2 a klasė (2017-2018)

Matematika aplink mus

Antrokai mokosi visur ir visada. Mokomės pastebėti ir matyti matematiką ne tik vadovėlyje ar pratybose, bet  ir aplinkoje, ir net savyje.

Pirmasis matematinis projektas – šeimos narių pėdų ir delnų matavimas.

Džiugu, kad vaikai, kartu su tėvais galėjo smagiai praleisti laiką apvedžiojant ar netgi antspauduojant basas pėdas ir delnus. Į šį darbą buvo įtraukti net šeimos augintiniai – šunys ir katinai .

Klasėje mokiniai labai kruopščiai stengėsi tiksliai išmatuoti pėdų ir delnų ilgius, juos lyginti ir daryti savo pirmąsias matematines išvadas – jei žmogaus ūgis yra didelis – tai pėdų ir delnų dydžiai taip pat yra didesni.

Mes skaitome!

Dėkojame tėvams už jų dovanas – štai kiek įdomių, gražių ir įvairių knygų „apsigyveno“ mūsų klasės bibliotekoje!

Mokomės keliaudami

Spalio mėnesį keliavome.

Maršrutas: Vilnius – Anykščių Labirintų parkas – Apverstasis namas – Puntuko akmuo – Lajų takas – Vilnius.

Kiekviena išvyka ar kelionė turi savo tikslus.

Šį kartą tikslai buvo tokie: klasės komandiškumo ir vertybinis ugdymas veiklose;  rudens medžių stebėjimas, žinių apie medžius įtvirtinimas; lietuvių liaudies tautosaka (sakmės, patarlės, skaičiuotės); tikriniai daiktavardžiai, įsimintinos rašybos žodžiai, girdėtos sakmės apie Puntuką atpasakojimas raštu; matavimo vienetai, skaičių lyginimas, duomenų rinkimas (juos naudojome matematikos pamokoje).

Oro sąlygos buvo labai rudeniškos, bet, kaip yra sakoma: nėra blogo oro – yra tik netinkamas apsirengimas .

Visi buvome sušlapę, bet smagūs ir laimingi, nes įvykdėme beveik visas numatytas užduotis ir pamatėme viską, ką buvome suplanavę!

Rudens kraitė ir skaniausios vaišės

Rugsėjo mėnesį, grįžę po vasaros atostogų, antrokai turėjo puikią progą pasidžiaugti savo darbo vaisiais. Džiugu, kad pavasarį su meile sodinti daigeliai rudenį davė gana gausų derlių, kuriuo teko pasidalinti ir su šiltnamio gyventoja sraige.

Mokyklos šiltnamyje užaugintas daržoves vaikai skynė ir krovė į pintinę.

„Kukulio“ kulinarinėje studijoje mergaitės, kartu su mokytoja Snaige, pagamino vieno kąsnio užkandukus, kuriais visi draugiškai vaišinomės klasėje.

europos kalbų dienos

Rugsėjo 26 d. visoje Europoje švenčiama Europos kalbų diena. Šios dienos tikslas – populiarinti daugiakalbę Europos kultūrą, skatinti europiečius mokytis kalbų ir per kalbas pažinti svetimas kultūras.

Taigi antrokai ruošė ir pristatinėjo Europos kalbas. Mums buvo įdomu, kaip skamba, ir atrodo svarbiausi žodžiai - mama, tėtis, dukra, sūnus, ačiū, prašau, atsiprašau, labas ir viso gero - kitose Europos šalyse. Šį miniprojektą vaikai ruošė kartu su tėveliais namuose, mokėsi, ieškant informacijos, naudotis tiek žodynais, tiek interneto platybėmis. Smagu dirbti kartu su tėvais - tai puikus laikas būti kartu!

 Adventiniai skaitiniai

Visą gruodį antrokų klasėje vyko bendras mokytojų ir tėvų projektas "Adventiniai skaitiniai".

Kiekvieną rytą vaikams buvo skaitoma knyga apie linksmus, nuoširdžius ir draugiškus gauruotį Kliukliuką ir jo draugus. Rytinių skaitymų vaikai labai laukdavo, nes skaityti ateidavo mamos ir tėčiai! Patikėkite, kaip yra gera klausytis mamos ar tėčio skaitomos knygos...

Dėkojame visiems tėveliams, kurie dovanojo mums savo laiką ir buvo kartu su mumis!

Edukacinė pamoka "Afrikos būgnai"

Lapkričio 27 d., muzikos mokytoja Karolina suorganizvo nuostabią edukacinę pamoką, kurioje smagiai susipažinome su Afrikos muzikiniais instrumentais. Džiugu buvo tai, kad mes ne tik išgirdome būgnų garsus ir tolimojo žemyno ritmus, bet ir patys išbandėme savo jėgas mušdami ritmus afrilietiškais djembe (džembė) būgnais.

