Mano MOKINY!

Ar tu girdi?

Į tavo širdį noriu pasibelsti.

Neužsisklęsk, o atlapok plačiai.

Tai, ką žinau ir moku, ką galiu,

Norėčiau, kad turėtum tu.

Tiktai priimk, kaip žemė priima lietutį,

Kaip medis- saulės šilumą ir šviesą.

Tiktai priimk.

Ką moku ir galiu, norėčiau, kad turėtum tu.

Labai džiaugiuosi, kad atėjot,

Skambučio aido pakviesti.

Čia jūsų laukia klasė, knygos

Žinių keliai neatrasti.

Mielas(-a) pirmoke !

Nuoširdžiausiai tave sveikiname  šiandien pirmąkart įžengus į Mokslo šalį !

Būk joje laimingas(-a), raidės ir skaičiai tegul tampa tavo gerais draugais, tegul tavo pasaulio pažinimo kelionė mūsų mokykloje būna sėkminga ir linksma, tegul čia tau būna visuomet gera, saugu  ir smagu!

Tavo mokytoja Sandra, auklėtoja Rūta

Rugsėjo 6d. pirmoje A klasėje viešėjo Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato

Vilniaus miesto pirmojo policijos komisariato 1-ojo veiklos skyriaus vyresnioji tyrėja Irina Gaidelienė.

Ji papasakojo pirmokams apie saugų eismą ir elgesį keliuose. Pirmokai gavo dovanų knygelę, kurią pažadėjo perskaityti namuose su tėveliais ir pakartoti, ką išgirdo per policijos pareigūnės vizitą.

Rugsėjo 28 dieną pirmos A klasės mokiniai nuo pat ryto kalbėjosi apie piratus. Mat po pietų jie gavo tikrų pirmokų krikštą. Vyriausieji pradinukai ketvirtokai mokyklos salėje pirmokus pakvietė į piratų laivą, kur mažieji jų draugai, norėdami tapti tikrais mokiniais, turėjo įveikti įvairias kliūtis, atsakyti į įvairius klausimus, atlikti įdomias ketvirtokų sumanytas užduotis. Viskas vyko sklandžiai ir smagiai ir ketvirtokai priėmė visus pirmokus į tikrų mokinių gretas. O šie pasižadėjo būti mandagiais, drausmingais ir tikrais mokiniais, kurie laikosi savo klasės susitarimų ir gražiai mokykloje gyvena.

_20171016_141024

Spalio 16d. visi pirmokai puikiai praleido pirmąją naujos savaitės dieną, kuri, paprastai būna tokia „nerangi“ ir šiek tiek “aptingusi“-mat pirmadienis... Kartu su draugais iš 1 b ir 2-os klasių vykome į “Skalvija” kino teatrą žiūrėti animacinio filmo “Kaimynė Šnipė” pagal projektą “Mokausi iš kino”.

http://www.mokausiiskino.lt/puslapis/529/kaimyne-snipe

Po filmo, sugįžę į mokyklą, klasėje surengėme filmo aptarimą ir diskusiją, remiantis filmo siužetu.

kaimyne

“Prie stalo elgtis dera kultūringai ir mandagiai”. Taip dažnai girdime suaugusiuosius  sakant vaikams. Tą jiems kartoja tėveliai, seneliai, darželyje vis primena auklėtojai, mokykloje-mokytojai. Tačiau jiems ne visada pasiseka, iš tiesų sėdint prie stalo, taip elgtis. Todėl spalio 17d. mes pasikvietėme į svečius ....poną Šaukštą Šmaukštą. Taip, taip-poną Šaukštą iš Danguolės Kandrotienės knygos „Šaukšto Šmaukšto stalo akademija“. Jis pirmos A klasės mokiniams paaiškino, kur ir kodėl ant stalo valgytojui dedami virtuvės įrankiai,  kaip su jais yra valgoma ir ką reiškia vienaip ar kitaip sudėti lėkštėje peilis ir šakutė. Dar kalbėjome apie tai, kaip gražiai elgtis prie stalo ir kultūringai valgyti. Išmokę visas pono Šmaukšto pamokas, gavome dovanų-Danguolės Kandrotienės knygą, kurioje viskas yra surašyta, koks turi būti kultūringas valgytojas.

