I – II g klasės

I G klasė

II g klasė

Koordinatorė - dailės vyr. mokytoja Asta Stravinskytė

klase
rug 1

Saulėtoji rugsėjo pirmoji žydi ir džiugina kardeliais, rožių žiedais ir spalvotais balionais. Šypsenomis pasitinka mokytojai, bendraklasiai.

Vėl pamokos ir pertraukos...Užduotys vadovėlių puslapiuose ir nerimo minutės prieš kontrolinį...

Kaip suspėti išmokti visas užduotas temas iš istorijos ir geografijos...Dykumos ir vandenynai...Imperijos klesti ir žlunga...Stebuklingi miestai, kalnai ir ugnikalniai...Dar neperskaitytos knygos.

Sveikinu visus su nauja pradžia!

Rugsėjo 29 dieną lankėmės nakvynės namuose. Susitikome su namų pavaduotoja, susipažinome su socialine pagalba benamiams, su įstatymų baze. Klausėme apie gyvenimo sąlygas, įsidarbinimo galimybes, išgirdome ir sėkmės istorijų. Apžiūrėjome patalpas bei nunešėme higienos priemonių bei saldumynų.

nakvyn nam

Spalio 12 – 15 dienomis vykome į Vokietijos miestą Drezdeną. Gėrėjomės vaizdingais Elbės uolynais, primenančiais milžiniškas skulptūras ir vadinamais Saksonijos Šveicarija. Vėliau vaikščiojome Saksonijos sostinėje Drezdene, praėjome Briulio terasą, vadinamą Europos balkonu iš kurios atsiveria Elbės panorama, Kurfiurstų sieną, Semper operą. Kitą dieną lankėmės Vroclavo vandens pažinimo parke “Hydropolis”.

teatras

Spalio 24 dieną vykome į nacionalinį dramos teatrą žiūrėti spektaklio pagal Juozo Grušo pjesę „Meilė, džiazas ir velnias“.Spektaklis apie norą būti mylimu. Buvo draugystė trijų kietų vyrukų, jie nieko nebijojo, gąsdino kitus, ieškojo nuotykių ir kažkur skubėjo. Kol nepasirodė Beatričė, nauja mergina, verčianti gerbti dorą ir nekaltybę. Herojai priėjo ribą kurią peržengęs žmogus jau nieko nebesupranta ir gali padaryti baisų nusikaltimą.

Spektaklis lyg nusikaltimo priešistorė, analizuojanti ir provokuojanti ieškoti atsakingų už apleistus, bet smalsius, mažai meilės patyrusius, bet aistringus vaikus, kurie veržiasi į gyvenimą taip, kaip supranta. Jie nori gyventi kitaip. Jiems sunku išreikšti jausmus, o dar sunkiau juos suvaldyti, todėl visada reikia būti budriems, kad jie nepaklystų gyvenimo vingiuose ir nenugarmėtų į bedugnę.

Mokinių Tarybos organizuojama išsipildymo akcija - "Pyragų diena", kurios metu kiekviena klasė kviečiama atsinešti bent po vieną pyragą ar kepinį. Už paaukotus pinigėlius, kiekvienas gauna pyragėlį. Surinktos lėšos skiriamos "Išsipildymo akcijai 2017", kuri vyksta visoje Lietuvoje.

pyragu diena

Lapkričio 10 dieną lankėmės Vilniaus technikos ir energetikos muziejuje, kur klausėmės paskaitos „Iliuzijos – mokslas, mistika ar apgaulė?“. Jos metu sužinojome, kas yra iliuzijos, kaip jos susidaro, kas yra miražas, pareidolija ir dirbtinės perspektyvos. Susipažinome su judančiais paveikslėliais,  3D anaglifais ir interaktyvių eksponatų pagalba atradome stulbinančių optinių apgaulių.

Taip pat susipažinome su interaktyvios technikos mokslo ekspozicija, kuriose turėjome galimybę pasisverti mėnulyje, sukurti elektros grandinę ir išbandyti dar daug smagių eksponatų, o kartu prisiminti fizikinius dėsnius ir jų taikymo kasdienybėje pavyzdžius.

paskaita

Lapkričio 13 dieną II G klasės mokiniai dalyvavo aplinkosauginiame švietimo projekte „Žiedinė ekonomika ir beatliekė visuomenė gimnazistams“ pagal Vilniaus miesto savivaldybės vykdomą programą „Aplinkos ir kraštovaizdžio apsauga“. Vyko susitikimas su VU ir VGTU lektorėmis, kurios pristatė beatliekės visuomenės koncepciją, paaiškino aplinkosauginius ženklinimus, gaminių ir atliekų ženklinimą atliekų tvarkymo tikslais. Dirbdami grupėse, mokiniai ieškojo aplinkosaugos problemų sprendimo būdų.

Lapkričio 20 – 22 dienomis pradėjome darbingą VGTU klasės veiklą. Lankėmės Gedimino Technikos Universiteto Transporto inžinerijos ir logistikos laboratorijoje, kur stebėjome automobilio galios matavimo bandymus bei dalyvavome paskaitoje ,,Transporto inžinerija: nuo vairuotojo psichologijos iki autonominio transporto“. Kitą dieną lankėmės informacinių technologijų kabinete – atlikome geometrinio kontūro modeliavimą, ruošėme brėžinius. Klausėme paskaitos „Ekologija ir darni gyvenamoji aplinka“ bei susipažinome su chemijos laboratorinių darbų atlikimo technika.

Lapkričio 24 dieną I – II G kl. mokiniai vyko į Litexpo parodą „Mokykla 2017“. Dalyvavo renginiuose, kurie vyko atradimų laboratorijose. II G kl. mokiniai atliko elektroforezės reiškinio bandymus, dalyvavo kosminės spinduliuotės nustatyme ir įsitikino, kad ji egzistuoja. I G kl. mokiniai dalyvavo „Kopūstų chemijoje“, kur dirbo su indikatoriais, atliko plaučių ir širdies tyrimą. Visi kartu dalyvavo Muilo laboratorijoje, kur pasigamino sau spalvoto muilo gabalėlius.

Gruodžio 6 dieną vykome į rusų poeto A. Puškino muziejų, kuriame klausėmės gidės pasakojimo apie poeto gyvenimą ir kūrybą. Taip pat dalyvavome dailės pamokoje apie hieraldiką, kurioje sužinojome, kaip kuriami valstybių, miestų bei šeimų herbai, kokie naudojami simboliai, ir ką jie reiškia, kokios herbuose naudojamų spalvų reikšmės. Kiekvienas sukūrėme ir nupiešėme  savo šeimos herbą.