5 klasė (2016-2017)

rugsejo-1

Klasės auklėtoja: anglų kalbos vyr. mokytoja Jelena Šilova.

Klasės seniūnė: Emilė

Seniūno pavaduotoja: Ema

Klasės renginiai:  Kalėdinis ir Pavasario koncertai.

Komandos formavimo užsiėmimai (2016 m. rugsėjis)

Panoraminė pamoka „Šalis, kurioje gyvenu – Lietuva“ (2016-09-28 d.)

Rugsėjo 28 dieną Vilniaus privačios gimnazijos penktokai turėjo puikią progą gražiai užbaigti savo pirmąjį mokslo mėnesį ir pasipuikuoti  žiniomis. Tą dieną vyko netradicinė, keletą mokomųjų dalykų apimanti panoraminė pamoka „Šalis, kurioje gyvenu - Lietuva“.

„Šalis, kurioje gyvename“ projektą inicijavo istorijos mokytoja I.Pokutneva. Prie jos prisijungė lietuvių, anglų, gamtos ir dailės mokytojos.

Keletą savaičių mokiniai aktyviai rinko medžiagą, susijusią su minėta tema, ir ruošė skirtingų mokomųjų dalykų pristatymus. Vaikai noriai atsakinėjo bei puikiai improvizavo pereidami nuo vieno mokomojo dalyko prie kito. Buvo kalbama apie gimtosios šalies muziejus bei pristatomi pačių mokinių įkurti muziejai, anglų kalba pristatomi žymiausi lankytini objektai, pasakojama apie retus ir saugomus Lietuvos gyvūnus, pasigrožėta mokinių nupieštais piešiniais bei aptarta, dėl ko verta didžiuotis savo šalimi.

5 klasė – „Apple“ klasė!

Penktokams mokytis įdomu dar ir todėl, kad jų ugdymo(si) procese naudojamos „Apple“ planšetės. „Apple“ planšetes penktokai naudoja kuriant ir pristatant projektus, mokantis naujų temų, ruošiant namų darbus... Pavyzdžiui, visai neseniai, naudojant „Pic Collage“ arba „Keynote“ progremėles, penktokai sukūrė ir pristatė projektus „Family Tree“, o gramatikos taisykles anglų kalbos mokytoja aiškina, kurdama žaidimus ir pristatymus „Tiny Tap“ programėlės pagalba.

Jūs nepatikėsite, bet net rašyti testus ir atsiskaitymus dabar yra smagu!!!

family-tree

Laisvalaikis kieme.

Gimnazijoje mes ne tik mokomės, darome namų darbus, lankome konsultacijas, būrelius, bet ir ilsimės bei žaidžiame kieme.

Tarptautinės Mokytojų dienos minėjimas.

Mokytojų dienos proga pradžiuginome mokytojus dainomis, gėlėmis, skaniu tortu bei šiltais žodžiais ir linkėjimais!

Edukacinė išvyka į Anykščius (2016 m. spalio 13 d.)

Spalio pradžioje važiavome į Anykščius. Pirmiausia, užlipome ant vieno didžiausių Aukštaitijos piliakalnių. Manoma, jog būtent čia stovėjo karaliaus Mindaugo Vorutos pilis. Kiemelyje, iš molinių dubenėlių gėrėme karštą arbatą, valgėme sausainius, žaidėme senovinius žaidimus, šaudėme iš lanko, ieškojome archeologinių radinių. Vėliau, sugalvojome norus ir užkopėme į garsųjį Laimės žiburio kalną, o prieš tai pabuvojome rašytojo Jono Biliūno sodyboje. Na, o kelionės pabaigoje mūsų laukė smagiausia dalis – pasivažinėjimas rogutėmis!

Išvyka į kino teatrą „Forum Cinemas Vingis“ (2016 m. spalio 21 d.)

Paskutinę dieną prieš rudens atostogas praleidome smagiai: žiūrėjome animacinio filmo „Troliai“ premjerą. Po filmo peržiūros skaniai pietavome, bendravome ir tesiog maloniai leidome laiką kartu.

Tarptautinės tolerancijos dienos minėjimas (2016 m. lapkričio 16 d.)

Tarptautinės tolerancijos dienos proga, 4–IVg klasių gimnazijos mokiniai dalyvavo tolerantiškiausio klasės mokinio rinkimuose. Mūsų klasėje tolerantiškiausiais mokiniais buvo išrinkti Lukas, Dominykas ir Mila. Lapkričio 18 d., aktų salėje buvo apdovanota tolerantiškiausia penktos klasės mokinė  - Mila!!! Sveikiname ir didžiuojamės!!!

