5a klasė (2015-2016)

01

Mieli mokiniai, tėveliai!

Pradėkime žygį į pažinimo šalį visi drauge ir tegul mus lydi pagarbos, padrąsinimo, palaikymo žodžiai, virstantys prasmingais darbais, atnešantys naujos patirties, naujų žinių ir skatinantys kūrybiškumą, atsakomybę.

Su Naujais 2015-2016 Mokslo Metais!

02

Klasės auklėtoja Irena Pokutneva

KLASĖS SAVIVALDA

1.     Klasės seniūnas – PAULIUS

2.     Seniūno pavaduotojas –  ADOMAS

3.     Atsakinga už informaciją apie namų darbus –  GUSTĖ

4.     Atsakingas už kultūrinius renginius – VILIUS

5.    Atsakingas už laisvalaikį kieme –  JUSTAS

03

Mūsų bendro žygio pradžia šiais mokslo metais prasidėjo nuo linksmų, draugiškų ir nuoširdžių palinkėjimų gimtadienių progomis, su prasmingomis dovanomis ir saldžiomis vaišėmis:) O gimtadienių rugsėjį kaip iš gausybės rago – Dani, Pauliaus, Justo, Viliaus......Sveikiname!

Besiruošiant panoraminei pamokai „Šalis, kurioje gyvenu – Lietuva“, kurios metu mokiniai pasakos apie Lietuvos gyvūnus, paukščius, nusprendėme aplankyti Jaunųjų gamtininkų centrą. Keliavo visos 5-os klasės, nes tai puiki galimybė susipažinti artimiau, atrasti bendrų idėjų, draugų... Gamtos mokytoja Rasa ir centro darbuotoja papasakojo ir parodė visus gyvūnėlius, gausiai juos pamaitinome ir dar palikome vaišių. Džiaugiamės prasminga savo pirmąja edukacine išvyka.

04

Besimėgaujant šiltomis ir saulėtomis rugsėjo dienomis, susiruošėme į edukacinę ekskursiją „Istorinė Kernavė“. Pirmiausia aplankėme Kernavės istorijos muziejų, kuriame penktokai apžiūrėjo daug įdomių eksponatų, išbandė savo žinias interaktyviuose klausimynuose. Edukacinė pamoka apie akmens amžių leido išbandyti klasėms savo komandinius įgūdžius, o  lietui lyjant lankėme interaktyvias ir įmantrias H.Orakausko sukurtas skulptūras. Piliakalniai – paskutinis objektas, kurie atėmė visas likusias jėgas. Naudinga, įdomi ir reikalinga ekskursija į Kernavę.

05

Jei keliauti – tai keliauti! Spalio pradžioje susiruošėme į senąją istoriją menančius Anykščius. Užlipome ant vieno didžiausių ir įspūdingiausių Aukštaitijos piliakalnių, kur manoma, jog būtent čia stovėjo karaliaus Mindaugo Vorutos pilis. Kiemelyje, iš molinių dubenėlių gėrėme karštą arbatą ir žaidėme senovinius žaidimus, šaudėme iš lanko. Užkopėme į garsųjį Laimės žiburio kalną, o prieš tai pabuvojome rašytojo Jono Biliūno sodyboje, klausėmės graudaus pasakojimo „Katytė“. Aplankėme velnio neštą ir pamestą Puntuką, ėjome medžių laja ir, aišku, smagiosiomis rogutėmis nuo kalno skriejome....

06

Prieš rudens atostogas, spalio pabaigoje visada laukia pasirodymų jaunatviška Helovino šventė. Pačių mokinių pasiūlyta idėja sukurti filmuką buvo sėkmingai realizuota.... Vaikai kūrė scenarijų, repetavo, filmavo, montavo, rinko muziką, vaidino, puošėsi kostiumais – kiekvienas prisidėjo kuo galėjo.... Po šventės jautėmės puikiai, nes atlikome užsibrėžtą tikslą:)

Lapkričio mėnuo skirtas tolerancijai, bendruomeniškumui ir draugystei stiprinti. Tad išsiruošėme į VMT spektaklį „Mama katinas“. Įdomiai atskleista katino istorija, kuris prisiima atsakomybę išauginti ir išmokyti skraidyti žuvėdriuką...Spalvinga, įdomi, nuotaikinga vaidyba – užbūrė visus gera nuotaika ir pripildė truputėliu supratingumo ir tolerancijos....Ir gėris laimi!

Spalio 23 d., penktadienį, G7 KLUBAS  pakvietė visus mokinius į parodomąją Kalnų dieną gimnazijos sporto salėje. Susitikome su alpinistais, kurie ne tik papasakojo apie savo darbą, bet ir leido išbandyti kai kurias veiklas. Mokiniai susidomėję klausėsi pasakojimo ir norėjo patys patirti tuos įspūdžius.

