MOKSLO METŲ PRADŽIOS ŠVENTĖ

NUPLASNOJO VASARĖLĖ ŽALIASPARNĖ 

PASKUI GERVES, PASKUI PEMPES, PASKUI GARNĮ...

RUDENĖLIS, ATKELIAVĘS PRO PALAUKĘ, 

VAIKUČIUS VISUS MOKYKLON VĖLEI ŠAUKIA.

MARGASPALVĖS PIEVŲ GĖLĖS LIKIT SVEIKOS!

Į MOKYKLĄ MOKYKLĖLĘ ŽENGTI LAIKAS.

PAKELĖJ GALVELĘ KELIA PIEVŲ SMILGA.

MES PRATĘSIM MOKSLO KELIĄ ILGĄ ILGĄ.

NUPLASNOJO VASARĖLĖ ŽALIASPARNĖ

PASKUI GERVES, PASKUI PEMPES,

PASKUI GARNĮ...

RUDENĖLIS PAMOJAVO VASARĖLEI.

ŽENGTE MARŠ VISI MOKYKLON ANTROKĖLIAI!

RUDENĖLIS PAMOJAVO VASARĖLEI.

ŽENGTE MARŠ, ŽENGTE MARŠ MOKYKLĖLĖN!

 

Štai su tokia linksma daina savo klasėje pradėjome antruosius mokslo metus, kurie, tikimės, bus sėkmingi, pilni pozityvių įspūdžių, mokslo žinių atradimų, gražios draugystės ir šypsenų!

NETRADICINĖ PASAULIO PAŽINIMO PAMOKA SU ŠYPSENOMIS!

Rugsėjo 21d. laukėme su nekantrumu, nes iš anksto žinojome, kas mūsų tą dieną laukia. Ogi malonioji ir įdomioji, netradicinė, ilgoji Pasaulio pažinimo pamoka alpakų ūkyje, netoli Trakų. 

Po dviejų pamokų, linksmai nusiteikę, išvykome į Alsakėlių kaimą, už Trakų miestelio, kur yra linksmasis Alpakų ūkis. Kodėl linksmasis? Vaikai po išvykos jį taip pavadino. Nes per visas kelias netradicinės pamokos valandas šypsenos nuo visų pamokos dalyvių veidų neišblėso nė minutei! Taip! Nes šie gyvūnai tokie mieli ir gražūs, kad vaikai netramdė emocijų. Mokytoja vis norėjo surikiuoti visus bendrai nuotraukai su gyvūnėliais, tačiau veltui, nes niekaip neišsivadavome iš to mielo džiugesio būnant su šiomis mielomis gražuolėmis.

Ekskursiją pradėjome įdomiu ūkio AlpakosTrakai savininkų pasakojimu apie šiuos kupranugarių šeimos gyvūnus, mus taip pat supažindino su saugiu elgesiu apžiūrint juos, vėliau mes galėjome laisvai su alpakomis vaikščioti, džiaugtis, jas maitinti, su jomis bėgioti, bendrauti. Po to susipažinome ir su šių gyvūnų vilna, kas iš jos gaminama, įsigijome suvenyrų. 

Vėliau buvo galima tęsti gamtos pažinimo pamoką susipažįstant su čihuahua veislės šuniukais, kurių veislynas taip pat šioje didelėje sodyboje. Tiesa, įdomu tai, kad visa ūkio teritorija labai graži, visai prie pat ežero, tačiau šeimininkai visai nepjauna ten žolės su žoliapjove. Jie švelniai „žoliapjovėmis“ vadina savo 33 alpakas. 

Visiems, kuriems mielas gyvūnijos pasaulis, labai rekomenduojame nuvažiuoti pasisvečiuoti pas šiuos mielus gyvūnėlius!

PUOŠIAME KLASĘ SAVO DARBELIAIS IR PIEŠINIAIS

Kiekvieną ketvirtadienį labai laukiame Dailės ir technologijų pamokos, kuri vyksta dalyvaujant anglų kalbos mokytojai Ritai Laurinaitytei. Piešdami ir kurdami savo tos dienos temos darbelius, piešinius, kartu mokomės naujų angliškų žodžių, juos dėliojame į sakinius, bendraujame. Po pamokos savo darbais labai mielai puošiame savo klasę ir siunčiame savo darbų fotografijas tėveliams. Jie, atėję ir apžiūrėję parodėles, irgi džiaugiasi mūsų kūrybos rezultatais. 