Pyragų diena (2016 m. lapkričio 25 d.)

2016 m. lapkričio 25 d. penktokai dalyvavo akcijoje „Pyragų diena“, kurią inicijavo ir organizavo gimnazijos Mokinių taryba. Surinktos lėšos buvo paaukotos „Išsipildymo akcijai 2016“.

pyragu-diena

Penktokų laisvalaikio akimirkos...

 • laisvalaikis-1
 • laisvalaikis-2
 • laisvalaikis-3
 • laisvalaikis-4
 • laisvalaikis-5
 • laisvalaikis-6
 • laisvalaikis-7
 • laisvalaikis-8
 • laisvalaikis-9
 • laisvalaikis-10

Edukacinis užsiėmimas Gedimino bokšte „Vilniaus miesto istorija nuo Gedimino laikų“

2016 m. gruodžio 7 d. istorijos mokytoja Irena pakvietė mokinius į edukacinį užsiėmimą „Vilniaus miesto istorija nuo Gedimino laikų“. Jos metu mokiniai pagilino istorijos pamokų metu gautas žinias, sužinojo kaip keitėsi mūsų sostinė, atliko įvairias užduotis.

Kalėdinis koncertas

2016 m. gruodžio 20 d. penktokai pakvietė tėvus į teatralizuotą Kalėdinį koncertą. Mokiniai puikiai vaidino, šoko, dainavo, grojo fortepijonu.. Na, o po koncerto laukė smagiausia dalis – vaišės.

 • kaledos-1
 • kaledos-2
 • kaledos-3
 • kaledos-4
 • kaledos-5
 • kaledos-6
 • kaledos-7
 • kaledos-8
 • kaledos-9
 • kaledos-10

Kalėdinės išvykos (2016 m. gruodžio 22-23 d.)

Prieš Kalėdines atostogas smagiai leidome laiką lazerių arenoje „Megazone“. Ten ne tik žaidėme, bet ir valgėme picą.

lazeriai-6

Po pramogų Lazerių arenoje mūsų laukė įdomus edukacinis užsiėmimas „Fotolaboratorija“ Vytauto Kasiulio dailės muziejuje. Užsiėmimo metu kūrėme nespalvotas fonogramas kalėdine tematika.

Penktadieni, gruodžio 23 d., kino teatre „Skalvija“ žiūrėjome trumpametražių dokumentinių filmų programą „Noriu būti savimi“. Filmų veikėjai – panašaus amžiaus vaikai, gyvenantys toje pačioje šalyje, Nyderlanduose, ir turintys mėgstamų laisvalaikio užsiėmimų.  Tačiau dar svarbiau yra tai, kad visus juos vienija noras būti savimi ir drąsa klausytis savo širdies, net jei dėl to reikia „plaukti prieš srovę“.

Po filmo nuėjome prie Kalėdinės eglutės ir apsipirkome Kalėdinėje mugėje.

Edukacinė pamoka Lietuvos nacionaliniame muziejuje „Žalgirio mūšis“ 

2017 m. sausio 11 d. istorijos pamoka vyko Lietuvos nacionaliniame muziejuje. Klausėmės paskaitos apie Žalgirio mūšį. Didžiulį įspūdį paliko Žalgirio mūšio maketas, kuriame pavaizduotas kulminacinis momentas, kai į mūšio lauką grįžta Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytauto pulkai. Besikaunančias puses vaizduoja daugiau nei 1000 kareivių figūrėlių. Vėliavos, šarvai, karių ginklai ir apranga atkurti pagal išlikusius istorinius šaltinius. Na, o smagiausia buvo matuotis riterio šarvus, užsidėti šalmą, pajusti rankoje kalavijo svorį.

Sausio 13-osios dienos minėjimas. 

Penktadienį, Sausio 13-ąją, prisijungėme prie pilietinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“: pirmos pamokos metu uždegėme žvakutes, o vėliau diskutavome apie laisvę, Tėvynę, pareigą, atsakomybę, kovą, auką, žmogų... Vėliau dalyvavome iškilmingoje Sausio 13-osios aukų pagerbimo ceremonijoje Antakalnio kapinėse.

