2 b klasė (2017-2018)

MATEMATIKA APLINK MUS

Antrokai mokosi visur ir visada. Mokomės pastebėti ir matyti matematiką ne tik vadovėlyje ar pratybose, bet  ir aplinkoje, ir net savyje.

Pirmasis matematinis projektas – šeimos narių pėdų ir delnų matavimas.

Džiugu, kad vaikai, kartu su tėvais galėjo smagiai praleisti laiką apvedžiojant ar netgi antspauduojant basas pėdas ir delnus. Į šį darbą buvo įtraukti net šeimos augintiniai – šunys ir katinai .

Klasėje mokiniai labai kruopščiai stengėsi tiksliai išmatuoti pėdų ir delnų ilgius, juos lyginti ir daryti savo pirmąsias matematines išvadas – jei žmogaus ūgis yra didelis – tai pėdų ir delnų dydžiai taip pat yra didesni.

MES SKAITOME!

Dėkojame tėvams už jų dovanas – štai kiek įdomių, gražių ir įvairių knygų „apsigyveno“ mūsų klasės bibliotekoje!

MOKOMĖS KELIAUDAMI

Spalio mėnesį keliavome.

Maršrutas: Vilnius – Anykščių Labirintų parkas – Apverstasis namas – Puntuko akmuo – Lajų takas – Vilnius.

Kiekviena išvyka ar kelionė turi savo tikslus.

Šį kartą tikslai buvo tokie: klasės komandiškumo ir vertybinis ugdymas veiklose;  rudens medžių stebėjimas, žinių apie medžius įtvirtinimas; lietuvių liaudies tautosaka (sakmės, patarlės, skaičiuotės); tikriniai daiktavardžiai, įsimintinos rašybos žodžiai, girdėtos sakmės apie Puntuką atpasakojimas raštu; matavimo vienetai, skaičių lyginimas, duomenų rinkimas (juos naudojome matematikos pamokoje).

Oro sąlygos buvo labai rudeniškos, bet, kaip yra sakoma: nėra blogo oro – yra tik netinkamas apsirengimas .

Visi buvome sušlapę, bet smagūs ir laimingi, nes įvykdėme beveik visas numatytas užduotis ir pamatėme viską, ką buvome suplanavę!

RUDENS KRAITĖ IR SKANIAUSIOS VAIŠĖS

Rugsėjo mėnesį, grįžę po vasaros atostogų, antrokai turėjo puikią progą pasidžiaugti savo darbo vaisiais. Džiugu, kad pavasarį su meile sodinti daigeliai rudenį davė gana gausų derlių, kuriuo teko pasidalinti ir su šiltnamio gyventoja sraige.

Mokyklos šiltnamyje užaugintas daržoves vaikai skynė ir krovė į pintinę.

„Kukulio“ kulinarinėje studijoje mergaitės, kartu su mokytoja Snaige, pagamino vieno kąsnio užkandukus, kuriais visi draugiškai vaišinomės klasėje.

EUROPOS KALBŲ DIENOS

Rugsėjo 26 d. visoje Europoje švenčiama Europos kalbų diena. Šios dienos tikslas – populiarinti daugiakalbę Europos kultūrą, skatinti europiečius mokytis kalbų ir per kalbas pažinti svetimas kultūras.

Taigi antrokai ruošė ir pristatinėjo Europos kalbas. Mums buvo įdomu, kaip skamba, ir atrodo svarbiausi žodžiai - mama, tėtis, dukra, sūnus, ačiū, prašau, atsiprašau, labas ir viso gero - kitose Europos šalyse. Šį miniprojektą vaikai ruošė kartu su tėveliais namuose, mokėsi, ieškant informacijos, naudotis tiek žodynais, tiek interneto platybėmis. Smagu dirbti kartu su tėvais - tai puikus laikas būti kartu!

