7a klasė (2017-2018)

Mūsų klasė

Klasės seniūnė - Andrėja

Seniūnės pavaduotojas -Maksimiljanas

Klasės organizaciniai klausimai – Gustė

Klasės vadovė - IRENA POKUTNEVA

Istorijos vyresnioji mokytoja.

P0209

RUGSĖJIS vėl atėjo tam, kad pajustumėme prasmingą buvimą kartu:

Pamokoje, kad nežinojimas virstų žinojimu arba ieškojimu…

Pertraukos metu, kad kalbėtumėmės apie tai, kas rūpi…

Šis LAIKAS SEPTINTOJE KLASĖJE duotas tam, kad būtų pokyčių, bandymų, patirtų sėkmių ir nesėkmių…

LAIKAS duotas tam, kad darbą keistų šventinės akimirkos…

Prasmingo laiko gimnazijoje!

kinas

Mokslo metus tradiciškai pradedame rimtais ketinimais.... Rugsėjo 28 d. suplanavome edukacinę išvyką į jau pamėgtą kino teatrą „Pasaka“, kur visi kartu žiūrėjome filmą iš edukacinės programos „Mokausi iš kino“ - „Arčiau debesų“. Filmo herojus, pilname išbandymų kelyje, atranda savo šeimos narius, įgyja pasitikėjimo ir drąsos.....

Ir šiais mokslo metais nepamirštame vienos svarbiausių švenčių – gimtadienio! Skanios vaišės, prasmingi palinkėjimai, šmaikščios nuotraukos - visa tai trumpam nukelia į svajonių šalį....

gimtadienis

Edukacinė pramoginė ekskursija į vidurio Lietuvą – Kėdainius. Itin gražų, šiltą, rudenišką spalio rytmetį, susiruošėme mokytis, klausytis, pramogauti ir bendrauti – kartu su

7b klasės mokiniais:) Lankėmės Kėdainių senamiestyje, didikų Radvilų liuteroniškoje bažnyčioje ir laidojimo kriptoje, aplankėme net Kėdainių savivaldybę su įspūdinga drožinių ekspozicija ir pabuvojome senosios mokyklos rūsiuose. Papietavę kavinukėje „Nu blyn“, leidomės į Krekenavos regioninį parką, užlipome į apžvalgos bokštą, pasigerėjome gražiomis Nevėžio pakrantėmis. O ilgiausiai vaikų lauktas objektas - Pašilių stumbrynas- abejingų nepaliko. Ilgai mokiniai stoviniavo ir gėrėjosi miškų galiūnais. Pilni įspūdžių ir pasigerėję nuostabiomis rudens spalvomis, grįžome į Vilnių.

"Ö KAIP VOKIŠKAI?"

2017 m. spalio 17 d. mūsų klasės mokiniai, besimokantys vokiečių kalbą, organizavo kartu su vokiečių k. mokytoja Neringa viktoriną "Aplink Vokietiją per 60 minučių!". O klasės komanda (jau be vokiečių kalbos žinovų) įnirtingai bandė savo jėgas viktorinoje. Ir buvo visai neblogai –III vieta!

Atvira pamoka, kurios idėja gimė edukacinės kelionės į Kėdainius metu, vyko prieš pat rudens atostogas. Mokiniai paruošė įdomius, apibendrinančius pristatymus- pasakojimus anglų kalba. Vaizdinių priemonių pagalba pademonstravo ką sužinojo naujo ekskursijos metu, kas patiko, o kur surado priekaištų.....

Spalio 27 dienos popietę visą mokyklą apėmė Helovino šurmulys. Renginio organizatoriai šeštokai daug įvairių užduočių sugalvojo:) Mūsų klasės mokiniai, vadovaujami Gustės ir Andrėjos, jau iš anksto planavo šventei reikiamus atributus, maisto produktus, gėrimus ir svarbiausia- aprangą, nes burtų keliu išpuolė, kad 7a klasės mokiniai būtų raganos ir raganiai.....Gaila, bet raganiais niekas nenorėjo būti....O laimėjome – Gražiausio ir Įspūdingiausio moliūgo konkurse! Daug pastangų įdėjo Augustinas, kol Aurimo atneštą moliūgą pavertė Gustės svajone.......

