6A klasė (2016-2017)

Klasės savivalda 

Klasės seniūnas - Adomas

Seniūno pavaduotoja - Ugnė

Renginių kuratoriai – Marija, Andrėja, Nora, Naumantas, Augustinas, Maksimas

Telefonų kuratorius – Liutauras

Klasės organizaciniai klausimai – Gustė

0262

KLASĖS AUKLĖTOJA – IRENA POKUTNEVA Istorijos vyresnioji mokytoja.

0260

Laikas turi savybę eiti......

Žmogus – bręsti ir keistis..........

Mokslo metus pradedame rimtais ketinimais.... Rugsėjo 15 d. suplanavome edukacinę išvyką į kino teatrą „Skalviją“, kur visi kartu žiūrėjome filmą „Pakeliui į mokyklą“. 

Tik ką pradėję eiti į mokyklą, įsijautėme į dokumetinio fimo herojų sudėtingas keliones į savo mokyklas. Kaip svarbu yra pasiekti mokyklą, mokytis, nes tai langas į pasaulį, žinias, bendravimą – ši mintis glūdėjo filmo herojų kelionėse. Po filmo ilgai mąstėme, kaip gera mums, kad galime kiekvieną dieną ateiti į mokyklą...

Gimtadienis – maloni ir laukiama diena kiekvieno vaiko.... Ir kiekvienas gimtadienio paminėjimas vis kitoks.....Nes kiekvienas iš mūsų yra skirtingas, bet  kiekvienas iš mūsų yra jau šeštokas:)

20160930_095334

Rugsėjo 30 d. mokėmės netradiciškai – integruota istorijos, lietuvių k., dailės, informacinių technologijų pamoka – o ir tema ne kasdien analizuojama – „Europos priešistorės žmonių gyvenimas, menas ir įdomybės“. Priešistorės gyvūnų piešiniai;  pristatymai- kaip žmonės gyveno senaisiais laikais; aprašymai- kaip sunku buvo išgyventi priešistorės laikais. Darbų paroda – istorijos kabinete.

dsc08138

Edukacinė pramoginė ekskursija į istorinius Anyksčius –spalio 13 d. Gražų, rudenišką spalio rytmetį, susiruošėme mokytis, klausytis, pramogauti ir bendrauti – kartu su 5 ir 6 b klasės mokiniais – Anyksčiuose. Ten visada yra ką naujo pamatyti:) Lankėmės Šeiminiškėlių piliakalnyje, o sužinoję apie XIII a. gyvenimą piliakalnyje, pramogavome- žaidėme žaidimus, šaudėme iš lankų, aksties. Aplankėme J.Biliūno klėtelę, išklausėme apsakymų ištraukas, pasivaišinome obuoliais. Užkopę ant kalno ir susipažinę su Laimės žiburio istorija važiavome pramogauti. O iš pasivažinėjimo rogutėmis – pilni gerų įspūdžių – namo.....

Spalio 25 d.  vyko integruota kalbų ir dailės pamoka apie žymiausius dailininkus. Pamokos metu pristatymai  skambėjo vokiečių, rusų, anglų  kalbomis, o visą įdomią pamoką apibendrino dailės mokytoja Asta, kartu su mokiniais aptardama pagrindinius dailės stilius ir jų  žymiausius atstovus.

Spalio 28 d. dalyvavome Helovyno šventėje, kurią organizavo septintokai. Pristatėme ir rungėmės įdomiose užduotyse: įspūdingiausio Helovyno kostiumo, baisiausio patiekalo, gražiausios dekoracijos, šiurpiausio juoko ir pasakojimuose kaip šią dieną švenčia Anglijoje. Visoms rungtims pasiruošėme puikiai, sudalyvavome ir laimėjome – šiurpiausio patiekalo rungtyje ir labai didžiuojamės Marija, kuri laimėjo geriausio kostiumo konkurse. Džiaugiamės!

Būti geru nėra blogai ir mes už tai juos gerbiame!

Lapkričio 16-oji Tolerancijos diena. Visą savaitę vyko tolerantiškiausio klasės mokinio rinkimai, į kuriuos buvo nominuoti trys mokiniai (daugiausia klasės mokinių balsų surinkę mokiniai). Daugiausia balsų surinko Ugnė, kuri pasižymi pozityviu požiūriu. Nuoširdžiai sveikiname!

