II G klasė (2016-2017)

Rugsėjo 1 - oji... Ir vėl visi į savąją klasę...Vėl šypsenos, gėlės...Vėl Jumis tikinčios klausiančios akys...Vėl užduotys vadovėlių puslapiuose, sąsiuviny ir nerimo minutės prieš kontrolinį...

Ir kaip išmokti užduotą paragrafą iš istorijos ir geografijos...Dykumos ir vandenynai...Imperijos klesti ir žlunga...Kažkur - kalnai ir ugnikalniai, dar nematyti miestai ir neperskaitytos knygos...

Sveikinu visus su nauja pradžia ir linkiu sėkmingų ir prasmingų mokslo metų.

Klasės auklėtoja Asta 

klase-i-g-ir-ii-g-1

Ankstyvas karjeros ugdymas

Susitikimas su architektūros korepetitoriumi Donatu Šarausku bei paskaita apie studijas užsienio universitetuose.

Spalio 13-16 dienomis keliavome į Čekijos sostinę Prahą. Pakeliui pasivaikščiojome Vroclavo senamiestyje.  Šiemet šis miestas yra ir Europos kultūros sostinė.  Miestui suteikia ypatingo žavesio pirklių ir didikų pastatai, supantys Turgaus bei Druskos aikštes. Mieste matėme linksmų skulptūrėlių - nykštukų.  Kitą dieną išvykome į Prahos senamiestį. Lankėmės Prahos Hrado pilyje –  tai Čekijos sostinės simbolis ir svarbiausias Prahos istorijos liudininkas. Toliau keliavome pėsčiomis Karališkuoju keliu:  Mala Strana - sodų ir aristokratų rūmų rajonu,  Karolio tiltu - vienu pirmųjų akmeninių tiltų Europoje, kuris jungia Mala Strana su Senuoju miestu.  Lankėmės Rotušės aikštėje su įžymiuoju astronominiu laikrodžiu. Sutemus grožėjomės festivalio "Signal Festival" instaliacijomis. Įvairiomis spalvomis buvo apšviesti žymiausi kultūros paminklai, istoriniai pastatai.  Trečią kelionės dieną apsilankėme aukso kasyklose Lenkijoje. Grįžome pilni įspūdžių.

Spalio 18 dieną lankėmės Vilniaus technikos ir energetikos muziejuje, kur susipažinome su transporto raida,  viešojo transporto Vilniuje istorija, stebėjome senovinių automobilių ir motociklų ekspoziciją.

Energetikos ekspozicijoje matėme originalius pirmosios Vilniaus miesto elektrinės įrenginius, susipažinome su elektros gaminimo principais.

Ekspozicijoje „Pagaminta Vilniuje“ klausėmės pasakojimo apie Vilniaus pramonės raidą nuo amatininkų iki sovietmečio pabaigos. Taip pat matėme kaip buvo įrengtas sovietmečio naujakurio būstas bei to meto modernus interjeras.

Ekskursijos pabaigoje mūsų laukė interaktyvios technikos mokslo ekspozicijos, kuriose turėjome galimybę pasisverti mėnulyje, sukurti elektros grandinę ir išbandyti dar daug smagių eksponatų, o kartu prisiminti fizikinius dėsnius ir pamatyti jų pritaikymo kasdienybėje pavyzdžius.

Gruodžio 20 dieną ėjome į Lietuvos rusų damos teatrą žiūrėti spektaklio „Pasaka apie carą Saltaną“, pagal rusų poeto Aleksandro Puškino eiliuotą kūrinį. Spektaklis apipavidalintas rusų folklorine maniera, puošniai stilizuotais personažų kostiumais, taip pat žaisminga muzika, gyvai atliekama įvairiais instrumentais bei daiktais. Spektaklio gale įvairūs pasakos personažai išdalijo visiems žiūrovams Kalėdines dovanėles.

Gimnazistų Kalėdinė šventė!

Vaišės...gyva muzika...užduotys...žaidimai...prizai...šypsenos...dovanos...

Visiems linksmų švenčių ir geros nuotaikos.

Sausio 20 dieną lankėmės Litexpo rūmuose „Adventur“ – tarptautinėje turizmo ir aktyvaus laisvalaikio parodoje, kurioje susipažinome su Lietuvos miestų ir kaimo turizmu, aktyviu poilsiu, sveikatingumo ir medicininiu turizmu, pramogų parkais, laisvalaikio centrais ir sporto klubais, vandens, ekstremalaus sporto, žūklės ir medžioklės inventoriumi, galėjome rinktis įvairias poilsines ir pažintines keliones į užsienį, dalyvavome įvairių šalių tradicinio maisto degustacijose.