 ADVENTINIAI SKAITINIAI

Visą gruodį antrokų klasėje vyko bendras mokytojų ir tėvų projektas "Adventiniai skaitiniai".

Kiekvieną rytą vaikams buvo skaitoma knyga apie linksmus, nuoširdžius ir draugiškus gauruotį Kliukliuką ir jo draugus. Rytinių skaitymų vaikai labai laukdavo, nes skaityti ateidavo mamos ir tėčiai! Patikėkite, kaip yra gera klausytis mamos ar tėčio skaitomos knygos...

Dėkojame visiems tėveliams, kurie dovanojo mums savo laiką ir buvo kartu su mumis!

EDUKACINĖ PAMOKA "AFRIKOS BŪGNAI"

Lapkričio 27 d., muzikos mokytoja Karolina suorganizvo nuostabią edukacinę pamoką, kurioje smagiai susipažinome su Afrikos muzikiniais instrumentais. Džiugu buvo tai, kad mes ne tik išgirdome būgnų garsus ir tolimojo žemyno ritmus, bet ir patys išbandėme savo jėgas mušdami ritmus afrilietiškais djembe (džembė) būgnais.

Smagu pažinti pasaulį, ypač, jei tai vyksta per mūsų pačių pojūčius (klausą, regą, lytėjimą)!

EDUKACINĖ PROGRAMA "NAMINIAI GYVŪNAI, PAUKŠČIAI IR JŲ JAUNIKLIAI"

Mokomės lietuvių kalbos kitaip!

Lapkričio 15 d. antrokai vyko į LMNŠC, į edukacinę programą apie naminius gyvūnus ir paukščius bei jų jauniklius. Mokėmės pažinti ir teisingai įvardinti gyvūnų jauniklius, nes labai svarbu žinoti, kad arklių šeimynos mažylis yra ne arkliukas, bet kumeliukas, avies vaikas ne aviukas, bet ėriukas ir, kad kiaulių šeimynoje mažylis vadinamas ne kiauliuku, o paršeliu. Mokiniai aktyviai dalyvavo puikiai suorganizuotoje edukacinėje veikloje, viktorinoje.

Po šios išvykos klasėje visą savaitę mokiniai darbavosi prie projektų apie naminių gyvūnų bei paukščių šeimynas. Buvo svarbu prisiminti, kaip vadinami tų šeimų nariai, jų jaunikliai, kur jie gyvena ir kokią naudą duoda žmogui.

Sujungėme pasaulio pažinimą su lietuvių kalbos žodyno turtinimu bei pabandėme kūrybiškai tai pristatyti vieni kitiems.

EDUKACIJA LIETUVOS 100-MEČIUI PAMINĖTI.

PRADEDAME SAVO PAŽINTĮ SU LIETUVOS ISTORIJA.

Lapkričio 20 d. susitikome su "Vikingų kaimo" edukatoriais. Jie pas mus atvyko su edukacine programa "Mindaugo Lietuva".

Buvo įdomu išgirsti apie Lietuvos valstybės gimimą, pamatyti viduramžių buities reikmenis ir rakandus, nors trumpam "tapti" viduramžių Lietuvos kunigaikštyte ar kariais. Matavomės drabužius, papuošalus, viduramžių kario ekipuotę, kilnojome kalavijus, ietis, ragavome viduramžių maistą.

Smagu pažinti savo valstybės istoriją nors trumpam "apsigyvenant" viduramžių Lietuvoje.

"ŽIBINTŲ VAKARAS"

Lapkričio 30 d., visi antrokai ir jų šeimos susirinko į klasės Žibintų vakarą.

Gera pabūti kartu, bet dar geriau kartu kažką sukurti!

Visos šeimos gaminosi Kalėdomis kvepiančius ir šilumą skleidžiančius žibintus iš apelsinų! Buvo smagu stebėti, kaip, gražiai sutardami, vieni kitiems padėdami, mamos, tėčiai, broliai ir sesės dirbo prie žibintų...