5 klasė - Appple klasė. Penktokai labai mėgsta atlikti užduotis, naudojant Apple planšetes. Visai neseniai anglų kalbos mokytoja Jelena Šilova  skyrė neįprastą užduoti: sukurti animuotą personažą ir įgarsinti jį anglų kalba. Buvo labai smagu ir linksma! Taip mokytis anglų kalbos yra žymiai įdomiau!

Roplių paroda

Vasario 28 d. į mūsų gimnaziją atvyko Roplių paroda. Penktokai sužinojo apie roplius  daug įdomių dalykų: kuo jie minta, kokių gyvenimo sąlygų jiems reikia, kuo ypatingi ir unikalūs yra šie gyvūnai. Kiekvienas žiūrovas turėjo unikalią galimybę susipažinti su ropliais iš arti – juos paliesti, paglostyti ir net palaikyti! Paroda paliko didžiulį įspūdį, o kai kurie mokiniai net panoro įsigyti kai kuriuos roplius!

 • Collage 2017-03-02 16_43_11
 • Collage 2017-03-02 16_45_56
 • Collage 2017-03-02 16_47_48
 • Collage 2017-03-02 16_48_59
 • Collage 2017-03-02 16_51_28

Kaziuko mugė (2017-03-03 d.)

Vilniaus privačios gimnazijos mokiniai pavasarį pasitiko džiugiu ir jaukiu Kaziuko mugės šurmuliu. Kovo 3 d. gimnazija kvepėjo kepiniais, Penktokai su dideliu nekantrumu laukė šios šventės, kurios metu turėjo galimybę išsidėlioti savo kruopščiai padarytus gaminius bei bent akimirkai tapti tikrais prekybininkais. Penktokai prekiavo įvairiais skanėstais, papuošalais, popieriaus gaminiais. Emos šeima organizavo įdomią loteriją, kurios metu mugės lankytojai galėjo laimėti didelę vazą, pripildytą įvairiausių saldainių! Reikėjo tik atspėti kiek saldainių yra toje vazoje. Sveikiname aštuntoką Danielių, laimėjusį loterijoje! Na, o pinigėliai, uždirbti loterijos metu bus paaukoti labdarai.

Kovo 11-osios minėjimas.

Penktokai aktyviai dalyvavo visose Kovo 11-osios minėjimo renginiuose. Ankstyvą rytą pasipuošėme trispalvėmis vėliavėlėmis. Trečios pamokos metu dalyvavome iškilmingoje Vėliavos pagerbimo ceremonijoje. Vėliau, visi norintys išbandė savo jėgas respublikiniame Istorijos Žinovo konkurse. Po pamokų dalyvavome renginyje –  5-12 klasių Žinių viktorinoje, skirtoje Valstybės 27-ajam gimtadieniui paminėti. Mūsų klasę atstovavo Paulius, Gabija, Arnoldas ir Ema. Džiaugiamės užėmę III vietą!

SVEIKINAME IR DIDŽIUOJAMĖS

sveikiname 1

Sveikiname mūsų klasės mokinį, Paulių Aleknavičių, užėmusį III vietą Loginių žaidimų konkurse!

Sveikiname Paulių, Emą ir Emilę I ir II trimestrą baigusius vien 9 ir 10-kais! BŪRELIAI

sveikiname 2

BŪRELIAI

Gimnazijoje mes ne tik mokomės, bet ir lankome įvairiausius būrelius. Mūsų gimnazijoje yra didelis būrelių pasirinkimas. Mūsų bendraklasiai lanko šachmatų, teatro, programavimo, dailiųjų amatų būrelius, piešimo akademiją, gurmanų klubą, krepšinį ir sportinius žaidimus, vokalinį ansamblį, mokosi groti fortepijonu ir gitara.

INTEGRUOTAS MOKYMAS(IS)

Penktokams labai patinka integruotos pamokos. Sausio mėnesį įvyko integruota gamtos ir žmogaus ir anglų kalbos pamoka “Gyvūnai ir aplinka“. Jos metu penktokai sužinojo kaip gyvūnai prisitaiko prie aplinkos, lietuviškai ir angliškai kalbėjo apie ekosistemas ir buveines.

