III – IV g klasės (2017-2018)

III G KLASĖ

IV G KLASĖ

Koordinatorė - lietuvių kalbos mokytoja Ilona Aviženienė

P0214 - Copy
rugsėjo 1 - Copy

Rugsėjo pirmoji.... Visas miestas atgyja. Visame mieste pabyra gėlės...

Gal rugsėjo pirmoji ir yra tuo gražiausia, kad savy turi tiek daug neįkainojamų dovanų – gėlių ir šypsenų...

Rugsėjo 15 d. III-IVg klasių moksleiviai dalyvavo Tarptautinių studijų forume „Study The World“ 2017 m.

Renginyje buvo pristatyta studijų užsienyje nauda, kaip sėkmingai pasiruošti IELTS egzaminui ar parašyti motyvacinį laišką, kad jis išsiskirtų iš tūkstančio.

Kadangi forumas vyko Nacionalinėje M.Mažvydo bibliotekoje, moksleiviams buvo suorganizuota ekskursija po atsinaujinusias ir modernizuotas pastato erdves.

AMES
PUTINAS

2017 rugsėjo 22 d. III-IVg klasių moksleiviai lankėsi V.Mykolaičio-Putino memorialiniame bute-muziejuje, moksleiviai prisiminė rašytojo gyvenimo ir kūrybos faktus.

Muziejaus darbuotoja iliustruodama skaidrėmis papasakojo apie V.Mykolaičio-Putino gyvenimą. Po to vedžiojo po tris kambarius (kabinetą, svetainę ir miegamąjį), kuriuose atkurta autentiška aplinka. Baldai, knygos, paveikslai rodo intelektualiai turtingą rašytojo namų atmosferą. Kabinete dažnai lankydavosi universiteto kolegos, rašytojai, draugai. Čia buvo klausomasi klasikinės muzikos, skaitoma kūryba. Knygos, fotografijos, rankraščių kopijos, sugrupuotos temomis pagal pagrindines V. Mykolaičio-Putino veiklos sritis: poeto, vertėjo, mokslininko, prozininko, pedagogo.

Muziejaus darbuotoja moksleiviams pademonstravo restauruotus rašytojo dokumentus, kai kuriuos daiktus (peilį popieriui pjaustyti, pirštų drėkinimo įrenginį), kurie nebenaudojami šiais laikais ir prašė atspėti jų paskirtį, atsakė į moksleivių užduotus klausimus.

"Mokytojas – tai žmogus, kuris išugdo dvi mintis ten, kur anksčiau buvo viena"

(Amerikiečių rašytojas ir filosofas Elbert Hubbard)

Spalio 5 d. IVg klasės moksleiviai stengėsi, kad ši diena mokytojams būtų ypatinga.

Prieš pamokas abiturientai sutiko mokytojus mokyklos foje, apdovanojo drugeliais, nešančiais linkėjimus, ir pačių keptais keksiukais.

Gera nuotaika buvo garantuota visą dieną.

mokytojo diena

Spalio 12-14 dienomis gimnazistų klasės tradiciškai keliavo po Vakarų Europos šalis. Šį kartą aplankėme Elbės uolynus, vadinamus Saksonijos Šveicarija. Vaikai tik aikčiojo iš susižavėjimo, kad gamta gali sukurti tokį grožį.

Taip pat apsilankėme Drezdene. Ekskursijoje po senamiestį sužinojome apie ten gyvenusią karališkąją šeimą, jos įtaką Vokietijos istorijai.

Trečią kelionės dieną lankėmės Vroclavo Vandens pažinimo centre, kur sužinojome apie vandens reikšmę žmogaus gyvenime.

0d79b31ee0c4a87665bbfa0e8891be80

2017-10-17 Elektrėnuose vyko  Lietuvos ledo ritulio čempionato reguliariojo sezono rungtynės. Jose dalyvavo ir Vilniaus ledo ritulio mokyklos "Geležinis vilkas"  auklėtinis ir IIIg moksleivis Justas Fedorovičius. Pirmuosius du įvarčius pelnė priešininkai, bet vilniečiai netruko atstatyti pusiausvyrą ir išlyginamąjį įvartį įmušė Justas Fedorovičius.