Taip antrokai pasitiko Adventą klasėje.

 ANTROKŲ IŠVYKA Į KEISTUOLIŲ TEATRĄ

Gruodžio 19 d. vykome į Keistuolių teatrą žiūrėti spektaklio "Bildukai". Keliavome viešuoju transportu, nes juk smagu važiuoti savarankiškai miesto autobusu.

Nuvykę į teatrą tuoj puolėme piešti savo baimes, o spektaklio metu sužinojome ir išmokome kaip jas galime nugalėti - tiesiog, turi savo baimei pažiūrėti į akis ir su ja susipažinti!

Puiki kalėdinė tėvelių dovana antrokams!

Grįžus į klasę, mūsų laukė smagi ir netikėta popamokinė šventinė klasės mamų organizuota veikla. Vaikai galėjo žaisdami ir dalyvaudami Snieguolės viktorinoje pritaikyti savo turimas lietuvių ir anglų kalbų, matematikos, pasaulio pažinimo, dailės ir netgi kūno kultūros žinias ir mokėjimus.

Ačiū mamoms už jų drąsą, fantaziją ir vaikams skirtą šventinį laiką!

 IŠVYKA - EKSKURSIJA Į KALĖDINĮ VILNIAUS SENAMIESTĮ

Prieš pat atostogas, gruodžio 21 d., antrokai keliavo susipažinti su kalėdiniu Vilniaus senamiesčiu ir daugiau sužinoti apie kalėdines tradicijas, kurios nuo seno, įvairių tautų žmonių yra puoselėjamos tiek Vilniuje, tiek Lietuvoje, tiek Europoje ar net pasaulyje.

isvyka1
isvyka2

Ieškome kalėdinių ženklų.

Jėzuitų ordino vienuolių gerieji darbai Lietuvos istorijoje - švietimas, labdara.

isvyka3
isvyka4

Susipažįstame su žydų tautos žiemos laikotarpio švente Chanuka bei vaikų žaidimu su dreideliu.

Prie didžiausios senamiesčio eglės, kuri "pasislėpusi" prie miškų ir medžioklės deivės Medeinės skulptūros.

isvyka5

Laisvalaikis su draugais

Grįžus po kalėdinių atostogų, mūsų pertraukos transformavosi į smagių stalo žaidimų areną. Vaikai į klasę atsineša savo mėgstamus žaidimus, juos pristato vieni kitiems ir, vos tik ištaiko laisvą minutėlę, tuoj pat visi sukrenta žaisti. Juk smagu ilsėtis kartu su draugais!

Pagarbos žygis į Antakalnio kapines, prie Laisvės gynėjų memorialo

Kartu su trečiokais ir 2a klase, nešini Neužmirštuolėmis ir atminimo žvakelėmis, sausio 12 d. ėjome į Pagarbos žygį. Tarėme AČIŪ žuvusiems už Lietuvos laisvę, uždegėme žvakeles ir sugiedojome Lietuvos himną.

Skaitome ir dalinamės

Antrokai daug skaito. Skaito kasdien ir kiekvieną penktadienį, vieną pamoką skiriame savo skaitomų bei perskaitytų knygų pristatymams.

Mokiniai atlieka įvairias užduotis, pvz. parašo savo pamąstymus apie skaitomą knygą, apibūdina pagrindinį veikėją, bando spėti – kas bus kitame skyriuje, o kitą savaitę pasidalina ar tas spėjimas pasitvirtino ar ne.

Džiugu, kad antrokai noriai skaito ir dalinasi tuo, ką sužino, perskaito.

Skaitau ir augu!

20180112_131151

Pirmieji bandymai suprasti gamtos paslaptis

Kiekvieną savaitę, pasaulio pažinimo pamokose, eksperimentuojame! Kol kas tai labiau stebėjimai - kas, kodėl ir kaip vyksta. Mokomės susikaupti, prisiminti tai, ką jau esame patyrę, stebėti, bandyti spėti kas nutiks (kelti hipotezę), daryti išvadas. Smagu suprasti!

