III g klasė (2015-2016)

Rugsėjo pirmoji.... Visas miestas atgyja. Visame mieste pabyra gėlės...

Gal rugsėjo pirmoji ir yra tuo gražiausia, kad savy turi tiek daug neįkainojamų dovanų – gėlių ir šypsenų...

rugsejo-1-ilonos1

Rugsėjo 30 d. ėjome į Valdovų rūmus, kur dalyvavome edukacinėje pamokoje „Radviliada“. Kadangi per literatūros pamokas skaitėme J.Radvano „Radviliados“ ištraukas ir jas analizavome, ši pamoka buvo tarsi apibendrinimas. Gidas papasakojo, kokioje aplinkoje gyveno Radvilos, kaip gimė kūrinys, skaitė ištraukas iš kūrinio.

IMG_0059
IMG_0060

Spalio 8-11 dienomis visų gimnazinių klasių moksleiviai buvo išvykę į Vokietijos sostinę Berlyną. Pirmąjį vakarą vaikštinėjome po Potsdamą. Kitą dieną gidė vedžiojo po Berlyną, pasakojo apie istorinius objektus, Berlyno sienos istoriją, rodė jos likučius. Taip pat lankėmės Kanapių  muziejuje, parlamento pastate Reichstage, buvome prie žydų genocido aukoms skirto monumento. Didžiulį įspūdį paliko vaškinių figūrų muziejaus eksponatai. Trečiosios išvykos dienos rytą aplankėme Technikos muziejų, kur galima susipažinti su įvairių technikos sričių istorija (geležinkelio, aviacijos, laivybos, automobilių, poligrafijos, juvelyrikos, kino, vaistų gamybos ir kitų sričių). Kelionė visiems patiko ir grįžome planuodami naujas išvykas.

berlyno-nuotraukos
technikos-muziejus1
vaskiniu-figuru-muziejus

Spalio 21 d. III g kl. moksleiviai lankėsi Siemens arenoje vykusioje konferencijoje apie studijas ir karjerą STUDFESTAS.

Renginį pradėjo ir labai žaismingai vedė Rolandas Mackevičius. Ne mažiau žaismingai pasisakė ir konferencijos dalyviai: R. Jurkėnas, V. Prunskas, G. Čilinskas ir kiti (iš viso 16 pranešėjų). Visų jų kalbose buvo akcentuojama, kad norint būti sėkmingam šiuolaikiniame pasaulyje, reikia turėti svajonę, jos siekti ir skirti tam labai daug laiko.

Per pertraukas konferencijos dalyvius linksmino "LINDYHOP.LT" klubas ir kolektyvas "Afrikos būgnai". O renginys baigėsi G&G SINDIKATO koncertu.

studfestas1
Neformalaus ugdymo pamoka kino teatre

Lapkričio 10d. IIIg. Ir IVg. ėjo į kino teatrą su anglų kalbos mokytojomis (Banga Jonaitiene ir Rosita Pažiūrienė). Mokiniai žiūrėjo naujausią Džeimso Bondo filmą „Spectre“. Pažiūrėję filmą, mokiniai per anglų pamoką rašė filmo apžvalgą ir atsiskaitė naujus žodžius bei diskutavo apie filmą.

bond

2015-12-16 vyko integruota istorijos, lietuvių kalbos ir literatūros bei dailės pamoka tema "RENESANSAS EUROPOJE IR LIETUVOJE". Pamoką vedė G. Kaselis, I. Aviženienė ir A. Stravinskytė. Istorijos mokytojas pateikė žinias apie istorinius Renesanso epochos įvykius ir ypatumus. Per literatūros pamokas III g klasės moksleiviai  analizavo Renesanso kūrinius, todėl puikiai apibendrino svarbiausius epochos bruožus ir pateikė pavyzdžių. Taip pat per pamoką buvo pristatyti per dailę piešti Vilniaus Renesanso pastatai.

istorijos
istorijos2

2015 gruodžio 22 d. Mokinių taryba organizavo renginį "Gimnazistų Kalėdos". Iš pradžių visi žiūrėjo filmą "Elfas", po to žaidė stalo žaidimus. Taip pat buvo orientacinės varžybos: rungėsi keturios komandos, kurių nariai ne vienos klasės moksleiviai (taip buvo siekiama bendruomeniškumo). Reikėjo pagal pateiktas užuominas rasti nurodytą kabinetą ar kitą gimnazijos vietą, o po to atlikti įvairias užduotis, lavinančias kūną ir protą. Mokinių taryba apdovanojo greičiausiai užduotis atlikusią komandą pereinamąja taure.

Kitą dieną kalėdiniai renginiai tęsėsi - ėjome į filmą "Krampus".

11GG

Kovo 2 dieną ėjome į KNYGOS TEATRO spektaklį „Prabangos“. Jis sukurtas pagal tris J.Savickio (Šis autorius yra privalomas egzaminų programoje) noveles.

Mokiniams spektaklis labai patiko: entuziastingai aptarinėjo patirtus įspūdžius, norėjo išsiaiškinti kilusius klausimus.

prabanga
avizeniene

Gegužės 11 d. lankėmės V.Krėvės memorialiniame muziejuje-bute. Moksleiviai apžiūrėjo išsaugotus rašytojo baldus,  nuotraukas. Buvusiame miegamajame įrengta pagrindinė ekspozicija atspindi rašytojo kūrybinę, mokslinę bei visuomeninę veiklą. Stenduose jo kūriniai, nuotraukos, dokumentinė medžiaga, vaizduojantys rašytojo gyvenimą.
Rašytojo darbo kabinete senovinis ąžuolinis rašomasis stalas su bukmedžio kėde,  rašomoji mašinėlė “Corona”, apkeliavusi su Krėve pusę  pasaulio,  šachmatų stalelis su autentiškais krėslais, dalis asmeninės rašytojo bibliotekos įvairiomis kalbomis, kurią sudarė 5000 tomų.
Taip pat moksleiviai klausėsi rašytojo balso įrašų, jo interviu apie derybas su Sovietų komisaru Molotovu 1940 metais.
Gidas davė paskaityti mažai kam žinomas V.Krėvės eiles, rašytas jaunystėje.

IIIG