Vilniaus miesto istoriją galima išmokti ir Gedimino bokšte, apžvelgiant miestą iš aukštai. Tad lapkričio 17 d. ėjome į Nacionalinį muziejų, kopėme į Gedimino bokštą ir sužinojome daug įdomybių apie miestą, Vilnelės upę, piliakalnių gyventojus, ginklus, kovas su priešais, miesto gynybinę sieną, bažnyčias. Išsami istorijos pamoka muziejuje su įsivertinimu –atliktomis užduotimis  - puiki galimybė praturtėti žiniomis.

07

Lapkričio pabaigoje atsakingai ruošėmės Tolerancijos dienai pažymėti skirtam renginiui. O ir užduotis organizatoriai aštuntokai sugalvojo įdomias – susipažinti ir susidraugauti su III g klasės mokiniais. Tad ir draugavome, mokėmės, didžiavomės, karpėme, klijavome......

08
09
10

Žiemą reikia stiprinti imunitetą, o kai yra puiki galimybė sveikatintis mokykloje, su draugais kartu žiūrint pamėgtus filmus- nuotaika gera ir sveikata stipri! Druskų kambaryje balta balta ...

11

Gruodis, o lauke vis dar sniego nėra. Tad klasę sumanėme puošti pačių iškarpytomis snaigėmis ir eglę skarotą iš miško atgabenti. Ir puošti baltai baltai...

12

Antrus metus mūsų mokyklos Mokinių Taryba organizuoja akciją „Aukok vaikams 2015“, kurios metu paaukotus daiktus, žaislus, pinigus, rūbus įteikia Valakampių socialinių paslaugų namų mažiesiems gyventojams. Paskelbus akciją, su vaikais aptarėme- kaip svarbu yra dalintis, aukoti prieš artėjančias didžiąsias šventes. Ir vaikai, tėvelių pagalba, atnešė daug puikių daiktų, dovanėlių, saldumynų, kuriuos noriai padėjo po kalėdine eglute. Didžiuojamės savo gerumu.

13

Ir kalėdinės linksmybės - neoninė diskoteka, vaišės, užduotys! Atsinešti reikėjo tik gerą nuotaiką!

14

Prieš žiemos atostogas, jau dvelkia vaišėmis, dovanomis, žaidimais, gera nuotaika, šypsena, draugišku žvilgsniu, draugyste. Visa tai atsinešėme į klasės kalėdinę popietę ir dalinomės su kitais:) Džiaugėmės visi kartu. O po vaišių keliavome į Vingio kino teatrą, žiūrėjome filmą.

15
16

Paskutinę dieną prieš atostogas, nusiteikę santūriems įspūdžiams, ėjome į kino teatrą Pasaka ir žiūrėjome filmą „Keliaujantys paukščiai“. Įstabus filmas, kiekvieną iš buvusių salėje palietė savaip, bet abejingų neliko mergaičių ir ančiuko draugystei ir patirtiems nuotykiams. Po filmo trumpai susipažinome su kino istorija, apvaikščiojome po patį kino teatrą. O šią prasmingą dieną užbaigėme Bažnytinio paveldo muziejuje, kur susipažinome su Katedros lobynu, išgirdome angelų istorijas ir patys gaminome savo angelą sargą. Pakilia nuotaika visi pradėjome Žiemos atostogas.

17

Laisvės gynėjų dieną aktyviai dalyvavome pilietinėje akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“. Pirmos pamokos metu, kartu su lietuvių k. mokytoja I.Saldukiene, uždegėme žvakutes, ant stilizuotų laisvės liepsnelių užrašėme mintis apie laisvę ir suklijavome simbolinį laisvės kelią. Per dailės pamoką lankstėme stilizuotus laisvės paukščius, kuriuos užkabinome ant simbolinio medžio. Žiūrėjome tiesioginę pamoką per LRT „Pamoka Laisvei“. Kartu su kitais 5-ų klasių mokiniais ėjome į Antakalnio kapines, dalyvavome Sausio 13-osios aukų pagerbimo ceremonijoje, uždegėme žvakutes.

18

Kovo 4 dieną įvykusi Kaziuko mugė sukėlė tikrą šurmulį mūsų gimnazijoje!  Kam skanėstų, kam gardėsių, o kam ir sočiau - visko visiems užteko! Ilgą laiką besiruošę pradinukai ir progimnazinės pakopos mokiniai, pagaliau sulaukė savo dienos patirti pardavimo ir pinigėlių uždirbimo džiaugsmą. Mūsų klasės mokiniai pirko ir valgė, nes tik Marija po šurmulio skaičiavo pinigėlius:)

Kovo 9 dieną, besiruošiant integruotai pamokai „Laisvės šaukliai“, susiruošėme į Nacionalinį muziejų, edukacinę pamoką „Spaudos draudimo laikotarpis: knygnešiai ir daraktoriai“. Muziejuje kartu su gide apžiūrėjome ekspozicijas skirtas sukilimams paminėti, pabuvome slaptos mokyklos mokiniais, rašėme plunksnomis ir ant lentelių, mokėmės skaityti kaip mokėsi XIX a. vaikai, tyrinėjome „graždankos“ raštą, kas ir ant žirnių paklūpėjo...