Spalio 25 d. gimnazijoje lankėsi  „Nebijok ir svajok“ kūrybinė grupė, kuri visiems pradinukams parodė muzikinį-edukacinį spektaklį „Viešnagė pas Sniego karalienę arba kompiuterio išdaiga“. Tai pamokanti istorija apie tai, kas atsitinka, kai vaikai per daug laiko praleidžia prie kompiuterio ekrano.

Lapkričio 6d.- tradicinė pyragų diena Vilniaus privačioje gimnazijoje.  

Šiandien 1A klasės mokiniai nuo pat ryto, tik atėję į mokyklą,  nešė savo namuose keptus pyragus ir kepinius  į gimnazistų fojė. Ten 10.45val. vyko „Išsipildymo akcijos“ įkvėpta ir visų pamėgta iniciatyva „Pyragų diena“.  Vaikai, kas pageidavo, kaip ir kasmet, galėjo aukoti pinigėlius „Išsipildymo akcijai 2017“ , už tai vaišinosi pačių namuose gamintais pyragais ir kepiniais. Smagu dalintis ir padėti kitiems!

PATYČIŲ PREVENCIJOS PAMOKA PIRMOKAMS

2017m.Lapkričio 14d. pirmokus aplankė ir klasėje patyčių prevencinę pamoką pravedė Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus miesto pirmojo policijos komisariato 1-ojo veiklos skyriaus vyresnioji tyrėja Irina Gaidelienė. Pirmokėliams buvo aiškiai ir įdomiai pristatyta mokyklos patyčių prevencijos programa ,o pamokos pabaigoje mokiniai gavo žinių įsisavinimo patikrinimo užduotį, kurią kiekvienas turėjo atlikti individuliai.

SPALVINGOS PIRMOKŲ DAILĖS IR TECHNOLOGIJŲ  PAMOKOS

Pirmokai džiaugiasi savo dailės ir technologijų pamokų rezultatais-dailiais piešiniais ir darbeliais, kuriais puošia savo klasę. Kiekvieną pirmadienį į dailės ir technologijų pamokas ateina anglų kalbos mokytoja Rita Laurinaitytė, kuri veda vieną dailės ir technologijų pamoką kartu su mokytoja Sandra. Pirmokai ne tik piešia ir atlieka įvairius darbelius, bet ir mokosi įvairių naujų angliškų žodžių, frazių, sakinių, susijusių su pamokos tema.

PIRMOKAI PAMOKOSE JAU NAUDOJASI PLANŠETINIAIS KOMPIUTERIAIS

Jau nuo spalio mėnesio pamokose pirmokai aktyviai naudojasi planšetiniais kompiuteriais ir jiems tai labai patinka! Taip ir įdomiau, ir įvairiau mokytis. Labai smagu, kai mokytoja parenka užduočių iš EMA elektroninių pratybų matematikos ar pasaulio pažinimo pamokose. Anglų kalbos pamokose taip pat mokiniai dažnai taip mokosi. O išmoktų mokomųjų dalykų kartojimui ir įgytų įgūdžių tobulinimui ar laisvalaikiui mokiniai savo planšetėse turi matematikos, anglų kalbos, piešimo ir visokiausių  kitokių kompiuterinių programėlių, kurios leidžia pakartoti, ką išmoko ir įtvirtinti pamokose įgytus įgūdžius.

INTEGRUOTA LIETUVIŲ KALBOS, PASAULIO PAŽINIMO IR MUZIKOS PAMOKA 1A KLASĖJE

2017 m. Lapkričio 23d. pirmoje klasėje vyko integruota lietuvių kalbos, pasaulio pažinimo ir muzikos pamoka, kurios tema - „Dantukai“. Pamokoje svečiavosi pirmokų Saulės ir Gintaro mama, odontologė Ieva Day-Strrat. Ji vaikams įdomiai papasakojo apie dantukus, jų priežiūrą ir higieną. Mokiniai su mokytoja Sandra mokėsi naują raidę D d, linksmai dainavo dainelę apie dantukus. Pamokos pabaigoje mokiniai padėkojo viešniai ir patys linksmai vaišinosi obuoliais.