Dar po Konstitucijos egzamino išsiaiškinome, kad tikrai trūksta žinių apie piliečių pareigas ir teises, tad skubėjome užsiregistruoti į Valstybės pažinimo centrą edukaciniui užsiėmimui “Ką gali pilietis?”. Gruodžio 6 d. apsilankėme prezidentūroje. Edukacinio užsiėmimo metu mokiniai gilinosi į pagrindines demokratinei valstybei būdingas sąvokas ir taikė jas, spręsdami problemines situacijas. Darbas grupėse, diskusijos, vaizdinės-interaktyvios informacijos panaudojimas, planšetės – suteikė mokiniams reikalingą informaciją aktualiais jaunimui klausimais. Mokiniai liko sužavėti modernaus ir šiuolaikiško centro ir puikiu gidės aiškinimu, žaidimais.

Lapkričio mėnuo – spektaklių lankymo metas! Pagal privalomą perskaityti literatūros sąrašą ir lietuvių k. mokytojos Danguolės rekomenduoti, nusprendėme aplankyti Nacionalinio dramos teatro dieninių seansų metu rodomus mokiniams spektaklius -“Atžalynas”, pagal K. Binkį ir O.Vaildo “Laimingasis princas”. Kiekvienas pamatytas spektaklis sukelia visokių minčių ir praturtina asmenines patirtis.

O gruodžio 13 d. įvyko integruota lietuvių k., istorijos ir dailės pamoka "Šviesa iš Egipto”. Pamokos metu mokiniai, kartu su istorijos, lietuvių k. mokytojomis, apibendrino pamokų metu įgytas žinias kūrybiniais istoriniais pasakojimais, dailės kūriniais, pristatymais ir įdomybėmis. Mokiniai įdomiai atskeidė Egipto civilizacijos istoriją ir graikų istoriko Herodoto mintimis remiantis – skilndančią senovės Egipto civilizacijos šviesą visoms tolimesnėms civilizacijoms. Ačiū visiems dalyvavusiems!

Švenčių belaukiant…..puošiame klasę, o idėjos liejosi kaip iš gausybės rago. Adomas tradiciškai atnešė eglutę, tad pagrindinį akcentą puošė visi mokiniai. Išradingai uždėjo girliandas O snaigučių gausybe papuošėme klasės langus, iš kurių net skaičius 25 susidėjo.....

Gavome padėką už išradingumą ir krupštumą kuriat Baltas Kalėdas.

O ketvirtadienio rytą rinkomės Kalėdiniui rytmečiui- visų laukė susineštos vaišės, keitimasis dovanėlėmis, linkėjimai ir pramoginė išvyka į filmą. O linkėjimus išsakėme ne tik paprastai įteikdami dovanėles, bet ir užrašėme kiekvienam, kad išliktų ilgam prisiminimui!

O paskutinę dieną prieš atostogas, leidomės į miestą pramogauti. Visų pirma, nuėjome į Baltijos gintaro meno centrą, susipažinti su gintaro istorija ir pasigaminti mažytį gintarinį amuletą. Po užsiėmimo, pavalgę McDonald‘e, patraukėme į „Pabėgimų“ kambarį, kuriame išradingai ir smagiai praleidome laiką įveikdami užduotis Išprotėjusio astronomo ir Faraono kapo kambariuose. O paskui- atostogos!

Sausio 13-ąją minint, kaip ir kasmet, vyko pilietinė akcija „Atmintis gyva, nes liudija“. Jos metu 8.00 val. klasėje, buvo dešimčiai minučių uždegamos atminties žvakutės. O Neužmirštuolių žiedais klasės atstovai papuošė Atminties pievelę. Per istorijos pamoką žiūrėjome filmą “Mes dainuosim” ir aptarėme svarbiausius momentus.

