2 klasė (2016-2017)

Pažiūrėk ir vėl rugsėjis!

Pro rudens vartus atėjo.

Spalvos kitos ir žiedai,

Ūgtelėję ir vaikai!

Sveiki sugrįžę antrokėliai!!

                                                    Mokytoja Ilona Zaturskytė

                                                     Auklėtoja Inga Bakutienė

Rugsėjo 1 dieną sugužėjo paaugę, draugų ir mokytojų pasiilgę, antrokai ir jų tėveliai. Daug vasaros įspūdžių ir nuotykių išgirdome ir patikrinę savo žinias, palinkėjome vieni kitiems sėkmės naujais mokslo metais!

  • 2-klase
  • rugsejis001
  • rugsejis002
  • rugsejis003
  • rugsejis004

Spalio 12 dieną startavo metinis projektas „Tėvelių pamokos“. Vakarės Emilijos mama papasakojo vaikams apie tapybą, mokė nutapyti bendrą klasės paveikslą „Jūra“. Vėliau buvo smagi išvyka į Užupį – „Menų inkubatorių“. Pirmoji pažintis su galerijomis, menininkų aplinka.

Lapkričio 8 dieną pamokoje lankėsi Policijos atstovė, kuri priminė apie saugų elgesį gatvėje, taip pat apie tinkamą elgesį su draugais.

Lapkričio 10 dieną stebėjo smagų Anties spektaklį „Pasaka ne pasaka“. Patyrė nemaža džiugių emocijų, o ir patys parodė, kad moka būti puikūs klausytojai ir stebėtojai.

Lapkričio 14 dieną antrokai prisijungė prie Šiaurės šalių bibliotekų savaitės renginių. Trečiokė Emilija skaitė jiems ištrauką iš Tuvės Janson knygos „Tėtis ir jūra“ prie žvakių šviesos. O mūsų šaunusis Povilas skaitė pirmokams.

Lapkričio 15 dieną susitiko su jaunuoju vaikų literatūros rašytoju Tomu Dirgėla, kuris pristatė savo naująją knygą “Domas ir Tomas. Dingusios šluotos byla”. Smagiausia, kad klasėje jau turime šiuos veikėjus! Antrokai buvo aktyvūs klausytojai ir klausinėtojai.

Lapričio 16 dieną lankėsi Baltijos gintaro muziejuje, edukacinėje pamokoje “Apie gintarą”. Čia sužinojo daug naudingos informacijos bei patys galėjo pasigaminti savo gintarinį amuletą. Nesitikėjo, kad tai toks sunkus ir kantrybės reikalaujantis darbas.

Gruodžio 2 dieną klasėje lankėsi Kalėdų senelio padėjėja, kuri pamokė kiekvieną kaip pasipuošti savo kalėdinį žaisliuką. Buvo tikrai smagus užsiėmimas!

Gruodžio 15 dieną įvyko taip lauktas ir ilgai ruoštas klasės Kalėdinis renginys „Jūros pasaka“. Šį kartą antrokai netradiciškai ir linksmai pateikė tris kūrinius „Eglė Žalčių karalienė“, „Jūratė ir Kastytis“, „Legenda apie Neringą“. Po šventės nustebino Kalėdų senelis ir gausus vaišių stalas, bei dovanėlės.

Gruodžio 15 ir 20 dienomis antrokai pradėjo savo naują metinį projektą „Padėkime pirmokams išmokti“ – pravedė dvi pamokėles kiekvienam apie naudojimąsi naujomis programomis „Make Dice Lite“, „Keynote“. Buvo puikūs mokytojai.

Gruodžio 23 dieną buvo smagi pramoga prieš atostogas – kino premjeros žiūrėjimas „Dainuok“. Visą mėnesį taupėsi pinigėlius bilietui ir vaišėms. Pramoga pavyko! Dabar galima ramiai atostogauti!

Sausio 30 d. antrokai susitiko su vaikų knygelių iliustratoriumi ir rašytoju Kęstučiu Kasparavičiumi. Iki tol skaitė daug jo knygų, domėjosi jo asmenybe. Dabar buvo puiki proga pamatyti jį gyvai, užduoti jam rūpimus klausimus. Ačiū už susitikimą.

Vasario 3 d. visi pradinukai susipažino su Kauno Drakoniuko teatru. Stebėjo linksmąjį spektaklį "Kaip padėti lokiui Albinui?

Vasario 21 d. antrokai sulaukė vizito į Valstybės pažinimo centrą Prezidentūroje. Vyko edukacinė pamoka "Prezidentai". Atlikdami įdomias ir interaktyvias užduotis grupelėse, sužinojo kas yra prezidentas ir koks jis turi būti.

Vasario 23 d. turėjo neįprastą integruotą pasaulio pažinimo ir anglų kalbos pamoką "Kokius gyvūnus vadiname žvėrimis?". Įvairių užduočių metu išsiaiškino kas yra žvėrys ir kokios jų kūno dalys, mokėsi įvardinti anglų kalba. Dabar laukia namų darbas - ieškoti informacijos apie ištrauktą žvėrį

Vasario 28 d. antrokai dainomis ir šokiais išvarė žiemą iš kiemo ir Morės nepasigailėjo. Po šventės siaubė sočių blynų stalą.

Vasario 28 d. po šventės antrokai lankė Palangos roplių ir vabzdžių parodą "Po stiklu", kur susipažino ir tyrinėjo keletą jų. O kiek emocijų kai leido juos paliesti!

