I – II g. klasės

1,2g

Saulėtoji rugsėjo pirmoji žydi ir džiugina kardeliais, rožių žiedais ir spalvotais balionais. Šypsenomis pasitinka mokytojai, bendraklasiai.

Linkiu, kad sutinkant Rugsėjo 1-ąją stipriausias jausmas būtų pažinimo džiaugsmas. Kartu su mokykliniu skambučiu prasidės ir nesibaigiantys atradimai ir iššūkiai, painios užduotys ir netikėti atsakymai. Tai asmenybės tobulėjimo metas. Tegul šį gražiausia rudens šventė įkvėps Jus naujiems siekiams ir kūrybai. 

Pačio sėkmingiausio mokslo metų starto! 

I – II gimnazijos klasių kuratorė Asta Stravinskytė

Rugsėjo 21 dieną IIG klasės mokiniai dalyvavo Tarptautinių studijų forume „Study The World“ 2018 m.

Renginyje buvo pristatyta studijų užsienyje nauda, kaip sėkmingai pasiruošti IELTS egzaminui ar parašyti motyvacinį laišką, kad jis išsiskirtų iš tūkstančio, taip pat, kokius tarptautinius egzaminus pasirinkti ir kaip juos sėkmingai išlaikyti.

Rugsėjo 27 – 29 dienomis keliavome į Austrijos sostinę Vieną. Aplankėme Čekijos miestą Olomoucą – istorinę Moravijos sostinę, įkurtą legendinio Julijaus Cezario. Miestas žinomas nu Romos imperijos laikų, kuomet čia buvo įkurta Romėnų tvirtovė. Aplankėme Šv. Trejybės koloną, įrašytą į UNESCO kultūros paveldą, gotikinę XIV a. bažnyčią, kurioje palaidotas karalius Vaclavas III, miesto rotušę, astronominį laikrodį, Šv. Mauricijaus bažnyčią, barokinį Cezario fontaną. Kitą dieną vykome į Austrijos miestą Kremsą, iš visų pusių apsuptą vynuogynų ir abrikosų sodų. Plaukėme Dunojaus upe, grožėdamiesi upės pakrantėje išsibarsčiusiais senaisiais kaimeliais su siauromis gatvėmis ir bažnyčios bokštais, viduramžių pilimis, kalnais ir kalvomis. Atvykome į Melko miestą, kuriame lankėmės nuo 1089 metų veikiančiame Melko benediktinų vienuolyne. XI amžiuje Bambergų dinastijos karalius Leopoldas II dovanojo vienuoliams rūmus, o šie juos pavertė įtvirtintu vienuolynu ir visos Austrijos kultūros bei mokslo židiniu. Ekskursijos metu vienuolyno bažnyčioje ir kitose patalpose stebėjome įspūdingas freskas, apsilankėme daugybę viduramžių rankraščių saugančioje vienuolyno bibliotekoje. Po pietų atvykome į Vieną – imperatoriškosios prabangos, elegancijos ir romantikos miestą. Lankėmės Marijos Teresės aikštėje, Hofburge – didingame Habsburgų dinastijos rūmų komplekse, kuris liudija svarbiausius senosios ir XX a. Austrijos bei Europos įvykius, praėjome pro Maro koloną – paminklą 75 tūkstančiams maro aukoms, gotikos šedevrą – Šv, Stepono katedrą – svarbiausią miesto simbolį, garsiąją Vienos operą, paminką genialiam kompozitoriui – Mocartui, antikinę šventovę primenantį parlamentą ir miesto valdžios rezidenciją – Rotušę. Atvykome pilni įspūdžių.

Spalio 4 dieną dalyvavome renginyje "Tautų mugė". Kūrėme stendus apie įvairias valstybes, rengėme viktoriną, gaminome nacionalinius šalių patiekalus, šokome, dainavome.