Kūdikystės daiktus vėl pamatę

Jaučiam ir laikų gelmes...

Mums atrodo, kad praeina metai,-

Iš tiesų praeiname tik mes.

(R.M.Rilke)

Ir prabėgo tas laikas kaip vėjas...Jau aštuntokai-dideli, žydintys svajonėmis, besidalinantys planais ir lūkesčiais. Ir sutrikę- kad taip greitai užaugom.

P0218

Mūsų klasė:

Vadovė – Danguolė Ambrakaitienė

Seniūnas- Domantas Kraujutis

Pavaduotojai:

bendrai veiklai- Elzė Sofija ir Julius

klasės renginiams- Karolis, Aurijus ir Rokas

Jau aštuntą kartą mums skamba mokyklos skambutis. Gal kiek nuobodu, tačiau, žvelgdami į jautrius dvyliktokų veidus, suprantam, jog skambutis kelia ir graudulį. Mums jis taip pat ypatingas-žymintis paskutinį bendrą laiką kartu, verčiantis rinktis ir galvoti apie ateitį. Juk prieš akis-gimnazinė pakopa...

Pasikeitė mūsų veidai, tačiau nepasikeitė klasės veidas ir bruožas: priimti naujus narius, surasti su jais bendrą kalbą lengviausia kelionių ir išvykų metu. Dėl to filmas, po kurio yra apie ką pakalbėti, mums kaip tik. Be abejo, kino teatras „Pasaka“ tokiam kinui pats tinkamiausias. Juolab, kad filmo „Sebė“ mes dar nežiūrėjome ir neaptarėme.

sebe

 Jau pernai supratome, kad klasė valandėlės gali būti kitokios: rengėme pristatymus apie patyčias, bulimiją, anoreksiją, kalbėjomės apie tai, kas svarbu mūsų amžiaus žmonėms. Šiais metais tęsiame ir tą tradiciją. Tik kalbamės jau aštuntokams rūpimomis temomis. Viena-„Kaip tinkamai išreikšti jausmus ir kaip juos nukreipti sau patogia ir naudinga linkme“-mums kaip tik reikalinga. Juk būtent nuo emocijų priklauso  mūsų savijauta ir būsimi pasiekimai. Todėl turime išmokti suvaldyti neigiamas emocijas arba pakeisti jas teigiamomis.

20170925_075052

Pamokos taip pat gali būti kitokios, ir džiuginti būtent tuo kitoniškumu. Ypač, kai pažadinamas kūrybiškumas. Todėl pasigaminti muzikos intrumentą laiko ir priemonių visai negaila.

Mokytojas- žmogus, apie kurį retai galvojame kaip apie realų žmogų. Dažnai jis tarsi robotas, kalbantis per pamokas ir rašantis ne visada mums patinkančius pažymius.Pasirodo, jis taip pat žmogiškas. Ir jam patinka staigmenos. Dėl to mums taip smagu jas ruošti. Ir visai nesvarbu, kad klasės vadovei kurį laiką reikia palūkuriuoti už durų. Juk viskas  dėl tos staigmenos. O jos ir patiems smagios...

Minėdami Lietuvos ir piliakalnių metus, 2017 metų spalio 11 dieną 8 klasės mokiniai išvyko į pilimis bei piliakalniais garsią Panemunę.

Šią kelionę parekomendavo istorijos mokytoja Irena, o įgyvendinti ėmėsi klasės vadovė.

Kelionės metu buvo aplankyta beveik visa Panemunė: Raudondvaris, Vilkija, Veliuona, Raudonė bei Panemunė. Buvo aplankytos dvi to regiono pilys, Raudondvario dvaras, įkopta į Veliuonos pilies kalną. Be abejo, nebuvo aplenktas įspūdingu pasakojimu garsėjantis brolių Juškų muziejaus savininkas. Šiame tautosakos muziejuje mokiniai net keletą valandų klausė įspūdingo ir asmenine patirtimi paremto pasakojimo apie kalbininką, tautosakininką bei ypatingo likimo žmogų kunigą Antaną Jušką.

Kelionė buvo puiki. Kupini įspūdžių bei malonaus nuovargio visi grįžo į Vilnių, tikėdamiesi pavasarį aplankyti ir Užnemunę.

Spalio 13 dieną 8 klasės mokiniai dalyvavo kino festivalyje "Nepatogus kinas". Ten kartu su kitų mokyklų mokiniais žiūrėjo dokumentinį filmą "Du pasauliai" . Šis filmas pasakojo apie mergaitę, gimusią neįgalių žmonių šeimoje. Po filmo dar buvo dalyvaujama festivalio organizatorių surengtoje diskusijoje. Vėliau ši diskusija persikėlė į gimnaziją- klasės valandėlės metu mokiniai aptarė ir kitus neįgalumus bei su tuo kylančias problemas.

du_pasauliai
20171108_150358

Pasiūlius bendraklasei Elzei Sofijai ir sulaukus jos močiutės kvietimo, 8 klasės mokiniams teko puiki galimybė aplankyti Saugomų teritorijų nacionalinį lankytojų centrą. 

Šios kelionės įspūdžiai išties nepaprasti. Mokiniai sužinojo, kiek daug saugomų Lietuvos teritorijų galima aplankyti bei ką juose pamatyti. Be abejo, tame centre galima suplanuoti visas išvykas.

Visa informacija pateikta patrauklia forma, daug interaktyvumo, puikus estetinis vaizdas muziejaus patalpose. Daugiau nei dvi valandos prabėgo nepastebimai. Mokiniai klausėsi paukščių balsų, tyrinėjo senovinius daiktus, žiūrėjo filmukus apie gamtą.

Ši kelionė buvo puiki proga pasidžiaugti savo šalimi ir pajusti, kad ja tikrai galima  ir verta didžiuotis.

Lapkričio 6 dieną 8 klasės mokiniai prisijungė prie visuotinės akcijos saldžiu pavadinimu "Pyragų diena". Jie ne tik kepė pyragus aukojimui, bet ir aukojo patys.

Tą dieną ilgai netilo šurmulys koridoriuose ir nedilo šypsenos mokinių veiduose. Juk dalintis ir padėti labai smagu.

20171108_151737
20171025_145546

8 klasės mokiniai didžiuojasi ir iš visos širdies sveikina savo bendraklasę Elzę Sofiją Sederevičiūtę, tapusią laureate XVII Lietuvos moksleivių meninės saviraiškos konkurse "Mano Aleksandras Puškinas"

Gruodžio 15 dieną 8-os klasės mokiniai dalyvavo susitikime su  VGTU atstovais ir klausėsi apie tai,kokias mokymosi galimybes siūlo ši ugdymo įstaiga. Tai buvo ankstyvasis karjeros ugdymas. Mokiniai iš studentės išgirdo,kuo įdomios studijos minėtoje aukštojoje mokykloje,kokios jos galimos apskritai.

8 klasės mokiniai,prijungti prie gimnazistų, 2017-12-20 pradėjo švęsti Kalėdas. Visą dieną vyko mokinių tarybos suorganizuotas renginys,kuriame aštuntokai smagiai leido laiką ir bendravo su vyresniais.

Dvi savaites plušę ir dailinę, mokiniai sukūrė šventinę aplinką,kurioje įsiteko ir Elzės Sofijos sukurti 25 angeliukai,simbolizuojantys ir artėjančias Kalėdas,ir gimnazijos jubiliejų. Džiaugdamiesi subtiliausios klasės diplomu mokiniai linki ir visiems gražių ir subtilių švenčių.