SVEČIUOSE- AFRIKOS BŪGNŲ MUZIKA

2017m. Lapkričio 29d. muzikos pamoka 1A klasėje buvo kiek kitokia! Perkusininkas iš perkusijos studijos „Afrikos būgnai“ ir vakarų Afrikos būgnų mokyklos Gediminas Mačiulskis su pirmos klasės mokiniais grojo tikrais Afrikos būgnais, vaikai buvo supažindinti su Afrikos muzika, lavino ritmą ir muzikalumą, atlikdami įvairius ritminius ir muzikinius Afrikietiškos muzikos kūrinėlius vaikams. Visi ir dainas dainavo afrikietiškai: „ Wawanko siko lia iko“

KALĖDŲ POPIETĖ 1A KLASĖJE 

Pirmos A kl. mokiniai 2017m. Gruodžio 21d. šventė Kalėdinę šventę kartu su animacinio filmuko vaikams „Ledo šalis“ herojais“ – princese Elza, Kalėdų Seneliu ir besmegeniu Olafu. Pirmokai dainavo herojams tris išmoktas Kalėdines daineles-„Kalėdų senelis“, „Senis besmegenis“, „Kalėdų varpeliai“. Filmo personažai su vaikais vaidino, šoko, dainavo, dalyvavo įvairiose atrakcijose, fortepijonu grojančios pirmos klasės mergaitės Kamilė, Liepa, Ieva, Danielė ir Izabelė herojams padovanojo muzikos kūrinėlius, atliktus pianinu. Senis Besmegenis Olafas vis svajojo su vaikais likti ir vasarai. Kalėdų senelis jį atkalbinėjo, vaikai aiškino, kad Olafui bus ne kas pas mus vasarą. Princesė Elza dainavo visiems pasakiškas dainas.  Vaikus svečiai apdovanojo šventinėmis taip lauktomis dovanomis. Po to visi linksmai fotografavomės. O klasėje vaišinomės ir džiaugėmės šventine nuotaika.

INTEGRUOTA LIETUVIŲ KALBOS, PASAULIO PAŽINIMO, ETIKOS IR MUZIKOS PAMOKA 1A KLASĖJE 

2018m. Sausio 12d.,9.00val. klasėje vyko integruota lietuvių kalbos, pasaulio pažinimo , etikos ir muzikos pamoka, skirta Sausio 13-ajai- Laisvės gynėjų dienai –paminėti. Pamokos pradžioje languose įsižiebė liepsnelės-tai atminties apie tautos didvyrius simbolis. Taip prisijungėme prie akcijos „Atmintis gyva, nes liudija!“. Kitą tokį simbolį-neužmirštuolės žiedelį- vaikai įsisegė į švarkelių atlapus. Popierines neužmirštuoles klasės atstovai pamokos pradžioje nunešė į gimnazijos Laisvės pievelę. Ten sniege pražydo daugybė neužmirštuolių, praeiviams bylojančių-„Mes prisimename, kodėl esame laisvi!“. Vaikai pamokoje susipažino su 1991m. Sausio 13-osios įvykiais, tų tragiškų Lietuvai dienų dalyviais, aiškinosi šių įvykių reikšmę ir prasmę Lietuvos valstybei. Šeši pirmokai buvo išmokę atmintinai eilėraštį „Sausio 13-oji“, jį gražiai padeklamavo. Mokiniai mokėsi pagarbos jausmo raiškos-pagerbė mūsų tautos didvyrius, žuvusius tą kraupią Sausio 13-osios naktį štai kaip: keturiolika mokinių po vieną, pagarbiai, nešė didvyrių vardų ir pavardžių korteles su žvakute, jas iš eilės rikiavo prie Lietuvos vėliavos, o Kamilė, kaskart mokiniui tariant didvyrio vardą ir pavardę, muzikos instrumentu-trikampiu- išgaudama garsą, tarsi dar kartą priminė-„Mes nepamiršome!“. Vėliau –tylos minutė didvyriams pagerbti ir atminti. Mokytoja paskaitė Vytauto V. Landsbergio pasaką „Sausio 13-osios sniegenos“. Susikaupę pirmokai gražiais balseliais vingiavo dainos „Lietuva“ melodiją, o pamokos pabaigoje lietuvių kalbos sąsiuviniuose dailia rašysena išrašė keturiolikos Lietuvos gynėjų-didvyrių- vardus. Po pamokos, per pertrauką,  kai kurie moksleiviai nešė mokytojai savo piešinius apie tos nakties įvykius. Pamoka pavyko ir tikrai jautriai palietė mokinukų širdies stygas.