19

Lietuvos nepriklausomybės 26-ąjį gimtadienį minėjome džiaugsmingai ir didžiuojantis savo valstybe. Lietuvos gimtadienio šventei buvo skirta visa diena, kurioje aktyviai dalyvavome ir mes. Prieš pirmą pamoką visus ateinančius į mokyklą pasitikome su gražia muzika ir per technologijos pamokas nupintomis tautinėmis juostelėmis. Trečios pamokos metu, ėjome į mokyklos sporto salę, kurioje vyko iškilminga vėliavos pagerbimo ceremonija- skambant mokyklos himnui ir tautinėms dainoms. Kiekvienas iš mūsų galėjo palaikyti vėliavą savo rankose ir taip pajusti  ypatingą šventinę dvasią. Per 4 pamoką istorijos žinovai dalyvavo nacionaliniame istorijos konkurse „Lietuvos istorijos žinovas“, kuriame galėjome įsivertinti savo žinias. Šventinę dieną vainikavo linksma Žinių viktorina valstybingumo tema. Jungtinėje 5-ų klasių komandoje mūsų klasę atstovavo Liutauras. Smagiai ir džiaugsmingai, apdovanoti ir praturėję žiniomis, užbaigėme valstybės atkūrimo šventę mokykloje, prie kurios organizavimo prisidėjome ir mes!

20

Į Žemės dienos renginį šeštokai pakvietė prieš kelias savaites, tad ir ruoštis pradėjome atsakingai. Iniciatyvos ėmėsi tikrieji gamtos saugotojai ir mylėtojai. Įgyvendinant visus renginio reikalavimus, Marija pagamino iš nebereikalingų daiktų mokyklinį penalą, o bendromis pastangomis klasėje sukonstravome padėkliukus, sukūrėme įtaigią reklamą ir prasmingą šūkį. Puikiai paruošę visas namų užduotis, šventės metu taip susikaupę dirbo komandos nariai –Marija, Gustė, Liutauras, Žygimantas, Adomas- kad laimėjome PIRMĄ VIETĄ!!! Didžiuojamės savo klasės laimėjimu:)

21

Karjeros savaitės metu, 5 a klasės mokiniai buvo ne tik aktyvūs žiūrovai, bet ir geri organizatoriai:)  Iš mūsų klasės dalyvavo Žygimanto tėtis ir Gustės tėtis. Didžiuojamės!

Bendradarbiavimo projektas „Spalvotos dienos“ privertė suklusti visus penktokus! Daug daug gerų emocijų padovanojo šis projektas kiekvieną savaitę mokiniams, bet daugiausia tai pirmoji ir paskutinioji dienos:) Akimirkos.....

 • bendradrbiavimas (2)
 • bendradrbiavimas (3)
 • bendradrbiavimas (1)
 • bendradrabiavimas
 • bendradarbiavimas (6)
 • bendradarbiavimas (5)
 • bendradarbiavimas (4)
 • bendradarbiavimas (3)
 • bendradarbiavimas (2)
 • bendradarbiavimas (1)

VisVisų penktų klasių edukacinė ekskursija į istorinį Kauną, numatyta pagal istorijos kurso programą, buvo ilgai planuota....Ir aplankėme visus svarbiausius istorinius, karinius objektus Kaune. Pradedant nuo Kauno IX forto, kuriame susipažinome su forto istorija nuo XIX a. - carinės Rusijos įtvirtinimų iki XX a. viduryje vykdytų žiaurumų forto teritorijoje. Atsikvėpėme istorinėje Prezidentūroje, kurioje pajutome Tarpukario dvasią ir išgirdome prezidentų gyvenimo istorijas. O Karo muziejuje didžiausią susidomėjimą sukėlė Lituanikos ekspozicija. Daug daug klausimų pažėrė penktokai gidei...

 • kaune (9)
 • kaune (8)
 • kaune (7)
 • kaune (6)
 • kaune (5)
 • kaune (4)
 • kaune (3)
 • kaune (2)
 • kaune (1)

O edukacinė ekskursija į Latviją ir Estiją buvo pirmoji penktokų išvyka į užsienį. Tikra pasitikėjimo ir bendradarbiavimo ekskursija:) Ilgas kelias neprailgo žaidžiant įvairius žaidimus, kalbantis, miegant, užkandžiaujant. O pasivaikščioti įspūdingais Gaujos nacionalinio parko takais ir užkopti į XII a. pilį buvo malonu, dargi klausantis mokytojo Roberto pasakojimų. Po sočios vakarienės, jaukus ir saulėtas vakaras praleistas Estijos viešbutyje paliko šiltus įspūdžius. Mokslo pažinimo centre AHHA mokiniai buvo sužavėti ir nenoriai paliko įvairias interaktyvias pramogas. Ledynmečio centras buvo tikras atokvėpis mokiniams ir gamtos žinių saugykla su įspūdingų dydžių gyvūnais. Puiki kelionė, kuri neprailgo.

 • estija
 • Estija (9)
 • Estija (8)
 • Estija (7)
 • Estija (6)
 • Estija (4)
 • Estija (3)
 • Estija (1)
 • Estija (5)