Kovo mėnesį, net dvi savaites, penktokai integruotai mokėsi apie sveiką mitybą.  Anglų kalbos pamokų metu išmoko daug naujų žodžių šia tema, daug skaitė, diskutavo sveikos mitybos klausimais, sukūrė klausimyną apie sveiką maistą ir gyvenimo būdą ir apklausė klasės draugus. Vėliau pristatė savo tyrimo rezultatus ir pateikė patarimus kaip jų draugai galėtų gyventi ir valgyti sveikiau.  Be to, savarankiškai domėjosi apie vitaminų ir mineralų naudą žmogaus organizmui, sužinojo ką reikia valgyti , kad gauti pakankamą kiekį vitaminų ir mineralų. Visą surastą informaciją susistemino, apibendrino, sukūrė projektus ir pristatė klasei anglų ir lietuvių kalbomis. Tuo pat metu, gamtos ir žmogaus pamokų metu, mokiniai mokėsi tų pačių temų, tik lietuvių kalba.

Na, o dviejų savaičių integruotą veiklą vainikavo „SKANIAUSIA PAMOKA“ - integruota gamtos ir žmogaus ir anglų kalbos pamoka “Sveikos mitybos piramidė “. Penktokams buvo labai įdomu sužinoti apie maisto medžiagų grupes ir jų naudą, analizuoti sveikos mitybos piramidę lietvių ir anglų kalbomis. Mokiniai turėjo galimybę pritaikyti savo žinias praktikoje – pasigamino sveikus užkandžius, pristatė jų receptus anglų kalba, taip pat turėjo įrodyti, kad jų užkandžiai yra sveiki ir subalansuoti. Na, o smagiausia ir skaniausia dalis penktokų laukė pamokos gale, kai vaišinosi užkandžiais!

SAVAITĖ BE PATYČIŲ

pries patycias

Kovo 20 – 24 d. mūsų gimnazijoje vyko Savaitė be patyčių. Penktokai aktyviai dalyvavo visose šios savaitės veiklose: pirmadienį diskutavo apie draugystę, antradienį - pasidalino savo gerais darbais su pradinių klasių mokiniais, trečiadienį - draugiškai bendradarbiavo, mokydamiesi grupėse, ketvirtadienį  - vedė anglų kalbos pamokas pradinukams, na o penktadienį – mokėsi žaisdami.

DALYVAVIMAS KOMANDOS FORMAVIMO UŽSIĖMIMUOSE

Savaitė be patyčių prasidėjo Komandos formavimo užsiėmimais 5-8 klasių mokiniams. Šiuose užsiėmimuose dalyvavo ir trys penktokai. Buvo labai smagu žaisti ir spręsti įvairias užduotis kartu, mokytis išklausyti vienas kitą ir priimti bendrą sprendimą.

komanda

PROJEKTAS „BE DVEJETŲ“

5 klasės mokiniai nuo 2017 m. sausio mėn. dalyvauja projekte "Be dvejetų". Taip, penktokams nerašomi neigiami pažymiai! Mūsų penktokai supranta, kad svarbiausia yra ne pažymiai, o žinios. Skatiname juos laiku atsiskaityti dalykus, kurių neišmoko arba nepavyko sėkmingai atsiskaityti iš pirmo karto. Tai leidžia kiekvienam mokiniui pajusti sėkmę. 2017 m. balandžio 6 d. visi 5 klasės mokiniai, atsiskaitę II trimestro skolas, važiavo žaisti boulingą!

ŽEMĖS DIENOS MINĖJIMAS

zeme

2017 m. kovo 29 d. dalyvavome 5-8 klasių viktorinoje, skirtoje Žemės dienai. Mūsų klasės komanda užėmė II vietą! Sveikiname komandos kapitoną Aleksandrą, laimėjusį Kapitonų mūšį!SU ARTĖJANČIOMIS VELYKOMIS!

SU ARTĖJANČIOMIS VELYKOMIS!

5 klasės mokiniai ir tėvai pasveikino gimnazijos bendruomenę su artėjančiomis šv. Velykomis, vaišindami visus tortu.  Ačiū!!!

velykos

Išvyka į kino teatrą "Skalvija"

2017 m. balandžio 19 d. penktokai žiūrėjo kino filmą "Kuosvarnis". Šis filmas privertė susimąstyti apie vaiko ir tėvų santykius, draugystę, žmogaus ryšius su gyvąja gamta. Vėliau, lietuvių literatūros pamokos metu, mokiniai aptarė filmą su mokytoja.
kuosvarnis (1)

Anglų kalbos viktorina Vilniaus miesto 4 klasės mokiniams „FRIENDSHIP“

2017 m. balandžio 28 d. mūsų gimnazija pakvietė Vilniaus miesto ketvirtokus į draugišką viktoriną „Friendship“. Mokiniai ne tik sprendė įvairias užduotis, bet ir dainavo, žaidė anglų kalba. Na, o mūsų penktokai Gabija, Ema ir Ignas buvo šio renginio vedantieji.