Šventėme ir džiaugėmės kartu švęsdami Valstybės šimtmetį !

Valstybės šventė – mūsų šventė. Šia proga visa savaitę vyko suplanuotos akcijos - „Piešiu Lietuvą“, „Rašau Lietuvai“, „Šimtmečio įvykiai“, „Pasveikinkim vieni kitus“, kuriose itin aktyviai dalyvavo ir 7 a klasės mokiniai. Ketvirtadienis gimnazijoje prasidėjo skambiomis lietuviškomis dainomis ir nuoširdžiais pasitinkančių 7a klasės mokinių pasveikinimais. Kiekvienas, atėjęs į gimnaziją, taip pat buvo papuoštas simboline Šimtmečio vėliavėle. Baigiamojo renginio metu skaitėme laiškus gimtinei, dainavome dainas bei kalbėjome apie svarbiausius šimtmečio įvykius. Pasveikinę vieni kitus su švente, išskubėjome į filmą „Grąžinkite nepriklausomybę“.

Per pertraukas svarbu pailsėti nuo pamokų, bendrauti, pajuokauti, pažinti save ir kitus, žaisti žaidimus ir svarbiausia būti drauge.....

Susitikimas su nepilnamečių reikalų inspektore visada suteikia mokiniams daugiau informacijos apie saugų elgesį viešojoje internetinėje erdvėje, bendravimą su nepažįstamais žmonėmis, savigynos momentus, organizacijas, teikiančias pagalbą ir k.t. O visuomeninės organizacijos atstovė išsamiais pavyzdžiais iliustravo pavojus internetinėje erdvėje. Buvo naudinga ir įdomu.

Kovo 23 d. vyko panoraminė pamoka “Kelionė”, kurioje dalyvavo net 6 mokomųjų dalykų mokytojai. Panoraminės pamokos tikslas -  sužinoti, kokių kelionių būna, gebėti jas planuoti, suvokti, kaip kelionės plečia žmogaus akiratį, apibendrinti kelionių svarbą jų poveikį žmogaus tobulėjimui, ekologijai. Septintokai noriai atliko užduotis, buvo aktyvūs pamokoje, tikslingai naudojosi šiuolaikinėmis technologijomis. Panoraminė pamoka, užtrukusi dvi valandas, mokiniams neprailgo, jie išėjo žinodami atsakymus į daugelį klausimų, susijusių su kelionėmis.

Mokslo metų pabaigai, birželio 12-15 d., pasitinkant vasaros atostogas, išsiruošėme į pramoginę kelionę - Vokietijos pramogų parkus ir Bremeno miestą.

Kelionės metu linksmai leidome laiką autobuse, žiūrėdami filmus, žaisdami žaidimus, klausydami gidės pasakojimų ir atsakydami į užduodamus klausimus. Pasiekę Vokietiją aplankėme Serengečio safario parką, kuriame  laisvai gyvena daugiau nei 1000 žvėrelių. Specialiu autobusiuku leidomės į safarį: pamatėme ilgakakles žirafos, nerangius, bet greitus raganosius, tigrus, leopardus, liūtus. Pabuvome linksmoje ir smagioje Beždžionių šalyje. O kur dar atrakcionai, vandens pramogos ir tiesiog pabuvimas parke!

Vakare aplankėme Brėmeną, o ekskursija po senamiestį pėsčiomis visus sužavėjo: viduramžiška pagrindinė Brėmeno turgaus aikštė, Šnūro gatvelės ir svarbiausia- Brėmeno muzikantų skulptūra pildanti norus.

Kitą dieną pramogavome Heidės pramogų parke. Visi, pagal savo pomėgius, surado įvairiausių atrakcionų, kuriuose įveikė savo baimes, linksminosi, geriau pažino vienas kitą. O vakarop leidomės į kelionę link namų. Kelionė buvo išties įspūdinga!