Matematika aplink mus

Antrokai mokosi visur ir visada. Mokomės pastebėti ir matyti matematiką ne tik vadovėlyje ar pratybose, bet  ir aplinkoje, ir net savyje.

Pirmasis matematinis projektas – šeimos narių pėdų ir delnų matavimas.

Džiugu, kad vaikai, kartu su tėvais galėjo smagiai praleisti laiką apvedžiojant ar netgi antspauduojant basas pėdas ir delnus. Į šį darbą buvo įtraukti net šeimos augintiniai – šunys ir katinai .

Klasėje mokiniai labai kruopščiai stengėsi tiksliai išmatuoti pėdų ir delnų ilgius, juos lyginti ir daryti savo pirmąsias matematines išvadas – jei žmogaus ūgis yra didelis – tai pėdų ir delnų dydžiai taip pat yra didesni.

Mes skaitome!

Dėkojame tėvams už jų dovanas – štai kiek įdomių, gražių ir įvairių knygų „apsigyveno“ mūsų klasės bibliotekoje!

Mokomės keliaudami

Spalio mėnesį keliavome.

Maršrutas: Vilnius – Anykščių Labirintų parkas – Apverstasis namas – Puntuko akmuo – Lajų takas – Vilnius.

Kiekviena išvyka ar kelionė turi savo tikslus.

Šį kartą tikslai buvo tokie: klasės komandiškumo ir vertybinis ugdymas veiklose;  rudens medžių stebėjimas, žinių apie medžius įtvirtinimas; lietuvių liaudies tautosaka (sakmės, patarlės, skaičiuotės); tikriniai daiktavardžiai, įsimintinos rašybos žodžiai, girdėtos sakmės apie Puntuką atpasakojimas raštu; matavimo vienetai, skaičių lyginimas, duomenų rinkimas (juos naudojome matematikos pamokoje).

Oro sąlygos buvo labai rudeniškos, bet, kaip yra sakoma: nėra blogo oro – yra tik netinkamas apsirengimas .

Visi buvome sušlapę, bet smagūs ir laimingi, nes įvykdėme beveik visas numatytas užduotis ir pamatėme viską, ką buvome suplanavę!

Rudens kraitė ir skaniausios vaišės

Rugsėjo mėnesį, grįžę po vasaros atostogų, antrokai turėjo puikią progą pasidžiaugti savo darbo vaisiais. Džiugu, kad pavasarį su meile sodinti daigeliai rudenį davė gana gausų derlių, kuriuo teko pasidalinti ir su šiltnamio gyventoja sraige.

Mokyklos šiltnamyje užaugintas daržoves vaikai skynė ir krovė į pintinę.

„Kukulio“ kulinarinėje studijoje mergaitės, kartu su mokytoja Snaige, pagamino vieno kąsnio užkandukus, kuriais visi draugiškai vaišinomės klasėje.

europos kalbų dienos

Rugsėjo 26 d. visoje Europoje švenčiama Europos kalbų diena. Šios dienos tikslas – populiarinti daugiakalbę Europos kultūrą, skatinti europiečius mokytis kalbų ir per kalbas pažinti svetimas kultūras.

Taigi antrokai ruošė ir pristatinėjo Europos kalbas. Mums buvo įdomu, kaip skamba, ir atrodo svarbiausi žodžiai - mama, tėtis, dukra, sūnus, ačiū, prašau, atsiprašau, labas ir viso gero - kitose Europos šalyse. Šį miniprojektą vaikai ruošė kartu su tėveliais namuose, mokėsi, ieškant informacijos, naudotis tiek žodynais, tiek interneto platybėmis. Smagu dirbti kartu su tėvais - tai puikus laikas būti kartu!