I g klasė (2015-2016)

Ir vėl Rugsėjis...

Vėl šypsenos...Gėlės...

Ir vėl kas rytą į savąją klasę...

Vėl Jumis tikinčios klausiančios akys...

Vėl nerimo minutės prieš kontrolinį...

O gal atsakymo ieškančios nemigo naktys...

Tegu ši Rugsėjo 1-oji, nutvieksta rudenin įžengusios saulės spindulių ir džiuginanti margaspalviais rožių ir kardelių žiedais, visiems mums kelia tik šviesias ir gražias emocijas...

Gerų ir prasmingų mokslo metų!

Klasės auklėtoja Asta

pav1

Karjeros ugdymo paskaita „Derybos su savimi, mokytojais, tėvais ir draugais. Pasitikėjimas savimi ir pozityvus mąstymas”

pav2

Spalio 8-11 dienomis kartu su gimnazistais keliavome į Vokietijos sostinę Berlyną. Lankėmės Postdame - Brandeburgo žemės sostinėje, Vokietijos Kaizerio Frydrico Didžiojo rezidencijoje, istoriniame Vokietijos parlamento pastate Reichstage. Peržengėme buvusios Berlyno sienos liniją. Greta matėme kryžius, menančius tuos, kurie žuvo bandydami patekti iš Rytų į Vakarų Berlyną. Gėrėjomės Brangenburgo vartais, Paryžiaus aikšte, gražiausia Berlyno gatve Unter den Linden, turėjome laiko suvenyrų pirkimui. Ėjome per Bėbelio aikštę, monumentą sudegintoms knygoms, Humboldtų universitetą, Muziejų salą su Džiaugsmo sodu, Aleksandro aikštę, Neptūno fontaną, šv. Mergelės Marijos bažnyčią. Lankėmės ir fotografavomės Vaškinių figūrų muziejuje. Vakare grožėjomės šviesų instaliacijomis. Kitą dieną lankėmės technikos muziejuje, kur sukaupta nepaprastai daug įspūdingų eksponatų. Ypač gausi geležinkelio istorijos kolekcija, įdomūs laivybos, aviacijos, automobilizmo skyriai. Išsamiai pristatoma poligrafija, juvelyrika, skrybėlių, lagaminų, popieriaus, gamyba, foto technika, tekstilė, telekomunikacijos. Grįžome pilni gerų įspūdžių.

IG-1
IG-2
IG-3

Spalio 21 dieną lankėmės Siemens arenoje “Studfesto“ konferencijoje apie studijas ir karjerą. Renginio metu išgirdome 16 pranešimų apie karjerą ir aukštąjį mokslą, o pertraukėlių metu turėjome galimybę asmeniškai užduoti klausimus aukštųjų mokyklų, didžiausių Lietuvos įmonių atstovams. Sužinojome, ar tikrai aukščiausi balai užtikrina sėkmingą karjerą. Taip pat išgirdome, kaip socialiniai tinklai, pvz. Facebook, Twitter gali padėti įsidarbinti arba atvirkščiai – uždaryti duris į norimas įmones. Pranešėjai dalinosi patarimas, kaip sėkmingai užbaigti mokyklą, kokios specialybės bus populiariausios artimiausius dešimt metų, ką daryti, jei neišlaikei egzaminų, kokias studijas rinktis, kad po jų galėtum siekti darbo, ką veikti studijų metu, kad darbo pasiūlymų sulauktum dar universitete. Renginį vainikavo grupės G&GSINDIKATO pasirodymas.

studfesto
Kalėdinė gimnazistų šventė

Gruodžio 22 dieną Mokinių Taryba organizavo Kalėdinę šventę mūsų gimnazijoje. Iš pradžių drauge žiūrėjome filmą, susiskirstę grupėmis žaidėme stalo žaidimus. Vėliau dalyvavome orientacinėse varžybose, vaišinomės, gavome prizų, keitėmės dovanėlėmis klasėje ir linkėjome vieni kitiems šiltų švenčių.