Edukacinė, mokomoji ekskursija į istorinę laikinąją sostinę – Kauną

2017 m. gegužės 11 d. įdomiai ir naudingai leidome laiką Kaune. Kelionės metu pagilinome istorijos pamokų metu gautas žinias. Pirmiausia, apsilankėme Vytauto Didžiojo karo muziejuje. Vėliau, nuvykome į vieną iš tragiškiausių Antrojo pasaulinio karo įvykius menančių vietų Lietuvoje - Kauno IX fortą.  Didžiulį įspūdį paliko senieji carinės Rusijos gynybiniai įtvirtinimai (požemiai).  Kelionę vainikavo įdomi ekskursija ir edukacinis užsiėmimas Istorinėje prezidentūroje.  Dėkojame mūsų istorijos mokytojai Irenai už šią puikią ir labai įdomią išvyką!

Dalyvavimas Kūrėjų mugėje

2017 m. gegužės 12 d., penktokai turėjo galimybę sudalyvauti Kūrėjų mugėje „Maker Faire“.  „Maker Faire“ jungia mokslą, technologijas, verslą, meną, amatus ir pasidaryk-pats (angl. Do-It-Yourself) iniciatyvas -  tai, kas inspiruoja ir padeda sukurti kažką stebinančio, nematyto ir naudingo. Mugės metu penktokai ne tik pamatė, ką sukūrė mūsų gimnazijos 7,8, Ig, IIg kl. mokiniai „Meškėnų laboratorijos“ dirbtuvėse (vibrobotus ir robotus), bet ir patys jų kūrinius išbandė ir net sukonstravo!

DIDŽIUOJAMĖS IR SVEIKINAME

paulius

PAULIŲ, užėmusį II vietą Vilniaus miesto 5-8 klasių mokinių matematikos olimpiadoje ir patekusį į geriausių penketuką tarptautinėje Kings matematikos olimpiadoje!!!

EMILĘ, PAULIŲ, EMĄ, GABIJĄ K. ir GABIJĄ M., III trimestrą baigusius vien 9 ir 10-kais!!!

Pavasario koncertas tėvams

„Kaip mes gyvename...“

Gegužės 26 d. penktokai pakvietė tėvelius į Pavasario koncertą, kuriam ilgai ruošėsi. Koncerto metu ne tik dainavome, šokome, vaidinome anglų kalba, deklamavome eilėraščius, grojome fortepijonu, bet ir leidome tėvams pasijusti vaikais ir pažaisti pačių mokinių sukurtus kompiuterinius „TinyTap“ ir „Kahoot!” žaidimus, kurių tikslas buvo geriau pažinti savo vaikus ir klasę, kurioje jie mokosi!

Kelionė į Lenkiją

Mokslo metus vainikavo įdomi, pilna teigiamų emocijų ir įspūdžių, 3 dienų pažintinė kelionė į Lenkiją. Jos metu daug sužinojome, pramogavome ir smagiai leidome laiką su savo bendraklasiais ir mokytojais.

Pirmąją dieną pamatėme Griunvaldą – Žalgirio mūšio lauką, kuriame 1410 metais liepos 15 dieną Vytauto ir Jogailos vadovaujama Lietuvos ir Lenkijos kariuomenė sumušė Vokiečių ordino kariuomenę.

Griunvaldas

Didžiulį įspūdį paliko viena didžiausių ir geriausiai išlikusių viduramžių gynybinės architektūros pavyzdžių Malborko pilis, kur buvo kalinamas LDK Kęstutis.

Antrąją dieną aplankėme nuostabius miestus: Gdynią, Sopotą ir Gdanską.

Na, o paskutinę, trečiąją, mūsų kelionės dieną, anksti atsikėlę, išskubėjome į Gerložo girią, kur aplankėme buvusią Hitlerio būstinę „Vilko irštvą”. Na, o kelionės pabaigoje mūsų laukė smagiausia dalis – pasivažinėjimas „Toboggan“ rogučių trasa ir kelionė namo.

Ankstesni metai: 2015-2016 m.m. 4 klasė