Smagu pažinti pasaulį, ypač, jei tai vyksta per mūsų pačių pojūčius (klausą, regą, lytėjimą)!

Edukacinė programa "Naminiai gyvūnai, paukščiai ir jų jaunikliai"

Mokomės lietuvių kalbos kitaip!

Lapkričio 15 d. antrokai vyko į LMNŠC, į edukacinę programą apie naminius gyvūnus ir paukščius bei jų jauniklius. Mokėmės pažinti ir teisingai įvardinti gyvūnų jauniklius, nes labai svarbu žinoti, kad arklių šeimynos mažylis yra ne arkliukas, bet kumeliukas, avies vaikas ne aviukas, bet ėriukas ir, kad kiaulių šeimynoje mažylis vadinamas ne kiauliuku, o paršeliu. Mokiniai aktyviai dalyvavo puikiai suorganizuotoje edukacinėje veikloje, viktorinoje.

Po šios išvykos klasėje visą savaitę mokiniai darbavosi prie projektų apie naminių gyvūnų bei paukščių šeimynas. Buvo svarbu prisiminti, kaip vadinami tų šeimų nariai, jų jaunikliai, kur jie gyvena ir kokią naudą duoda žmogui.

Sujungėme pasaulio pažinimą su lietuvių kalbos žodyno turtinimu bei pabandėme kūrybiškai tai pristatyti vieni kitiems.

Edukacija Lietuvos 100-mečiui paminėti.

PRADEDAME SAVO PAŽINTĮ SU LIETUVOS ISTORIJA.

Lapkričio 20 d. susitikome su "Vikingų kaimo" edukatoriais. Jie pas mus atvyko su edukacine programa "Mindaugo Lietuva".

Buvo įdomu išgirsti apie Lietuvos valstybės gimimą, pamatyti viduramžių buities reikmenis ir rakandus, nors trumpam "tapti" viduramžių Lietuvos kunigaikštyte ar kariais. Matavomės drabužius, papuošalus, viduramžių kario ekipuotę, kilnojome kalavijus, ietis, ragavome viduramžių maistą.

Smagu pažinti savo valstybės istoriją nors trumpam "apsigyvenant" viduramžių Lietuvoje.

"Žibintų vakaras"

Lapkričio 30 d., visi antrokai ir jų šeimos susirinko į klasės Žibintų vakarą.

Gera pabūti kartu, bet dar geriau kartu kažką sukurti!

Visos šeimos gaminosi Kalėdomis kvepiančius ir šilumą skleidžiančius žibintus iš apelsinų! Buvo smagu stebėti, kaip, gražiai sutardami, vieni kitiems padėdami, mamos, tėčiai, broliai ir sesės dirbo prie žibintų...

Taip antrokai pasitiko Adventą klasėje.

 Antrokų išvyka į Keistuolių teatrą

Gruodžio 19 d. vykome į Keistuolių teatrą žiūrėti spektaklio "Bildukai". Keliavome viešuoju transportu, nes juk smagu važiuoti savarankiškai miesto autobusu.

Nuvykę į teatrą tuoj puolėme piešti savo baimes, o spektaklio metu sužinojome ir išmokome kaip jas galime nugalėti - tiesiog, turi savo baimei pažiūrėti į akis ir su ja susipažinti!

Puiki kalėdinė tėvelių dovana antrokams!

Grįžus į klasę, mūsų laukė smagi ir netikėta popamokinė šventinė klasės mamų organizuota veikla. Vaikai galėjo žaisdami ir dalyvaudami Snieguolės viktorinoje pritaikyti savo turimas lietuvių ir anglų kalbų, matematikos, pasaulio pažinimo, dailės ir netgi kūno kultūros žinias ir mokėjimus.

Ačiū mamoms už jų drąsą, fantaziją ir vaikams skirtą šventinį laiką!

 Išvyka - ekskursija į kalėdinį Vilniaus senamiestį

Prieš pat atostogas, gruodžio 21 d., antrokai keliavo susipažinti su kalėdiniu Vilniaus senamiesčiu ir daugiau sužinoti apie kalėdines tradicijas, kurios nuo seno, įvairių tautų žmonių yra puoselėjamos tiek Vilniuje, tiek Lietuvoje, tiek Europoje ar net pasaulyje.

isvyka1
isvyka2

Ieškome kalėdinių ženklų.

Jėzuitų ordino vienuolių gerieji darbai Lietuvos istorijoje - švietimas, labdara.

isvyka3
isvyka4

Susipažįstame su žydų tautos žiemos laikotarpio švente Chanuka bei vaikų žaidimu su dreideliu.