(pirmos trys nuotraukos - sniego tirpimo laikas skirtingomis sąlygomis)

(kitos - vandens kondensacijos procesas)

Žiema mūsų piešiniuose

Šiais metais žiema mūsų nelepina sniegu ir tikrai žiemišku oru. Tad, mes įvairiais būdais bandome tą žiemą ir sniegą prisikviesti savo darbais dailės pamokų metu!

Mokomės iš profesionalų

Vasario pradžioje mūsų klasėje svečiavosi  tekstų autorė, kūrybinio rašymo bei storytelling mentorė Viktorija Urbonaitė bei jos kolegė, profesionali fotografė, vizualinių menų dėstytoja Laima Penek. Drauge jos įkūrė kūrybos namus „Kregždynas“, bendradarbiauja su didžiausiais Lietuvos žurnalais bei leidyklomis. Gyvena Lisabonoje, šiuo metu trumpam svečiuojasi Lietuvoje. Smagu, kad jos rado laiko ir atvyko pas mus papasakoti apie tai, kas yra jų gyvenimas – knyga, kūryba, kelionės, pažintys su žmonėmis, akimirkų fiksavimas, dalijimasis tuo, ką puikiai išmano.

Kartu su Viktorija ir Laima leidomės į stebuklingą kelionę po knygų ir animacijos pasaulį. Mes klausėme, kalbėjomės  ir kūrėme.

Ruošiamės Lietuvos valstybės gimtadieniui

Nors esame dar tik antrokai, mes taip pat stengiamės savo darbais prisidėti prie smagaus Lietuvos 100-mečio šventimo.

Pasigaminome trispalves Vėjų gaudykles, kad jos, kabėdamos balkonuose ar sode ant medžių šakų, plevėsuotų ir džiugintų namiškius.

Gimtadienio proga pasipuošėme ir patys – pasigaminome gimtadieninius akinius, pro kuriuos smagu stebėti švenčiančią Lietuvą ir jos žmones!

Savaitė Lietuvai

Taip jau sutapo, kad savaitė prieš atostogas sujungė ir Užgavėnes, ir Valentino dieną, ir mūsų valstybės gimtadienio šventimą. Tad ji pavirto tikra įvykių savaite! Kasdien mes buvome vis kitokie – geltoni, žali, raudoni ir trispalviai. Kasdien visi mūsų darbai ir veiklos buvo skirti Lietuvai!

Mes gaminomės trispalves sages, Lietuvos simbolį su gintarine širdele, kurias ant savo krūtinių nešiojome visą savaitę.

Švenčiame Užgavėnes! Mes ne tik darbais, bet ir linksmybėmis švenčiame Lietuvos gimtadienį. Juk būti savo šalies patriotu – tai ir tradicijų bei papročių puoselėjimas.

Neakivaizdžiai keliavome po Lietuvą. Buvo smagu matyti vieni kitų šeimyninių (vaikų – tėvų) projektų pristatymus ir išgirsti, kur yra tie patys gražiausi ir įspūdingiausi Lietuvos  kampeliai, kuriuos būtina aplankyti.

Kartu su 1b klasės mokinukais ir mokytoja „keliavome“ po lietuviškąją virtuvę. Mūsų klasėje vyko tradicinio lietuviško maisto pristatymai – degustacijos. Ragavome varškės sūrį su medumi ir uogiene, bulvinius švilpikus ir kroketus, lašinius, skilandį, juodą duoną, kastinį, raugintus kopūstus, spanguoles, linų sėmenis ir mielinės tešlos riestainius. Juk pasaulį pažįstame visais pojūčiais – šį kartą susipažinome su lietuviškos virtuvės skoniais. Ačiū tėveliams už pagalbą ruošiantis degustacijai!