Spalio 24 d. ėjome į spektaklį pagal J.Grušo kūrinį "Meilė, džazas ir velnias".

Po spektaklio mokiniai dar ilgai analizavo kai kurias jame atskleistas problemas.

IMG_0466 (3)

Lapkričio 10 d. mūsų gimnazijoje svečiavosi VU atstovai. III-IVg klasėms etikos mokytojos J.Karvelienės suorganizuotame susitikime buvo pristatyti stojimo į VU reikalavimai, mokymosi programos.

Moksleiviai turėjo daugybę klausimų, į kuriuos gavo išsamius atsakymus.

Lapkričio 20-24 dienomis gimnazijos moksleiviai lankėsi VGTU. Klausė matematikos, chemijos, IT, biologijos, fizikos paskaitų, atliko įvairius praktinius darbus.

Lapkričio 23 d. III-IVg klasių moksleiviai lankėsi Mažojo dramos teatro spektaklyje "Madagaskaras".

III-IVg klasių mokiniai dalyvavo gimnazijos Mokinių tarybos suorganizuotame kalėdiniame renginyje. Visi gimnazistai buvo suskirstyti į tris komandas, kurios dalyvavo įvairiose veiklose: ieškojo išėjimo iš Pabėgimų kambario, dekoravo sausainius "Kukulio" studijoje, atsakinėjo į kalėdinės viktorinos klausimus.

 

Taip pat buvo pakviesta Kaukių akademijos aktorė, kuri organizavo juoko terapijos dirbtuves.

mindaugo-repeticijos-akimirka-75083240

Vasario 16-osios išvakarėse III-IVg klasių moksleiviai buvo režisierės M.S.Šimulynaitės pagal Just.Marcinkevičiaus poetinę dramą pastatytame spektaklyje „Mindaugas“.

Jiems labai patiko, kaip jauni „Baltijos baleto teatro“ šokėjai ir dramos aktoriai interpretavo Karaliaus Mindaugo vidinius konfliktus, santykius su kunigaikščiais, mylima moterimi.

Vasario 9 d. IVg klasės moksleiviai dalyvavo IIIg klasės organizuotame  Šimtadienio renginyje. Abiturientai atsidūrė VPG akademijos apdovanojimų ceremonijoje. Kiekvienas dalyvis turėjo atlikti užduotį ir įrodyti, kad tikrai vertas apdovanojimo.

Visiems buvo smagu pabūti žvaigždėmis.

Marius III vieta

Savaitgalį, kovo 17-18 d., Italijoje vykusiame šio sezono Europos sniego tinklinio turo etape, kuriame dalyvavo 15 porų, mūsų gimnazijos moksleivis Marius Malinauskas ir jo komandos draugas iškovojo bronzos medalius.

Labai patiko turnyras, gera organizacija. Labai gaila, kad nepavyko laimėti pusfinalio ir iškovoti kelialapio į Europos čempionatą, nes toks buvo pagrindinis tikslas. Nepaisant to, iš dalies rezultatu esame patenkinti. Iki geresnio rezultato pritrūko įgūdžių žaidžiant ant sniego“, – įspūdžiais 15min.lt dalinosi Marius.

Balandžio 14 d. IIIg klasės mokinė Beatričė Piesliakaitė dalyvavo V.Mykolaičio-Putino muziejaus organizuotame skaitovų konkurse "Atrandu V.Mykolaičio-Putino poeziją".

Birželio 13-14 dienomis buvo tradicinė gimnazistų išvyka su baidarėmis.

Šiais metais plaukėme Grūdos upe, sodyboje žaidėme sportinius žaidimus, prie laužo ilgai diskutavome.