Prie didžiausios senamiesčio eglės, kuri "pasislėpusi" prie miškų ir medžioklės deivės Medeinės skulptūros.

isvyka5
Studio_20180403_232031

SAUSIO 12 DIENĄ ĖJOME PAGERBTI SAUSIO 13-OSIOS AUKŲ.

Išreiškėme pagarbą kovotojams už Lietuvos laisvę, uždegėme atminimo žvakeles, sugiedojome Lietuvos Tautinę giesmę.

"Multikino" kinoteatras

Nuoširdžiai dėkojame organizatorei Jūratei Muliuonienei  ir  tėveliams už geranoriškumą išleidžiant ir nuvežant vaikus į kiną.

Vaikiai puikiai praleido laiką. Visa kino salė, galima sakyti, buvo tik “jų”.

Edukacinės pamokos

Vasario 5 d. svečiavosi tekstų autorė, kūrybinio rašymo bei istorijų pasakotoja ir mentorė Viktorija Urbonaitė bei jos kolegė, profesionali fotografė, vizualinių menų dėstytoja Laima Penek. Drauge jos įkūrė kūrybos namus „Kregždynas“, bendradarbiauja su didžiausiais Lietuvos žurnalais bei leidyklomis.

Profesionali fotografė, vizualinių menų dėstytoja Laima Penek mokė kurti “Stop kadro animaciją – judančią istoriją”.  Mokiniai sužinojo, kas yra 24 kadrai per sekundę ir grupelėse  kūrė trumpas animacijas.

Tekstų autorė, kūrybinio rašymo bei istorijų pasakotoja ir mentorė Viktorija Urbonaitė pasakojo apie skaitymo galią bei mokė sukurti  istorijas per žaidimą.

Užgavėnes

Žiema, žiema, bėk iš kiemo! Jei nebėgsi, išvarysim, su baisiomis kaukėmis išbaidysim!

Užgavėnės – sena šventė, žinoma visose Europos šalyse. Jos paskirtis – išvyti žiemą, paskatinti greičiau ateiti pavasarį. Seni žmonės sakydavo – jei Užgavėnių nešvęsi, tai nuo nelaimių neatsiginsi.

Smagiai šventėme ir mes.

Ši diena buvo kupina juoko, džiaugsmo, skambių dainų ir linksmybių.

Savaitė, skirta Lietuvos atkūrimo 100-mečiui paminėti

LIETUVOS VĖLIAVOS SPALVŲ SAVAITĖ

Pirmą  dieną mūsų drabužiuose dominavo geltona spalva, kuri simbolizavo saulę.  Visi švietėme, kaip saulės spinduliai. Tą dieną  vyko edukacinė pamoka" Trispalvės segės" gaminimas. Džiaugėmės galėdami patys pasigaminti trispalvę segę su gintaro gabalėliu viduje.

Antrą  dieną mūsų drabužiuose dominavo žalia spalva, kuri, kaip žinome, simbolizuoja Lietuvos laukus. Tą dieną pristatinėjome plakatus "Įdomiausia su šeima aplankyta Lietuvos vieta".

Trečią dieną  mūsų drabužiuose dominavo raudona spalva, kuri  Lietuvos vėliavoje simbolizuoja kraują. Šią dieną paminėjome ir Valentino dieną. Su nekantrumu laukėme sveikinimų ir širdelių.

Ketvirtą dieną buvome pasipuošę visomis trimis spalvomis, kuri simbolizuoja Lietuvos trispalvę vėliavą ir svečiavomės 1b klasėje, pristatinėjome savo projektus apie lietuvišką maistą bei dalinomės idėjomis, ragavome  ir skanavome.

Savaitė buvo ir spalvinga,skani ir smagi.

Mūsų gimtadieniai

Happy birthday…

Dovanos, sveikinimai, skanėstai…..

Studio_20180405_143043

Šurmuliavo  Kaziuko mugė

Mokiniai su dideliu nekantrumu laukia šios šventės.

Išsidėliojo savo kruopščiai padarytus gaminius  ir   tapo tikrais prekybininkais.

 VELYKŲ BELAUKIANT…

Kovo 30 d., penktadienį, vyko edukacinis užsiėmimas  “Velykų tradicijos ir papročiai”, kurį vedė  vyr. technologijų mok. Neringa Šcetininė. Mokiniai sužinojo apie šv. Velykų tradicijas, kiaušinių marginimo būdus, ornamentus, augalinius dažus, kiaušinių marginimo simbolines spalvas, įgytas žinias  jie pritaikė kuriant kompozicijas. Mokiniai iš natūralių, gamtinių medžiagų – šakelių,  džiovintų gėlių, žolių, avižų, šiaudų ir kt. formavo puokšteles, kuriomis dekoravo margučius, vėliau  akriliniais dažais nudažė išpūstus kiaušinius ir  apklijavo juos įvairiomis dekoracijomis bei papuošė spalvotais kaspinėliais.