Su šimtuoju gimtadieniu, Lietuva!

20180214_131902

 Kviečiamės pavasarį ne tik lietuviškai, bet ir anglų kalba

Integruotose dailės ir anglų kalbos pamokose, kartu su mokytoja Rita, bandome „kviestis“ pavasarį. Žiemą mus džiuginę ir mūsų klasę puošę balti „sniego kamuoliai“ pamažu virsta į žaliuosius pavasarinius pumpurus. Smagu dirbti komandoje ir dar smagiau, kad pamokoje mokomės kalbėti ir bendrauti anglų kalba.

Mes ir mūsų naujas draugas Dramblys

Kovo 5 - 9 d., kartu su kitomis mūsų gimnazijos ir kitų miestų mokyklų pradinėmis klasėmis, dalyvavomeme Pozityvaus ugdymo instituto organizuojamoje "Draugiškojoje SEU olimpiadoje "Dramblys" pradinėms klasėms".

Ši olimpiada organizuojama siekiant atkreipti visuomenės dėmesį į socialinio ir emocinio ugdymo svarbą. Olimpiados metu susitelkėme bendram mokinių ir mokytojų socialinių ir emocinių kompetencijų (savitvardos, savimonės, socialinio atsakingumo, tarpusavio santykių ir sprendimų priėmimo aspektais) ugdymui.  Olimpinės savaitės metu atlikome keletą šios olimpiados užduočių. Buvo smagu, įdomu ir naudinga – turėjome galimybę vienas į kitą pažvelgti “kitu kampu”.

Dalyvavome rudenį – dalyvaujame ir pavasarį

Ar žinote tą jausmą, kai gali pasibandyti savo jėgas įvairiose mokslo srityse? Tokią galimybę turime šauniąjame “Olympis” konkurse.

Vaikai išbando save lietuvių ir anglų kalbų, matematikos, pasaulio pažinimo ar net informacinių technologijų konkursuose.

Dalyvavome rudenį – dalyvaujame ir pavasarį!

20180302_143032

Pavasario eksperimentas „Ar tikrai juoda spalva yra juoda?“

Prisiminę, jog pavasarį bundantys medžiai pradeda godžiai „gerti“ vandenį, taip kaupdami jėgas ir pavasarinę energiją pumpurams išsprogdinti, atlikome eksperimentą. Buvo įdomu stebėti, kaip vanduo, popierinio rankšluosčio skiaute (panašiai, kaip ir medžių kamienais)  kyla aukštyn.  Kad eksperimentas būtų smagesnis ir informatyvesnis, ant kiekvienos popieriaus skiautės nupiešėme spalvų dėmes. Vanduo, kildamas, sklaidė flomasteriu nupieštą dėmę į tą spalvą sudarančias sudėtines spalvas.

Ir vis tik, juoda spalva nėra visiškai juoda!

Edukacija Lietuvos 100-mečiui paminėti

Išvyka į Signatarų namus

2b klasė toliau tęsia savo pažintį su Lietuvos istorija.

Vieną gražų ir saulėtą rytą išsirengėme į Signatarų namus, kur yra eksponuojamas, beveik po šimtmečio į Lietuvą pargrįžęs  Lietuvos Nepriklausomybės akto dokumentas. Nuotaika – pakili, mokiniai – susikaupę ir rimti.

P.S. aplankėme ir Katedros aikštę ir juoduosius angelus.

Lankomės Telia NeMuziejuje

Negalėjome atsispirti minčiai apsilankyti muziejuje NeMuziejuje. Tad, nukeliavome į Telia Nemuziejų, kur virtualioje ekspozicijoje susipažinome ne tik su Vilniaus miesto, bet ir Lietuvos istorija.

Mes mylime savo šalį ir Vilnių!

Mama ir Tėtis

– patys svarbiausi žmonės kiekvieno iš mūsų gyvenime! Šįmet norėjome nudžiuginti juos savo rankomis gamintomis dovanėlėmis Motinos ir Tėvo dienos proga. Ir tai mums pavyko!