Gruodžio 23 dieną drauge ėjome į kino teatrą žiūrėti filmo „Žvaigždžių karai“.

1g-2-pav
1g-1-pav

"Sausio 18 dieną vyko "Verslumo pamoka" su Ieva Bernotaite - ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto studente, kuri papasakojo, kaip atrasti savyje naujų gebėjimų ir privalumų šiandienos kintančioje verslo aplinkoje, kaip pasinaudoti visomis savo išminties ir kūrybiškumo galiomis ir niekada nesustoti tobulėjimo kelyje."

I-g-ir-II-g
Kino popietė

Sausio 19 dieną gimnazijos aktų salėje vyko I-II G klasių kūrybinių industrijų modulio renginys „Kino popietė“. Visą pusmetį mokėmės kurti filmus, juos montuoti, rašėme scenarijų, patys vaidinome ir kvietėme į pagalbą draugus. O rezultatą parodėme klasės draugams, komisijai ir pradinės pakopos mokiniams.

Kino-popiete-I-g-1-pav
Kino-popiete-atrinktos-I-g-2-pav
Šv. Valentino diena

Vasario 12 dieną surengėme Šv. Valentino dienos minėjimą 6-8 klasių mokiniams. Visus mokytojus ir mokinius pasitikome su muzika, saldainiais ir širdelėmis. Per pertraukas organizavome viktoriną – visų klausėme, ką žino apie Šv. Valentiną, šios dienos simbolius, kaip ji minima įvairiose Europos valstybėse, o gal kažkas išvis nešvenčia Valentino dienos. Papasakojome apie Valentino dienos burtus ir raginome juos išbandyti patiems. Žaidėme linksmus žaidimus, dalijome saldžius prizus nugalėtojams.

Linkime visiems šiltos, romantiškos, gražios šv. Valentino dienos 🙂

v1
v2
v3
v4

Lankėmės Vilniaus Universiteto Planetariume, kurio kupolo formos Žvaigždžių salėje projekcine aparatūra stebėjome žvaigždėtą dangų įvairiose Žemės vietose ir jame vykstančius reiškinius. Klausėmės paskaitų ciklo apie Saulės sistemos planetas, dangaus šviesulių judėjimą ir užtemimus, Saulę ir Žvaigždes bei apie Paukščių taką ir kitas galaktikas.

planetariumas-I-G

Kovo 11-osios - Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 26-ųjų metinių minėjimas - Valstybės vėliavos pagerbimas gimnazijos sporto salėje bei "Protų kovos" valstybingumo temomis, kuriose užėmėme garbingą II vietą.

protu-musis
protu-musis2

Gimnazijoje viešėjo atstovai iš VGTU. I G ir II G klasių mokiniai su dėstytojais tyrė oro užterštumą mokyklos aplinkoje, nagrinėjo triukšmo lygį ir aiškinosi kokias elektromagnetines bangas skleidžia mobilieji telefonai.

MOBILI-LABORAT-1
MOBILI-LABORAT1-2

Gegužės 6 dieną lankėmės „Biotechpharma“ – mokslinių tyrimų centre, kurio vadovas profesorius Algirdas Bumelis supažindino su centro veikla, nuvedė į laboratorijas, papasakojo apie biotechnologinės farmacijos teikiamas paslaugas, bandomųjų preparatų gamybą ir tyrimus, supažindino su centre dirbančiais mokslininkais, tyrėjais ir technikais bei kvietė ateityje rinktis biotechnologinius mokslus.

 

Birželio 2 dieną lankėmės „DR klinikoje“ - plastinės – rekonstrukcinės chirurgijos konsultacinėje klinikoje. Stilingoje ir jaukioje aplinkoje vaišinomės arbata ir klausėmės Oksanos Šimkienės paskaitos apie veido priežiūrą, kosmetologines procedūras, estetinę dermatologiją. Susitikome su plastikos chirurgu Dainiumi Balčiūnu.

 

dr klinika I G