Kovo 2 dieną dar viena šauni klasės mamytė pravedė pamoką apie gerus darbus - pagal projektą "Tėvelių pamokos". Dabar vaikai geriau žino kas yra gailestingumas, pagalba kitam, auka. Lankėsi Vilniaus pal. kun. Mykolo Sopočkos hospise, kur sužinojo daug naujo apie savanorišką pagalbą sunkiems ligoniams.

Kovo 3 dieną praūžė linksmasis Kaziukas. Antrokai labai ruošėsi namie su tėveliais smagiam pardavimo procesui bei sočiam pirkimui. Laukia jau kitų metų!

Kovo 9 d. projektas "Tėvelių pamokos" tiesiog įsisiūbavo. Vaikai susipažino su dar viena profesija - lietuvių kalbos mokytoja. Buvo tikrai įdomu sužinoti kokios pamokos lauks nuo penktos klasės ir kaip dirba kitos mokytojos.

Kovo 13 d. vyko integruota matematikos ir kūno kultūros pamoka "Matematika aktyviai". Jos metu netik sportuodami pakartojo laikrodį ir sudėties bei atimties veiksmus, bet ir pasiruošė darbui porose - sukurti tekstinius uždavinius apie atliekamus pratimus per 30 s.

Kovo 20 d. toliau vyko projektas "Tėvelių pamokos". Šį kartą vaikai sužinojo kokia yra kelionių agento profesija. Kuo ypatingas šis darbas, kaip yra planuojamos kelionės ir pan. Antrokai galėjo pasvajoti apie savo svajonių šalis, į kurias gal kada ir nuvyks.

Kovo 22 d. vyko pamoka pirmokams, pagal antrokų metinį bendradarbiavimo projektą "Apple klasė". Kiekvienas antrokas buvo mokytoju savo mažajam draugui ir mokė juos naudotis nauja programėle "Voki Ed". Visi išmoko susikurti savo animuotą personažą, kuris įgarsino jau paruoštą matematikos tekstinį uždavinį. Taip mokytis visada įdomiau.

Kovo 23 d. antrokai kartu su pirmokais atidarė šiltnamio sezoną. Dabar bus galima gyvai mokytis daržininkystės meno.

Kovo 28 d. kartu su visais pradinukais ir antrokai stebėjo muzikinę pamoką "Per Vilniaus miestą". Buvo puiki galimybė susipažinti su tradiciniais liaudies instrumentais ir sužinoti įdomių faktų apie Vilniaus miestą.

Kovo 30 d. antrokai kartu su visais pradinukais stebėjo Drevinuko teatro spektaklį "Drevinukas sapnų šalyje". Visada smagu mokytis iš kitų scenos meno.

Balandžio 4 dieną svečiuose sulaukė geografijos mokytojo Roberto, kuris papasakojo daug įdomios informacijos apie didžiausius Lietuvos miestus ir taip antrokams padėjo pasiruošti konferencijai "Aš labai mylių Lietuvą"

Balandžio 6 dieną tęsėsi projektas "Tėvelių pamokos" - čia vienas tėtis papasakojo apie lazerius, jų naudą ir naudojimą. Antrokams kilo daug ateities planų.

Balandžio 7 dieną vyko į Lietuvos nacionalinę biblioteką, kur susipažino su jos veikla ir knygų gausa. Sužinojo daug naudingos informacijos bei turėjo galimybę pabūti jos skaitytojais.

Balandžio 7 dieną susitiko su kinologais. Čia mokėsi kaip saugiai bendrauti su šunimis ir mokėsi juos dresuoti. Po susipažinimo visi sugūžėjo į diskoteką.

Balandžio 28 d. antrokai dalyvavo visos pradinės pakopos metinio projekto "Aš labai myliu Lietuvą" pranešimų konferencijoje. Čia skaitė geriausius išrinktus keturis pranešimus apie didžiausius Lietuvos miestus - Vilnių, Kauną, Klaipėdą, Šiaulius.

Gegužės 12 dieną antrokai paruošė tėvams netradicinį pavasario koncertą - viktoriną "Iš antrokų gyvenimo". Šį kartą tėveliai buvo mokiniai ir atsakinėjo į vaikų - mokytojų klausimus. Buvo daug emocijų ir džiaugsmo.

Gegužės 19 dieną vyko atvira pasaulio pažinimo pamoka lauke "Augalai". Kiekvienas pasirinko norimą tyrinėti augalą ir atliko stebėjimus bei pateikė išvadas.

Gegužės 19 d. vyko paskutinis pradinukų metinio projekto "Aš labai myliu Lietuvą" etapas - viktorina. Antrokai išrinko penkis savo atstovus dalyvauti ir jiems puikiai pavyko.

Gegužės 24 dieną dalyvavo Lietuvos ansamblio edukacinėje pamokoje "Tautiniai drabužiai". Vyko šokiai iki nukritimo ir pažintis su kiekvieno regiono apranga bei  tradicijomis. Antrokai grįžo pavargę ir kupini įspūdžių.

Prieš atostogas kiekvienas susitvarkė savo stalus ir spinteles. Kad būtų dar linksmiau pasitikti vasarą Kulinarijos studijoje pasigamino savo norimų vaišių. Lauksime po vasaros jau paaugusių ir pailsėjusių būsimų trečiokų!

Ankstesnė informacija: 2015-2016 m.m. 1 klasė