 SVEČIUOSE- Liaudies instrumentų ansamblis su edukacine programa „Lietuvos šalelėj“

Pasitikdama Lietuvos Valstybingumo 100 - ąsias metines, VŠĮ „Liaudies instrumentų studija“ parengė jau 4-ąją programą vaikams pavadinimu „Lietuvos šalelėj“. Muzikinėje – istorinėje programoje  pasakojama apie Lietuvos atsiradimą ir kilmę, didingus kunigaikščius, tuo metu gyvenusius žmones, jų gyvenimo būdą ir buitį. Sudalyvauti edukacijoje Sausio 19d., 12val.  turėjome galimybę ir mes, visi gimnazijos pradinukai 

Lietuvą sudaro 5 regionai: Aukštaitija, Suvalkija, Žemaitija, Dzūkija ir Mažoji Lietuva. Linksmų dainelių, mįslių, padavimų, užduočių pagalba trumpai buvo atskleidžiamas kiekvieno regiono ypatumas. Į edukacinę programą buvo įtraukiama informatyvi muzikos medžiaga - muzikos instrumentai (aukštosios bei bosinės kanklės, birbynė, lumzdelis, smuikas, skudučiai, būgnas, tambūrinas, trikampis) bei netradicinės muzikavimo priemonės (akmenukai, dombrelė, sekminių ragelis, ragas, terkšlė, pliauškė, tarka, skrabalų dėžutė, kalimba). Pasakojimus jungė vokaliniai ir instrumentiniai kūriniai, kurie pristatė spalvingus personažus: linksmą juokdarį Henę, puodžių Izidorių, velniuką Puntį, oželį kvaišelį, malūnininką Aloyzą, žveją Baltrų. Minėti veikėjai turėjo savo istoriją ir tikslą - papasakoti legendą, paminėti vietovardį, atskleisti amatą ar paprotį. Programos metu vaikai buvo įtraukiami į pasakojimą: dainavo muzikines melodijas bei skanduotes, atkartojo ritminius piešinius, minė mįsles, diskutavo, mąstė, turėjo progą ir patys pagroti įvairiais instrumentais.

Programoje buvo gyvai atliekama lietuvių kompozitorių kūryba, kurią pristatė profesionalūs atlikėjai: Aušra Kiuraitė – Svilainienė (vokalas), Gabrielė Kupšytė (vokalas), Dainora Kinderienė (bosinės kanklės), Jolanta Čibinskienė (aukštosios kanklės), Renatas Jaraminas (lumzdelis, birbynė, mušamieji), Rima Jočienė (smuikas), Rima Bagdonaitė (smuikas).

„Liaudies instrumentų studija“ projektu norėjo paskatinti jaunuosius klausytojus domėtis Lietuvos praeitimi ir istorija, ją pažinti, gerbti, vertinti ir mylėti krašto kultūrą, puoselėti tradicijas, pasidalinti žiniomis su savo artimaisias, ateityje tapti puikiais savo tėvynės patriotais.

EDUKACIJA „SKAITYMAS-TAI SUPERGALIA“ IR „STOP KADRO“ ANIMACIJA 

2018m. Vasario 5d. pamokos prasidėjo neįprastai. Sulaukėme viešnių. Svečiavosi tekstų autorė, kūrybinio rašymo bei istorijų pasakotoja ir mentorė Viktorija Urbonaitė bei jos kolegė, profesionali fotografė, vizualinių menų dėstytoja Laima Penek. Drauge jos įkūrė kūrybos namus „Kregždynas“, bendradarbiauja su didžiausiais Lietuvos žurnalais bei leidyklomis. Gyvena Lisabonoje, šiuo metu trumpam svečiuojasi Lietuvoje. Daugiau apie jas galima paskaityti čia: www.facebook.com/kregzdynas

Viktorija vedė mokiniams edukaciją „Skaitymas – tai supergalia“. Vaikai ieškojo atsakymų, kuo skiriasi filmas ir knyga, kaip skaitant auga vaizduotė, kūrybiškumas. Buvo aptariama, kaip knygos gali keisti gyvenimus. Vyko įdomi diskusija. Mokiniai išgirdo istorijų, kaip išlaisvinti kūrėją. Mokėmės istoriją papasakoti per žaidimą.

Profesionali fotografė Laima Penek pasakojo,  kas yra fotografija ir kaip galima fotografuoti, ko reikia norint tapti fotografu, papasakojo linksmų nuotykių iš fotografų gyvenimo. Kartu su fotografe, naudodamiesi iMotion programėle, vaikai mokėsi kurti  Stop kadro animaciją – judančią istoriją. Mokiniai sužinojo, kas yra 24 kadrai per sekundę, grupelėse kūrė trumpą istoriją, kuri pavirto animacija.