOS". 

Tai auklėtojos inicijuotas, tėvelių pritartas, ankstyvojo profesinio ugdymo projektas, skirtas paaugliui, kuris retas žino kur norėtų dirbti, kokia veikla gyvenime užsiimti. O juk tiek daug profesijų, veiklų, darbų yra. Kiekvienas iš tėvelių turi pagalvoti, kokią profesiją norėtų pristatyti visai klasei.

Šiandien mums prisistatė, apie save pasakojo, patarimus dalino Justas Vaitiekus, didžiausios nekilnojamojo turto REMAX įmonės vadovas, verslininkas, investuotojas. Už šį susitikimą dėkojame Agnės M. mamai Aušrai.

Spalio 25 d. – Europos teisės dieną – buvome pakviesti pasiklausyti, padiskutuoti teisingumo, teisingo elgesio tema, pamėginti patiems išspręsti bylą, priimti sprendimą. Taip pat taip susipažinome su teisininko profesija.

Prieš pat atostogas atšventėme tradicinę amerikiečių šventę - Haloween'ą. Rungėmės rungtyse dėl šiurpiausio juoko, originaliausio kostiumo ir išskirtinės dekoracijos. Buvo smagu!!!

Lapkričio 16 - oji – Tarptautinė tolerancijos diena. 

Mūsų mokykloje tai tradicinis renginys, kurį ruošia 8 klasės moksleiviai. Šiandien ryte pasitiko mokyklos bendruomenę linkėdami būti tolerantiškais ir, kad skleistų tik gėrį.

Visą savaitę mokykloje per etikos pamokas renkamas Tolerantiškiausias moksleivis ir mokytojas. Penktadienį lapkričio 18 d. 14 val. aktų salėje bus paskelbti visi tolerantiškiausieji vaikai ir mokytojai.

TOLERANCIJOS RENGINYS - 2016

Pirmąjį trimestrą užbaigėme labai gerai. Pasikvietėme į svečius Lankų kovų meistrą. Buvo puiki pramoga, kartu ir komandinis darbas.

KALĖDOS - Tai šventė visiems, net tiems kurie nieko neturi... Visi klasėje nusprendėme, kad turime pradžiuginti vaikus. Surinkome pinigėlius ir nupirkome tai ko jie nori. Pabuvom Kalėdų seneliu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kalėdinė diena ne mokykloje. Susitikome visi prie Aušros vartų. Nuo jų mus lydėjo paslaptingoji miesto šeimininkė Roza, kuri papasakojo daug įdomių Vilniaus miesto kampelių istorijų. Vėliau pietavome Dramar Burger kavinėjo, po kurios ėjome į Iliuzijų muziejų.

2017 metai

Naujus metus, po atostogų pradedam linksmai ir sportiškai. Pertraukų metu žaisdami stalo tenisą.

Sausio 20 dieną lankėmės Litexpo rūmuose „Adventur“ – tarptautinėje turizmo ir aktyvaus laisvalaikio parodoje, kurioje susipažinome su Lietuvos miestų ir kaimo turizmu, aktyviu poilsiu, sveikatingumo ir medicininiu turizmu, pramogų parkais, laisvalaikio centrais ir sporto klubais, vandens, ekstremalaus sporto, žūklės ir medžioklės inventoriumi, galėjome rinktis įvairias poilsines ir pažintines keliones į užsienį, dalyvavome įvairių šalių tradicinio maisto degustacijose.

Taip pat klausėmės geografijos mokytojų pasakojimo apie kelionę po Afriką ir pažintį su ten gyvenančiomis gentimis ir jų tradicijomis, dalyvavome geografijos žinių konkurse, kurio dalyviais buvo Lietuvos 6-12-ų klasių moksleiviai.

Sausio mėnesį prasidėjo BENDRADARBIAVIMO PROJEKTAS 8 KLASEI „ŽENGIAME Į GIMNAZIJOS PAKOPĄ“, kuris tęsis iki gegužės mėnesio pabaigos.

Plačiau apie projektą prisegtame dokumente...

Klasėje turime daug talentų, vaikai groja gitara, dainuoja, sportuoja, šoka. Bet tai dar ne viskas. Šiemet vaikai dalyvavo respublikiniame miniatiūrų konkurse "Karnavalinis kostiumas". O Danielius gavo padėką už originaliai perteiktą mistinę nuotaiką. Pažiūrėkit...