20181025_131347

VASARĄ PERSKAITYTŲ KNYGŲ REZIUME POPIETĖ 

Prieš pirmąsias šiais mokslo metais- rudens- atostogas sumanėme aptarti, kiek gi kas knygų perskaitė per greit prabėgusią šių metų vasarą. Surengėme vasarą perskaitytų knygų reziume- popamokinę popietę. Jos metu aptarėme vasarą perskaitytas knygas, pasidžiaugėme visais klasės sėkmingais skaitytojais, ypač tais, kurie perskaitė tikrai gausiai. Štai pirmosios vietos laimėtojas per vasarą perskaitė net 1720 puslapių! Nebuvo nė vieno mūsų klasėje, kuris per visą vasarą būtų perskaitęs mažiau nei 100 puslapių. Taigi, tikrai dėl to džiaugėmės vienas kitu, kad sėkmingai draugaujame su knygomis. Jas skaitome ne tik namuose, tačiau lankomės mokyklos, miesto bibliotekose, skaitymo edukacijose, skaitymo valandėlių metu knygas skaitome ir po pietų mokykloje. Popietės pabaigoje visų puikiųjų skaitytojų laukė siurprizas- visi vaišinomės gardžiomis picomis, maloniai bendravome, buvo smagu! Nutarėme prieš kiekvienas mokslo metų atostogas surengti tokias skaitymo reziume popietes, kurios būtų skirtos perskaitytų knygų aptarimui, įspūdžių pasidalinimui, pokalbiams apie knygas, knygos reklamai ir kt. 

KONCERTAS „GRAŽIAUSIOS 19 AMŽIAUS MELODIJOS“  GITARAI IR SMUIKUI

2018m. Lapkričio 5d., 9val., sugrįžę  po rudens atostogų, mokslus pradėjome linksmai-mokyklos salėje klausėmės nuotaikingo koncerto, kuriame gražiausias 19 amžiaus melodijas gitara grojo gitaristas Simonas Bušma ir smuikininkas bei dirigentas Gediminas Dalinkevičius. Šių instrumentų muzikos garsai puikiai nuteikė vėl su entuziazmu kibti į darbus po turiningų atostogų!

 2a kl. INTEGRUOTAS PROJEKTAS „MANO MĖGSTAMIAUSIAS ŽAISLAS“

Nuo rugsėjo mėnesio iki pat lapkričio 15d. vykdėme 2A kl. integruotą projektą „MANO MĖGSTAMIAUSIAS ŽAISLAS“. Projekto metu lietuvių kalbos pamokoje atsinešėme į mokyklą ir pristatėme savo mėgstamiausius žaislus, kalbėjomės tema „Kokia mano žaislo istorija?“. Dailės ir technologijų pamokoje savo žaislą piešėme, muzikos pamokose dainavome, o lapkričio 8d. lankėmės žaislų muziejuje. Ten dalyvavome edukaciniame užsiėmime „Seniausieji Lietuvos žaislai“ ir sužinojome apie senovinius žaislus, žaidėme su jais, apžiūrėjome visą žaislų muziejų. Kai ekskursija baigėsi, visi prižadėjo netrukus čia vėl sugrįžti.  

PRIEŠGAISRINĖ PAMOKA GAISRINĖS MUZIEJUJE 

Lapkričio 12d., besiruošdami evakuacijos pratyboms mokykloje, apsilankėme priešgaisrinėje pamokoje Gaisrinės muziejuje, kuris yra Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamente prie LR VRM. Ten antrokai buvo supažindinti su gaisrininko profesija, jos istorija, kaip gaisrus gesindavo senovėje, kaip vystėsi priešgaisrinė apsauga Lietuvoje. Išsiaiškinome gaisrų priežastis ir kaip turėtų elgtis vaikai, pastebėję gaisrą ar gaisro metu. Žiūrėjome įvairius priešgaisrinės ir civilinės saugos filmukus vaikams. Įdomiausia ekskursijos dalis-apsilankymas gaisrinės mašinų garaže. Ten ugniagesiai mums papasakojo apie jas, leido šiose mašinose pasėdėti, susipažinome, kaip gaisrininkai reaguoja, kai yra pranešama apie kažkur vykstantį gaisrą. Yra sakoma, kad ugnies nelaimės galima išvengti, kai apie ją žinai, todėl manome, kad ši išvyka mums padėjo praplėsti žinias apie ugnį, ugniagesius, gaisrus ir jų priežastis. Žinodami galime labiau save apsaugoti.