Taip pat klausėmės geografijos mokytojų pasakojimo apie kelionę po Afriką ir pažintį su ten gyvenančiomis gentimis ir jų tradicijomis, dalyvavome geografijos žinių konkurse, kurio dalyviais buvo Lietuvos 6-12-ų klasių moksleiviai. Justas Fedorovičius (II G kl.) šiame konkurse užėmė 2 vietą. Sveikiname!

Vasario 1 dieną  lankėmės Vilniaus Gedimino technikos Universitete. Atlikome pasirinktus fizikos laboratorinius darbus: Įvairių metalų elektrocheminė korozija; karbonatinio, pastoviojo ir bendrojo vandens kietumų nustatymas; slopinamųjų svyravimų tyrimas spyruokline švytuokle; kūnų laisvojo kritimo pagreičio nustatymas matematine ir apverčiamąja švytuokle; šildomojo kietojo kūno ilgėjimo koeficiento nustatymas; dielektriko šilumos laidumo koeficiento nustatymas.

Taip pat  klausėmės paskaitos „Geriamo vandens paslaptys“.

Vasario 14 dieną mokykloje organizavome Šv. Valentino dienos renginį. Iš gimnazijos mokinių ėmėme interviu: klausėme jų, kaip kiekvienas švenčia Valentino dieną, ką geriausiai tokią dieną dovanoti merginai ar vaikinui, kaip praleisti šios dienos vakarą ir t.t.  Sukurtą filmą parodėme visiems. Ryte visus gimnazijos mokinius, jų tėvelius ir mokytojus pasitikome su muzika, širdelėmis, saldainiais bei gera nuotaika. O 14.00 val. gimnazijos aktų salėje visiems mokiniams suorganizavome protų mūšį, skirtą meilės dienai. Nugalėtojus apdovanojome prizais. Linkime visiems šiltos ir smagios Šv. Valentino dienos 

Beatričė Piesliakaitė dalyvavo republikiniame vaikų dailės darbų konkurse „Tradicinė Užgavėnių kaukė“, kurį organizavo Vilniaus etninės kultūros centras ir tapo šio konkurso laureate. Sveikiname ir didžiuojamės!

Kovo 2 dieną lankėmės Vilniaus Universiteto Geologijos muziejuje, kuriame stebėjome regioninės geologijos, palentologijos, petrografijos ir mineralogijos kolekcijas. Šias žinias panaudosime rašydami biologijos tiriamąjį darbą.

Kovo 11 –osios – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo minėjimas. Iškilmingas vėliavos pagerbimas gimnazijos sporto salėje ir Protų kovos valstybingumo temomis.

Integruota lietuvių kalbos ir dailės pamoka "Dantės Pragaras". Italų poeto Dantės Aligjerio kūrinio "Dieviškoji komedija" nagrinėjimas. Mokinių pristatymai ir devynių pragaro ratų iliustracijos bei jų aptarimas.

Integruotas dailės ir biologijos edukacinės veiklos projektas

"KŪNO VAIDMUO MENINĖS KŪRYBOS PROCESE“

Balandžio 26 dieną mokykloje lankėsi svečiai iš Eitminiškių gimnazijos. Kūrėme integruotą  dailės ir biologijos edukacinės veiklos projektą ,,KŪNO VAIDMUO MENINĖS KŪRYBOS PROCESE“. Projekto vadovės biologijos mokytoja Beata Petkevič ir Eitminiškių dailės mokytoja Dovilė Blažytė-Vanagienė visiems mokiniams organizavo kūrybinę dirbtuvę. Šios veiklos metu, remdamiesi biologijos ir dailės žiniomis, dirbant poromis, tikslingai pasirinkę dailės raiškos priemones ir pasitelkę lipdymo techniką, sukūrėme savito stiliaus kompozicijas, atspindinčias žmogaus organų morfologiją.

Visiems dalyviams dėkojame už stropumą ir darbštumą.

Gegužės 10 dieną gimnazijoje lankėsi „Meškėnų laboratorija“ (skaitmenizuotos gamybos technologijų užsiėmimai). Buvo organizuojamos dirbtuvės elektronikos perdirbimo tema, kur panaudojant senų ar nenaudojamų elektronikos įrenginių komponentus kūrėme projektus pvz. išrinkus paprastą spausdintuvą arba grotuvą iš varikliukų kūrėme robotus, kurių korpusas projektuojamas ir pjaunamas iš faneros su lazerine pjaustykle, dalys atspausdinamos 3D spausdintuvu, prijungiamas programuojamas mikrovaldiklis, prilituojami LED šviestukai ir pan.

Gegužės 18 dieną gimnazijoje vyko I – II G klasių gamtos mokslų (fizikos, chemijos ir biologijos) tiriamųjų darbų gynimai.

Tiriamasis darbas – tai mini bakalaurinis darbas, rašomas visus mokslo metus. Jį sudaro teorinė ir praktinė (tyrimas, konstravimas, gamyba) dalys bei išvados.

Ankstesni metai: 2015-2016 m.m. I G klasė