Mokiniai džaugėsi  savo sukurtomis kompozicijomis ir su nekantrumu laukė, kada galės jas įteikti  mylimiems tėveliams.

Dėkojame viešniai, kuri pasidalino patirtimi ir suteikė vaikams kūrybinės išmonės, šilumos,  gerų emocijų.

Edukacinė išvyka į Martyno Mažvydo biblioteką

Balandžio 11d. mokiniai lankėsi  Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje.

Jie  susipažino su bibliotekos erdvėmis: vaikų ir jaunimo literatūros skaitykla, dirbtuvėmis „Pats sau“ ir kt.

Pavasarinė išvyka buvo prasminga, įdomi ir skatinati dar labiau skaityti… Juk  knyga – išmintingas žmogaus draugas...(Robin  Sharma)

Sveikinimai Mamytėms

"Tai tu, mamyte mano,  Švelniausia iš visų,  Nuo tavo giedro šypsnio Visuos namuos šviesu.  Pirma žolelė prausias  Saulutės spindesy.  Esi pati geriausia,  Nes mano tu esi."               

Violeta Palčinskaitė

Pirmąjį gegužės mėn. sekmadienį  ir mes  kūrėme, rašėme sveikinimus, mokėmės mintinai eilėraščius, skirtus  pačiam brangiausiam žemėje žmogui – Mamytei.

Dėkojame Joms už pirmą žodį, už pirmą šypseną, už lopšinę, už šilumą ir beribę meilę...

mamytems2a

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija

Balandžio 20 d., penktadienį, apsilankėme Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje. Supažinome su kariūnų gyvenimu, jų rengimu,  stebėjome organizuotus karinius užsiėmimus, kovinių veiksmų operaciją „Puolimas“, apžiūrėjome ginklų parodą bei  vaišinomės kareiviška koše ir arbata.

Diena buvo kupina įspūdžių bei emocijų!

Integruotos lietuvių  kalbos  ir logopedės užsiėmimas 

Naudodamiesi žaidybiniais ir interaktyviais metodais mokėmės gimtosios kalbos…

logopediniai

FORUM CINEMAS VINGIS

Apsilankėme kino teatre, žiūrėjome filmą ir valgėme spragėsius.

Dėkojame Monikai  Jasiukaitienei, Ievai Karžinauskienei, Linai Guobienei, Jūratei Muliuolienei ir tėveliams už geranoriškumą išleidžiant ir nuvežant vaikus į kiną.

kinasss

Skaičių pasaulyje

Keliavome po skaičių pasaulį, dirbome grupėse, įtvirtintome  ir įvertinome savo  žinias ...

skaiciuukai

Valstybės pažinimo centras

Gegužės 17 dieną vykome į  Valstybės pažinimo centrą. Sužinojome  apie svarbiausius valstybės žmones bei savo valstybę, matėme ne tik įprastus stendus, bet ir su planšetiniu  kompiuteriu galėjo nuskanuoti kodus  ir  rasti dar daugiau informacijos į jiems rūpimus klausimus. Išvyka buvo kupina įspūdžių ir atradimų.

valstybespazinimo

Ledų ir sūrelių fabrikas

Gegužės 29 d., antradienį,  vykome į AB "Pieno žvaigždės" Panevėžio filialą "Panevėžio pienas. Ekskursijos metu stebėjome linijos "Miau", t.y. varškės sūrelių, varškyčių, „Miau“ gėrimo, ledų gamybą, valgėme ledus, gardžiavomės sūreliais.   Smaližiauti visiems labai patiko. Už pažintinę kelionę po fabriką ir lauktuves namiškiams dėkojame bendraklasės Danielės Jasiukaitytės tėveliams. Ekskursija buvo naudinga, turininga, o įspūdžiais dar dalinomės ir kitą dieną.

Mokslo  metų projektas “Augu ir skaitau”

MES SKAITĖME IR AUGOME KARTU SU KNYGA …

Skaitymas yra mums mėgstamas užsiėmimas, kuriam kasdien skiriame laiko.

Mes skaitome, nes žinome:

  • skaitymas lavina dėmesio sutelkimą ir susikaupimą, žodinius gebėjimus, vaizduotę;
  • skaitydami tampame įdomesni, laviname atmintį;
  • skaitydami knygas atrandame ir kuriame save.

Visus mokslo metus auginome savo medelius. Viena šakelė, tai viena perskaityta knygelė.

 "Skaitymas – štai geriausias mokymasis."   A. Puškinas