Lapkričio 25 d. dalyvavome akcijoje „Pyragų diena“, kurią inicijavo ir organizavo gimnazijos Mokinių taryba. Surinktos lėšos buvo paaukotos „Išsipildymo akcijai 2016“. Augustinas iškepė kvapnų obuolių pyragą, o kiti ėjome aukoti pinigėlius, už kuriuos mainais gavome įvairių skanių pyragų, sausainių, keksiukų...

Didžiuojamės mokinėmis Ugne ir Nora, baigusiomis I trimestrą puikiai ir labai gerai!

Klasės kalėdinė puošyba visada pilna paslapties, netikėtumo, nes prasideda švenčių laukimo laikotarpis. Adomo atneštą eglutę puošė visi mokiniai, nors simboliškai užkabindami po vieną žaisliuką.....

Gruodžio 21 d. Kalėdiniai renginiai prasidėjo nuo Neoninės diskotekos 6-7 klasių mokiniams. Diskotekos metu ne tik mokiniai šoko, bet ir žaidė, dainavo, vaišinosi, atlikinėjo užduotis. Su savimi reikėjo turėti tik gerą nuotaiką!

Trečius metus mūsų mokyklos Mokinių Taryba organizuoja akciją „Aukok vaikams 2016“, kurios metu paaukotus daiktus, žaislus, pinigus, rūbus įteikia Valakampių socialinių paslaugų namų mažiesiems gyventojams. Paskelbus akciją, su vaikais aptarėme- kaip svarbu yra dalintis, aukoti prieš artėjančias didžiąsias šventes. Ir vaikai, tėvelių pagalba, atnešė daiktų, dovanėlių, saldumynų, pinigėlių, kuriuos noriai padėjo po kalėdine eglute. Didžiuojamės savo gerumu.

Gruodžio 22 -23 d., prieš žiemos atostogas, jau dvelkia vaišėmis, dovanomis, žaidimais, gera nuotaika, šypsena, draugišku žvilgsniu, draugyste. Visa tai atsinešėme į klasės kalėdinį rytmetį. Kartu su  mokytoja Snaige kepėme sausainius, kūčiukus, keksiukus, virėme kisielių, arbatą ir dalinomės su kitais:) Džiaugėmės visi kartu. O po vaišių ir dovanėlių keitimosi, pramogavome kartu su lankininku. Puikus komandinis užsiėmimas visiems mokiniams.

O pailsėti po visų įspūdžių keliavome į Multikino kino teatrą, žiūrėjome filmą „Stebuklingi gyvūnai ir kur juos rasti“.

Paskutinę dieną prieš atostogas, nusiteikę santūriems įspūdžiams, ėjome į kino teatrą Pasaka ir žiūrėjome filmą „Kuosvarnis“. Įstabus filmas, kiekvieną iš buvusių salėje palietė savaip, bet abejingų neliko berniuko ir kuosiuko draugystei. Po filmo žingsniavo senamiesčio gatvelėmis ir užklydę į Stiklių gatvę, Vitražų manufaktūroje  susipažinome su stiklo istorija ir patys pasigaminome po šventinį vitražą. Pakilia nuotaika visi pradėjome Žiemos atostogas.

Šiais metais Sausio 13-ąją paminėjome kurdami naują tradiciją – simboliniu laisvės „13-kos minučių tylos bėgimu“. O per lietuvių ir istorijos pamokas kalbėjomės tema „Trylika minčių apie Laisvę, Pasiaukojimą, Mirtį dėl Tėvynės“. Mintis rašėme ant lapelių. Iš jų formuojama saulė Sausio 13-ajai atminti skirtame piešinyje.

Mokomės bibliotekoje ! 

Sausio 18 d. ėjome į edukacinę išvyką – Vilniaus Universiteto biblioteką. Bibliotekoje susipažinome su Universitete saugomais knygų fondais, senosiomis knygomis, aplankėme observatoriją, mielus vidinius kiemelius, išgirdome universiteto istoriją, apie ten dirbusius žymius profesorius. Svečiuodamiesi bibliotekoje, pasiruošėme integruotai lietuvių k. ir istorijos pamokai „Rašto raida“.