Vasario 14 dieną mokykloje vyko Šv. Valentino dienos renginys. Ryte visus gimnazijos mokinius, jų tėvelius ir mokytojus pasitiko I ir II gimnazijos klasių mokiniai, su muzika, širdelėmis, saldainiais bei gera nuotaika. Gimnazistai iš mūsų ėmė interviu ir sukūrė filmą apie Valentino dieną. Sukurtą filmą žiūrėjome visi renginyje. O 14.00 val. gimnazijos aktų salėje visi mokiniai dalyvavo protų mūšį, skirtą meilės dienai. Laimėjome 3 vietą. Valio!!!

Vasario mėnuo trumpas, bet labai svarbus, nes tai antrojo trimestro pabaiga ir didysis pasiruošimas įvairioms olimpiadoms. Tad ir vasario 21 d. geriausieji mūsų klasės matematikai dalyvavo Mini Euklido atrankiniame ture į didžiuosius Olimpiados tolius. Sėkmės!

P1010257

Vasario 24 dieną, kaip ir visi Lietuvos žmonės rašėme nacionalinį diktantą.

Kovo 1 d.  susipažinome su egzotiniais gyvūnais. Visiems buvo labai smalsu! Ačiū Palangos zoologijos sodui už edukaciją "Po stiklu".

Mūsų gimnazijos mokiniai pavasarį pasitiko džiugiu ir jaukiu Kaziuko mugės šurmuliu. Kovo 3 d. gimnazija kvepėjo kepiniais. Taip pat vienos penktokės šeima organizavo įdomią loteriją, kurios metu mugės lankytojai galėjo laimėti didelę vazą, pripildytą įvairiausių saldainių! Reikėjo tik atspėti kiek saldainių yra toje vazoje. Sveikiname Danielių, laimėjusį loterijoje! Na, o pinigėliai, uždirbti loterijos metu bus paaukoti labdarai.

Džiaugiamės savo bendraklasiu Danieliumi, kuris Respublikiniame edukaciniame konkurse "Olympis 2016" gavo net keturis diplomus iš skirtingų dalykų.

Kovo 10 d. tradiciškai mokykloje minima Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena. Tą dieną pagerbėme Lietuvos vėliavą, dalyvavome viktorinoje.

Kovo 21 d. vykome į Pabradėje įsikūrusią gamtinių dujų ir vandenilio laboratoriją.

UAB "SG dujos Auto" - mokslinių tyrimų bendrovė, tirianti ekologiško kuro panaudojimo bei praktinio pritaikymo galimybes. Tai unikali laboratorija, kurioje tiriamas naujas ekologiško kuro rūšies - vandenilis ir gamtinių dujų mišinio panaudojimo transporto priemonėse galimybės. Jo dėka transporto priemonės išmeta mažiau kenksmingų teršalų.

Tai buvo projektų Mokomės kitaip, inicijuoto GTMC, bei 8 klasės tėvų projekto „Profesijos gyvai“ bendras projektas, kuris pavyko puikiai. Moksleiviams labai patiko ekskursija-pamoka! Labai dėkojame Vidui Korsakui už puikią galimybę pamatyti įmonę iš vidaus.

Balandžio 27 d. vykome į Lietuvos nacionalinį dramos teatrą žiūrėti Kazio Binkio parašytą "Atžalyną"

atzalynas

Gegužės 10 dieną gimnazijoje lankėsi „Meškėnų laboratorija“ (skaitmenizuotos gamybos technologijų užsiėmimai). Buvo organizuojamos dirbtuvės elektronikos perdirbimo tema, kur panaudojant senų ar nenaudojamų elektronikos įrenginių komponentus kūrėme projektus pvz. išrinkus paprastą spausdintuvą arba grotuvą iš varikliukų kūrėme robotus, kurių korpusas projektuojamas ir pjaunamas iš faneros su lazerine pjaustykle, dalys atspausdinamos 3D spausdintuvu, prijungiamas programuojamas mikrovaldiklis, prilituojami LED šviestukai ir pan.

Panoraminė pamoka

KLASES VALANDELE

PASKUTINĖ KLASĖS VALANDĖLĖ

Paskutinėje klasės valandėlėje visi vieni kitiems linkėjome gerų mokslų gimnazijoje. Išsirinkome klasės nenuoramas, miegalius, rimtuolius, talentingiausius, draugiškiausius, muzikaliausius ir apdovanojame saldžiais medaliais.

Paskutinė klasės išvyka. Lenkija.

IŠLESITUVĖS 2017

Ankstesni metai: 2015-2016 m.m. 7 klasė