Ruošėmės , stengėmės, daiginome, auginome, siuvome, aplikavome ir rašėme  – į savo darbą įdėdami visą savo širdžių šilumą ir meilę!

Matematikos gudrybių mokomės smagiai 

Kad išmoktume matematiką pamatyti ir suprasti mus supančioje aplinkoje – daugybos, skaitinių reiškinių sudarymo bei sprendimo ir geometrinių smagumynų mokomės kūrybiškai.

Į pagalbą pasitelkiame iPad’uose turimomis programėlėmis, konstruojame hexaflexagon’us ir mokomės bendradarbiavimo padėdami vieni kitiems.

Edukacija, skirta Lietuvos 100-mečiui paminėti 

Pasaulio pažinimo pamokose nagrinėjome žemėlapius – Lietuvos ir pasaulio. Aiškinomės, kaip juos suprasti, ką juose galime rasti ir kaip orientuoti pagal juos.

Daug dėmesio skyrėme Lietuvos žemėlapiui. Tad šios temos užbaigimui ir Lietuvos 100-mečio paminėjimui skyrėme vieną iš savo edukacinių išvykų. Vykome į Raudondvario dvarą, kur turėjome neįprastą „kelionę“ po Žemės atmintį, kuri yra sustingusi mažame „lietuviško aukso“ – gintaro - gabalėlyje. Pamoka buvo informatyvi, stebinanti ir kūrybiška.

Taip pat aplankėme didžiausių Lietuvos upių – Nemuno ir Neries – santaką. Buvo nuostabus oras ir mes puikiai matėme, kaip, šios dvi didžiausios upės susijungia į vieną plačią upę, nešančią savo vandenis į Baltijos jūrą.

Pažįstame savo valstybę 

Lankėmės Valstybės pažinimo centre. Čia mus pasitiko mūsų gidė Kristina, kuri puikiai papasakojo ir smagiai suorganizavo diskusiją apie tai, ką mes žinome apie savo valstybę, svarbiausius valstybės žmones. Įdomios buvo komandinės užduotys, kurias reikėjo atlikti naudojantis planšetėmis ir bendradarbiaujant vieniems su kitais.

Daug ką sužinojome, atradome. Vyksime ten dar kartą!

Išvyka, skirta Lietuvos 100 - mečiui paminėti

Vieną nuostabią gegužės mėnesio dieną, kartu su trečiokais, vykome į Vikingų kaimą.

Čia mes sužinojome ir išbandėme daug įdomių dalykų - dalyvavome viduramžių karių treniruotėje, matavomės kario rūbus, bandėme savo jėgas įvaldant ne tik kalavijus ar ietis, bet ir mokantis Saulės mūšio metu naudotus kovos taktinius "manevrus". Buvo įdomu "įsikūnyti" ir į žemaičių, ir į kalavijuočių karių vaidmenis.

Saulės mūčio inscenizacija pavyko puikiai - laimėjo DRAUGYSTĖ!

Po mūšio pasistiprinome mamų suorganizuotomis vaišėmis ir toliau smagiai leidome laiką žaisdami Viduramžių laikotarpio vaikų lauko bei stalo žaidimus.

Tai buvo puikus perėjimas į trečios klasės metų temą. Kitais mokslo metais daug dėmesio skirsime Lietuvos istorijai bei žymiems žmonėms.

Mokslo metų užbaigimo staigmena

Negalime atsistebėti savo tėvelių išmoningumu. Paskutinę šių mokslo metų dieną jie surengė mums stebuklingą staigmeną! Puikiai praleidome rytą apsupti muilo burbulų magijos. Jie užburia, suburia bei leidžia pajusti susižavėjimą, džiaugsmą ir ramybę!

Neužmirštama ir saldžioji staigmena – ledai!