Vasario 13 d. vyko integruota lietuvių k. ir istorijos pamoka „Rašto raida: nuo dantiraščio iki pirmosios lietuviškos knygos“. Jungtinė pamoka buvo įvairių darbų pristatymas bei informacijos apibendrinimas. Mokiniai pamokoje tapo svečiais iš Tolimojo pasaulio, ir , dalyvaudami improvizuotoje konferencijoje, turėjo pristatyti medžiagą ne savo, bet atstovaujamo svečio vardu. Džiaugiamės, kad minėta pamoka sutapo su artėjančia valstybingumo švente- Vasario 16-ąja. Iš mokinių darbų buvo parengta paroda- pasveikinimas šios šventės proga.

Vasario 14 – šv.Valentino dieną -  noriai dalyvavome gimnazistų organizuotame renginyje – viktorinoje „Meilė žmogui ir Tėvynei“.  

Kovo 1 d. mūsų gimazijoje svečiavosi egzotiška paroda „Nariuotakojai“. Įdomu ne tik pažiūrėti ir sužinoti daug naujų dalykų apie roplius, bet ir paliesti, paglostyti ir net palaikyti! Paroda paliko didžiulį įspūdį, o kai kurie mokiniai net panoro įsigyti kai kuriuos roplius!

O Kaziuko mugė abejingų nepalieka! Tradiciškai, kovo 3 d., mokykloje vyko mugė, kurioje ne tik aktyviai visi pirko skanumynus ir įvairius suvenyrus, bet ir patys buvo pardavėjai. Smagu gaminti ir parduoti savo prekes:)

Penktadienį, kovo 10 d., nuo ankstyvo ryto džiaugsmingai pradėjome švęsti Lietuvos gimtadienį. Mūsų klasės mokiniai, dar prieš pamokas, pasitiko mokyklos bendruomenės narius su gera nuotaika, muzika ir dovanėle – Lietuvos trispalve:) Per trečią pamoką dalyvavome iškilmingoje Vėliavos pagerbimo ceremonijoje ir didžiuodamiesi giedojome Lietuvos himną. Noriai savo žinias tikrinome „Istorijos Žinovo 2017“ respublikiniame konkurse. O šventinius renginius vainikavo viktorina, skirta Lietuvos gimtadieniui paminėti, kuriame klasės komanda buvo apdovanota Padėkos raštu ir saldžiu prizu.

Kovo 17 d. mokykloje turėjome svečią, nepilnamečių reikalų inspektorę, kuri pravedė paskaitą apie saugų elgesį virtualioje erdvėje ir rūkymo žalą. Po vizualios ir pamokančios paskaitos, mokiniai inspektorei uždavė daug klausimų ir diskutavo įvairiomis temomis. Buvo labai naudinga:)

Kovo 20-24 d. mūsų mokykloje buvo organizuojama „Gerumo savaitė“, kurios metu vyko daug įvairios veiklos. Mūsų klasės valandėlės - „Mano augintinis“ metu, mokiniai parodė savo gyvūnų nuotraukas, video siužetus ir papasakojo kaip jais rūpinasi, kokį gerumą skleidžia jų augintiniai ir ką patys vaikai jiems duoda. Buvo įspūdinga jausti, kiek daug gerumo telpa mūsų širdyse...

Tą pačią savaitę, nusiteikę santūriems įspūdžiams, ėjome į kino teatrą „Pasaka“, žiūrėjome edukacinį filmą „Atsiprašau“. Sukrečiantis filmas, kiekvieną iš buvusių salėje palietė savaip, bet abejingų patyčių problemai neliko.

atsiprasau

O laisvalaikiu įvairios veiklos netrūksta - nuo stalo žaidimų iki gimtadienių švenčių, tarp klasių varžybų, dovanų,  rimtų diskusijų per klasės valandėles ir žaidimų lauke......

Minėdami Žemės dieną ir besiruošdami renginiui, gamtos ir geografijos mokytojai pakvietė 6-okus į edukacines pamokas planetariume. Įgytas žinias mokiniai panaudojo per renginį, skirtą Žemės dienai paminėti. O renginys vyko neįprastai- mokiniai rungėsi žinių viktorinoje,  dainavo dainas ir deklamavo eilėraščius anglų, rusų, vokiečių kalbomis. Daug gerų įspūdžių paliko šis renginys, o mūsų klasės komanda užėmė III vietą:)

Ankstesni metai: 2015-2016 m.m. 5A klasė 5B klasė 5C klasė