IV G klasė (2016-2017)

Rugsėjo pirmoji.... Visas miestas atgyja. Visame mieste pabyra gėlės...
Gal rugsėjo pirmoji ir yra tuo gražiausia, kad savy turi tiek daug neįkainojamų dovanų – gėlių ir šypsenų...

0246

Rugsėjo 30 d. ėjome į Jaunimo teatro spektaklį „Ledi Makbet“ pagal V.Šekspyro dramą.
Kadangi dramoje svarstomos valdžios troškimo problemos, valdovo  vidinio konflikto  išgyvenimas, spektaklis visiems patiko. Panašius kūrinius skaitome ir per pamokas: „Skirgaila“, „Milžino paunksmė“...

ledimakbet

Spalio 5  švenčiama Mokytojų diena. Tradiciškai šios dienos šventę organizuoja abiturientai.

Jau nuo ankstyvo ryto visi mokytojai buvo sutikti prie durų, pasveikinti, nufotografuoti ir apdovanoti žemesniųjų klasių moksleivių virtomis uogienėmis.

Taip pat mokytojams buvo surengtas moksleivių koncertas, kurį vedė dvyliktokai.

Mokykloje buvo sukurta puiki nuotaika!!!!

Spalio 13-15 d. tradiciškai gimnazijos klasės išvyko į kelionę į užsienį. Šiais metais keliavome į Čekiją. 

Pirmąją dieną ilga kelionė per Lenkiją, o vakare pasivaikščiojimas po Vroclavo senamiestį. 2016 m. šis miestas Europos kultūros sostinė. Labiausiai visus sužavėjo linksmos nykštukų skulptūrėlės, kurių galima pamatyti įvairiose miesto vietose.

Antrąją dieną pėsčiomis vaikščiojome po Prahos senamiestį: šv. Vito  katedra, Karalių rūmai, Auksinė gatvelė, Karolio tiltas, rotušė su astronominiu laikrodžiu. Visus stebino žmonių gausa siaurose miesto gatvėse.

Trečiąją dieną kelionė namo, bet dar sustojome Lenkijos aukso kasyklose.

Gruodžio 1 d. ėjome į spektaklį pagal J.Kunčino romaną "Tūla". 

Tai pasakojimas apie meilę. Meilę Vilniui ir moteriai. Apie meilę, kuri lyg gelbėjimo ratas padeda gyvenimo dugną pasiekusiam herojui bent laikinai iškilti į paviršių ir įkvėpti gryno oro. Čia meilė – valkatiška ir dieviška, purvina ir tyra, nuščiuvusi ir klykianti, bet tai vienintelė galimybė susirasti „kampelį dangaus, kuriame nereikėtų daryti žygdarbių“. 

Spektaklis mokiniams patiko ir sukėlė daug klausimų. 

tula-vilnius

Paskutinę dieną prieš atostogas tradiciškai ėjome į kino filmą. Pasirinkome fantastinį: "Šelmis-1. Žvaigždžių karų istorija". 

selmis-1-zvaigzdziu-karu-istorija-58618d62b1591

Sausio 19 d. su mokiniais ėjome į Dramos teatro spektaklį "Katedra" pagal Just.Marcinkevičiaus kūrinį. 

Poetas savo dramoje architekto Lauryno Gucevičiaus Katedros vizijai suteikė simbolinę kūrybos, kaip pasipriešinimo nelaisvei, prasmę. Režisierius O. Koršunovas sako: „Marcinkevičius per istorinę praeitį tiksliai įvardijo savo laiką. Deja, jo įžvalgos šiandien mums vėl skausmingai aktualios. Lauryno Gucevičiaus laikais Katedra buvo sugriauta, Marcinkevičiaus laiku ji buvo atimta, o dabar ji tiesiog užmiršta. Tačiau per Katedros įvaizdį ir jo praradimą matome, kaip kartojasi mūsų istorijos ratas." 

teatras

Mokiniai per pamokas skaito A.Mickevičiaus kūrybą, analizuoja jo asmenybę, o Mariaus Ivaškevičiaus spektaklis „Mistras“ siūlo netradiciškai pažvelgti į garsias istorines asmenybes, nešabloniškai pasvarstyti apie lietuvių tautos identitetą. „Mistro“ centre – Adomo Mickevičiaus biografija ir likimas, o kartu – „tikro“ herojaus, kurio galbūt nesąmoningai ilgimės šiandien, paieškos.